Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Suszarka do ubrań

13468911

Komentarz

  • To moje wyznanie: jestem zauroczona moją suszarką, geniusz wymyślił to urządzenie :) Nobla mu zaraz po wynalazcy pralki automatycznej:) suszarka w domu od wczoraj:)
    Podziękowali 1Barbasia
  • Barbasia powiedział(a):
    Do tej pory żadne dżinsy mi się nie skurczyły, ale też uczciwie mówię, że nie czytam na nich metek ;)
    Bo na Ciebie to nawet najmniejsze dżinsy wejdą, hi, hi, hi.
    Podziękowali 3Barbasia uJa Sylwunia
  • Suszarka nagrzewa, ale raczej mało wilgotnym. Odkąd (3 tyg.) mam suszarkę wilgoć w mieszkaniu spadła do normalych 40-50%, a wczesnej miałam około 80%. I kwiatki musze częsciej podlewać...;P
  • @Lila my mamy elektroluxa EDP 12074 , jeden z tańszych (ok.1400 teraz)



  • 1 powietrze wychodzi u dołu suszarki
    2 nie mam
    3 u mnie ok 1,5 godziny pełny wsad. Mniej rzeczy suszy szybciej.
    4 ja susze 
  • edytowano grudzień 2017
    @anulaczarnula u mnie pojawil sie raz jak maz za granica a mi pranie zamiast schnac zamarzalo na strychu, w domu mega wilgoc i zimno wiec nie chcialam, tesc mnie za ten zakup zwyzywal i wogole, mysle ze przyczynil sie tez do wyrzucenia nas z domu a dzieki temu mamy teraz swoj wiec zasadniczo suszarka to same dobre rzeczy :) 
    @Lila
    1. Nie wiem czy w ogole gdzies jakies powietrze idzie (nie zauwazylam zeby np w lazience bylo cieplej bo syszarka chodzi, ona raczej jak pralka)
    2. Polki nie mam. W instrukcji pisze cos o koszyku na welne - ale program na welne 5 minut trwa i tak nic nie wysuszyl
    3. Bawelna do szafy z opcja delikatne ponad 4 godz
    4. Suszylam nic im, w ogole to jesli kurczyly mi sie to raczej dzieciece rzeczy ale tylko raz :p nastawily mnie dziewczyny aby te rzeczy wieksze kupowac i tak bede robic. Ostatnio maz jesionke suszyl - balam sie ze sie skurczy a tu nic...

    Dziewczyny a jak rachunki za prad? Bo zastanawiam sie czy na tatyfe ze wzgl na suszarke nie przejsc. Kupilam drozsza z uzycie 2kw bo 1kw (jak pralka) kosztowal prawie 4 tys 
  • 1. https://www.euro.com.pl/suszarki/electrolux-edp12074pd.bhtml?gclid=EAIaIQobChMI6ajLwbKx2AIVRl8ZCh0NdgPVEAQYASABEgKCcvD_BwE&gclsrc=aw.ds&dclid=CMLg1cOysdgCFU5VGAodv2AALg jak popatrzysz na suszarkę, to na samym dole ma taki małe dziurki - tamtędy wylatuje powietrze.
    2.nie mam
    3. suszarka 7kg na ekstra suche bawełna  to 1:50 - to najdłuższy cykl, reszta krótsza
    4. to zależy od jakości bawełny, są takie które susze i takie które mam obawy, więc nie suszę

