Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy ma ktoś może to kazanie ?



Było naprawdę świetne i w samo sedno o uchodźcach. O Augustyn Pelanowski odniósł się bezpośrednio i po nazwisku do wypowiedzi naszych ukochanych arcypasterzy na temat uchodźców. Podawał również fakty na temat gwałtów, mordów członków islamskiej sekty (dla mnie to już nie jest religia).
Widocznie ojciec ma się ukorzyć za swoje poglądy w tej kwestii.

Komentarz

  • YouTube usunęło  

    jest na glori tv https://www.gloria.tv/video/1ZQGeZLLdDtq4t1pxAkZYjXvJ
    Podziękowali 2zbyszek Monira
  • Kazanie naprawde mocne polecam. 
    Podziękowali 2Barbasia Monira
  •  ale dlaczego został usuniety  z powodu muzułmanów zniknęły także takie kanały jak  emisja  w ralu  https://wrealu24.pl/pilne-youtube-likwiduje-kanal-tv-wrealu24-udostepnij-foto/

  • Ledwie tydzień temu prezentowaliśmy podsumowanie roku z eMisjąTv.

    Dziś już nic z tego nie zostało... Niestety, YouTube nie uznał naszego odwołania. Mimo, że nikt nie powiedział kiedy, gdzie i w jaki sposób "złamaliśmy standardy społeczności", postanowiono zamknąć nasz kanał definitywnie. Takim "partnerem" jest właśnie YouTube.

    https://www.facebook.com/eMisjaTv/

  • Dzięki za szybką odpowiedź. Warto pokazywać dzieciom na żywym przykładzie jak działają media w Internecie. Nam się udało jeden syn widział drugi już tylko zobaczył info o zablokowaniu filmu.
  • Wspaniały człowiek i kapłan.
    Podziękowali 1Barbasia
  • edytowano styczeń 2018
    Słuchałem tego kazania i uważam, że było niewłaściwe. Nie można mówić ludziom, że każdy z nich ma prawo do indywidualnego oceniania, co mu się podoba ze słów Ojca Świętego i ignorowania tego, co uzna za niezgodne z nauczaniem Pana Jezusa. To jest relatywizm, przed którym przestrzegał papież Benedykt XVI. W takiej sytuacji każdy z nas składa sobie wedle upodobań własnego papieża, jak z klocków Lego. Automatycznie prowadzi to do taktowania Wikariusza Jezusa Chrystusa jak brytyjskiej królowej, która pełni tylko funkcje dekoracyjne. W gruncie rzeczy stajemy się protestantami, bo interpretujemy Pismo Święte ponad nauczaniem Kościoła.

    Wielu moich znajomych tradycjonalistów strasznie się ekscytuje książką pt. "Papież Dyktator".



    Nie wiadomo kto ją napisał, autor ukrywa się za pseudonimem. Zawiera najdziksze fantazje na temat Franciszka, przy których Urban i "Fakty i Mity" wysiadają. A jednak cytuje się ją jak prawdę objawioną. Patrzę na to z przerażeniem, bo widzę pobożnych ludzi, którzy dają się podpuszczać przeciwko Ojcu Świętemu i ruszają w drogę, z której będzie im trudno zawrócić.
    Podziękowali 4beatak jan_u Joannna Cart
  • Mam pytanie teoretyczne:

    Czy gdyby papież ogłosił, że nie ma Boga, katolik ma obowiązek uznać te słowa za prawdę?
    Podziękowali 1MamaKredka
  • Joanna i Bronisław powiedział(a):
    Mam pytanie teoretyczne:

    Czy gdyby papież ogłosił, że nie ma Boga, katolik ma obowiązek uznać te słowa za prawdę?
    Nie. Ma czekać cichutko. Nie krytykować. Aż wreszcie oficjalnie mu wyjaśnią, że przecież papież z pewnością mówił to prywatnie, a nie ex cathedra. I tak to się kręci...
  • Obecny Papież dopuszcza krytykę:

    https://www.pch24.pl/socci--krytyka-jest-dobra-dla-papieza--franciszek-potwierdza,41967,i.html

    Mnie jednak nie chodziło o krytykowanie Papieża, tylko o rozstrzygnięcie zagadnienia.
  • J&B, to rozważania na poziomie przedszkola.
    Ja się wtedy właśnie zastanawiałam nad zagadnieniem, czy Pan Bóg może stworzyć tak duży kamień, żeby go nie mógł podnieść.
  • Cart&Pud powiedział(a):
    J&B, to rozważania na poziomie przedszkola.
    Ja się wtedy właśnie zastanawiałam nad zagadnieniem, czy Pan Bóg może stworzyć tak duży kamień, żeby go nie mógł podnieść.
    I do jakich wniosków doszłaś?
  • Że Pan Bóg nie zależy od wyników moich ustaleń.
    Podziękowali 3OlaN. Monira ewaklara
  • Cart&Pud powiedział(a):
    Że Pan Bóg nie zależy od wyników moich ustaleń.
    Dawno nie czytałem tak błyskotliwej myśli teologicznej :smiley: 
  • A jaką odpowiedź masz na kwestię przedstawioną powyżej? Skoro jest to kwestia przedszkolna, to chyba z łatwością ją rozwikłasz.
  • Ale to jest pytanie w stylu: czy gdyby okazało się, że Twój ojciec gazował Żydów w Auschwitz, to nadal byś go kochał?

