Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

małe grupy domowe

http://newpastoral.net/

Słyszał ktoś lub brał udział w takich małych domowych grupach?

Komentarz

  • @Basja znam z szeregu osobistych spotkań biskupów Yves'a Le Saux i Dominika Rey'a, obaj wywodzą się ze Wspólnoty Emmanuel, w której z M. jesteśmy. Na zbliżonej jak te małe grupy zasadzie opiera się większość wspólnot funkcjonujących w Kościele.
    Różnica polega na tym, że tutaj jest jak rozumiem próba wdrożenia takiej metody pracy do duszpasterstwa "masowego" czy po prostu parafialnego.
    Punktem wyjścia w znanych mi przypadkach jest organizacja misji parafialnych, do udziału w których zapraszani są wszyscy jakkolwiek aktywni parafianie wsparci tylko przez ekipę ewangelizatorów z zewnątrz, by każdy z parafian uczestniczył w posłaniu do innych (także tych omijających kościół szerokim łukiem). To podejście wymaga braterskich relacji pomiędzy księżmi, a świeckimi i mądrego czuwania nad grupami, gdy już się zawiążą. Chętnie będę śledził rozwój tego stylu duszpasterstwa, wydaje mi się sensowny i potrzebny.
    Podziękowali 1Basja
  • edytowano grudzień 2017
    dzięki @jan_u małe grupy znam, no podobnie funkcjonujące i byłam ciekawa czym się różnią od innych :)
    W sąsiedniej parafii od dwóch lat działają i bardzo wszyscy sobie chwalą, ożyła parafia, ludzie się włączyli/wrócili do parafii.
    Podziękowali 1jan_u
  • Wygląda jak Kościół Domowy nie tylko dla małżeństw :) Plus znane nazwiska osób występujących w filmach.
    Podziękowali 1jan_u
  • @Maciek_bs ; też trochę mi się tak skojarzyło.
    Mi osobiście nie bardzo podoba się, że zaczyna się spotkania od obejrzenia filmu by porozmawiać. No ale to ja :)
  • Jestem zafascynowany płodnością Kościoła jeżeli chodzi o ruchy dla świeckich. Z drugiej strony, szukając ostatnio domu rekolekcyjnego przekonałem się, ile jest zgromadzeń zakonnych, o których istnieniu nie wiedziałem. To jest niesamowite.
    Podziękowali 4jan_u AgaMaria Basja Monira
  • edytowano grudzień 2017
    Zresztą skauci WMR też mają wiele elementów zaczerpniętych ze wspólnot dla dorosłych :)
  • o jaki ciekawy pomysl...juz podrzucilam proboszczowi. 
  • Podobnie działają Komórki Ewangelizacyjne. Tam wszystkie komórki (małe grupy) słuchają nauczania proboszcza, które jest nagrane na taśmę magnetofonowa. Pomysł pochodzi z parafii z Mediolanu. 
  • Taśmę magnetofonową :heart: :) 
    Podziękowali 2E.milia Joannna
  • Namorowa powiedział(a):
    Taśmę magnetofonową :heart: :)


    He he rzeczywiście :)
    Ale X lat temu tak to wyglądało w Polsce. W Irlandii mieliśmy nagranie na płycie CD. Teraz są nowe nośniki informacji, to może i nawet filmy proboszcz nagrywa:) 
  • A jak jest rozwiazana kwestia obecnosci dzieci na  spotkaniu? Sa razem z doroslymi, bawia sie w pokoju obok itp? 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.