  • anula a w słupku nie da rady postawić - suszarka na pralce?
  • moja siistra miała. Nie poleca. Musiala naczynia yc po wyjęciu ze zmywarki. BBN
  • Ja w sprawie suszenia jeansów. 
    Moim dużym dziewczynom zniszczyły się takie cienkie jeansy z lycra. Lycra nie wytrzymdla i zniknęła A spodnie straciły fason. 
  • Nie tylko nie Beko :weary: już dwa razy przyjeżdżali nam naprawiać i pralkę i zmywarkę na gwarancji. W zmywarce facet niestety nawet nie ustalił co było przyczyną tego, że się psuła, kazał przechylać na jedną stronę jak się problem powtórzy. Koleżanka kupiła też suszarkę z Beko i też lipa.
  • Czy sztuczny obrus do suszarki? 
  • I sukienkę z aksamit? Weluru takiego? Bo wrzuciłam. Strasznie bolała w praniu
  • Poszło. Time out.. Mam nadzieję że nie splona
  • @anulaczarnula, weźcie pralkosuszarkę. Jak macie teraz "chudą" pralkę ładowaną od góry, obok zlewu, to podnieście zlew i kupcie płytką p-s. My tak zrobiliśmy i zdecydowanie nie żałuję!
  • U mnie siostra z beko ma ale kuchenke - po roku czasu rozgracila sie, a zmywarki nie wiem jak. Ja mam z boscha ale srednio pojemna, rodzice maja taka stara zanussi i jest mega pojemna ale nie wiem czy nowe tez takie pojemne
  • @MAFJa to czy można coś suszyć to często zalezy od dobranego programu. Obrusy i welur suszyłam i był ok
    Podziękowali 1MAFJa
  • @Lila My mamy boscha, bez pompy i starszy model (mniej naszpikowany elektroniką). W sklepach raczej juz ich nie ma, ale mozna zamówic samemu lub przez sklep. Nawet cene utargowalismy ;) programów sporo i kazdy mozna dodatkowo regulować, czy bardziej, czy mniej suche. Mam program do koszul, 15 minut. Wrzuciłam 8 bawełnianych i nie trzeba było prasowac :dizzy: 
    Uzywam najczęsciej programu mix (mieszane tkaniny) i czas poczatkowy to 1h20, a w rzeczywistości suszy ok. 20-30 minut, bo czujnik wilgoci sam dopasowuje potrzebny czas. Ja mam dobra wirówke, to wszystkie programy mi skraca.
    W mojej to na dole to wlot powietrza (nie można zastawiac np. stertą ubrań,) a wylatuje z tyłu (caly tył ma perforacje). Poniewaz ja upchnęłam suszarke pod blatem, mam w blacie kratkę wentylacyjna, dla lepszej cyrkulacji. Tego ruchu powietrza nie czujesz specjalnie, poza ciepłem w łązience.
  • @balum jaki to model?
  • Candy, głębokość teoretycznie 45, o ile dobrze pamiętam. Z wystającymi elementami więcej. Teraz jesteśmy poza domem, mogę model sprawdzić po 2.01.
  • Malgorzata powiedział(a):
    (...)
    Ale nie znam jakości Beko.
    Więc pytam może Ktoś miał w użyciu tę firmę??
    Od ponad trzech lat zmywarka beko spisuje się dobrze.
    Żeby było super idealnie trzeba myć na programie do garów, godzinny też daje radę.
  • Beko myśmy mieli pralkę z przedłużona gwarancja bo oni dają za darmo na niektóre modele... U nas bez zarzutu sprzedalismy przy wyprowadzce. Ale tu na suszarkę ktoś narzekal
  • edytowano grudzień 2017
    Podziękowali 1Bambidu
  • Ha, właśnie taką wczoraj oglądałam stacjonarnie w euro, @balum. Właściwie wolałabym wywiewową, ale obecnie chyba jedyna na rynku to Indesit. A ta firma jakaś niezbyt godna zaufania mi się wydaje.
  • @balum ; a suszarkę macie obudowaną ze wszystkich stron (ścianki po bokach) czy tylko jest blat na górze ?
  • @beabea ;
    Z wszystkich stron, ale z jednego boku jest szafka umywalkowa na nózkach , która nie sięga do tylnej sciany (bez tyłu, bo to kosze) i ma ażurowe drzwiczki. Z drugiej ściana.
    Podziękowali 1beabea
  • Jakie macie pralko-suszarki? Jesteście zadowoleni?
    Czy ktoś może użytkuje
    https://www.euro.com.pl/pralko-suszarki/electrolux-eww1685swd.bhtml#opis

    @PaniWiosna chyba pisałaś, że masz, to Cię wołam ;)

  • @PaniWiosna a możesz napisać mi konkretny model? Ile srednio trwa pranie i suszenie?
  • A jaką masz suszarkę? W sensie klasa energetyczna?
  • Tez z suszarka nie zauwazylam roznicy. Mamy ja ponad rok, tzn to druga taka sama, bo poprzednia padla na gwarancji.
    Cykl zalezy od intensywniaci suszenia. Reczniki, grube rzeczy daje na cotton extra dry, inne na nirmal plus a jakies w miere cienkie na zwykle. Od 1-2 h to trwa, czasem jak duzo grubych to dluzej. Polary, kurtki maja swoj program, ok 50 min. W.sumie jest tam masa programow i w kazdym rozny.stopien suszenia.oraz prasowanie. Miele.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.