    Każdy z nas by uznał takie domniemanie za obraźliwe. Dlatego proponuję nie stosować takiej retoryki.
    Podziękowali 2Cart Joannna
  • edytowano styczeń 2018
    Maciek_bs powiedział(a):
    Ale to jest pytanie w stylu: czy gdyby okazało się, że Twój ojciec gazował Żydów w Auschwitz, to nadal byś go kochał?

    Każdy z nas by uznał takie domniemanie za obraźliwe. Dlatego proponuję nie stosować takiej retoryki.

    1. Nie pojmuję, dlaczego takie domniemanie (na temat ojca w Auschwitz) miałoby być obraźliwe. To bardzo ciekawe zagadnienie do rozważenia. Obraźliwe byłoby pomówienie czyjegoś ojca i fałszywy zarzut, ale nie rozumiem, dlaczego teoretyczne rozważanie kwestii miłości do ojca miałoby być obraźliwe.
    2. Wcześniejsze natomiast zagadnienie to zagadnienie teoretyczne, nawet nie w odniesieniu do obecnego Papieża, tylko w ogóle.
    3. Nie jest to kwestia retoryki. Święty Tomasz jako jeden z pierwszych artykułów podaje kwestię: "Czy Bóg istnieje?" i rozpoczyna od "Zdaje się, że Boga nie ma...". Nie boi się zatem rozważać nawet tak fundamentalnej kwestii.
    4. Wydawało się, że forum jest po to, żeby kulturalnie rozmawiać na różne tematy. Jeżeli jednak uważasz, że to jest aż tak drażliwe, cóż, ja tylko postawiłem problem. Każdy może rozważyć go w swoim sercu. W każdym razie nie będę już zabierał głosu w tej sprawie.
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Cart&Pud powiedział(a):
    Że Pan Bóg nie zależy od wyników moich ustaleń.
    Czyli uciekłaś od odpowiedzi.
    Ja sobie tak odpowiedziałem.
    Pan Bóg dał kamieniowi wolność niech sam zdecyduje.
  • Joanna i Bronisław powiedział(a):
    Mam pytanie teoretyczne:

    Czy gdyby papież ogłosił, że nie ma Boga, katolik ma obowiązek uznać te słowa za prawdę?
    Oczywiście, że nie. Należy papieża uznać za heretyka i pozbawić urzędu.
    Wielu z nas dzięki wierze doświadczył spotkania z Bogiem w różnych życiowych sytuacjach więc wie że Bóg istnieje. To tacy ludzie mieli by prawo usuwać papieża.
  • No i tu sie mylisz.
    Kamień nie otrzymał wolności, otrzymali ja tylko ludzie. Żeby byla wolność musi byc wola.
    Typowy błąd humanistów ;)
  • > forum jest po to, żeby kulturalnie rozmawiać na różne tematy

    No właśnie, dla mnie takie pytania byłyby zwyczajnie przykre. Kocham moich rodziców i nie chcę, aby ktoś wymyślał alternatywne scenariusze ich życia, które ich poniżają.

    Podobnie jest ze spekulacjami na temat Papieża. Nie nazywamy go "Ojcem Świętym", żeby było ładnie. Jeżeli w świadomy sposób należymy do Kościoła katolickiego, to powinien być naszym ojcem i cieszyć się podobnym szacunkiem.
  • > To tacy ludzie mieli by prawo usuwać papieża.

    Ali Agca już próbował. Nie idź tą drogą.
  • > Nie idź tą drogą.

    Gdzieś to słyszałem i źle mi się kojarzy
  •  to trafiłem w naszym dzieniku  tyczace sie oredzi adam człowiek  didache 11,8-10 ktokolwiek przemawia w duchu nie jest prorokiem ,prorokiem jest ten kto naśladuje pana dla tego według sposobu życia rozróżnić można prawdziwego proroka od od proroka fałszywego kazdy prorok który naucza prawdy , a nie wprowadza jej w praktykę  , jest fałszywym prorokiem ten tekst powstał w 2 wieku  w połowie 
  • Joanna i Bronisław powiedział(a):
    A jaką odpowiedź masz na kwestię przedstawioną powyżej? Skoro jest to kwestia przedszkolna, to chyba z łatwością ją rozwikłasz.
    To pytanie do mnie?
  • Anawim powiedział(a):
    Joanna i Bronisław powiedział(a):
    A jaką odpowiedź masz na kwestię przedstawioną powyżej? Skoro jest to kwestia przedszkolna, to chyba z łatwością ją rozwikłasz.
    To pytanie do mnie?
    Nie, to było pytanie do Cart&Pud, która twierdziła, że to przedszkolaki bawią się takimi kwestiami, ale zgodnie z tym, co napisałem, nie podtrzymuję pytania. W każdym razie dziękuję za odzew.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.