Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

1122123125127128244

Komentarz

  • @Gosia5 alez minister zawalczyl o odszkodowania....jesli dziecko bedzie wymagac 14dniowego pobytu w szpitalu. Jak dziecko zlapie cos co bedzie przewlekle i uciazliwe i nawet niechce myslec jakie ale 14 dni nie bedzue wymagac to rodzicu zostajesz sam - jak zawsze. Wszystko rozbija sie o przymus. To prosta kalkulacja: wprowadzamy dobrowolnosc szczepien - nie ma obowiazku. Producent wpuszcza wadliwa serie, dzieja sie zle rzeczy--> rodzice rezygnuja z tej szczepionki --> kolejny producent bedzie musial sie starac i dostarczyc jak najlepszy produkt aby przekonac rodzicow do zakupu. A poziom wyszczepialnosci przy takiej propagandzie i tak pozostanie bez zmuan za to rodzice mieliby distep do lepszych produktow. Ale to oznacza koniec monopolu a na to nikt zgody nie da. 
    Podziękowali 4Gosia5 isza Predikata mamaw
  • Dobrze, ze papiez nt szczepionek sie nie wypowiewdzial. 
  • szczurzysko powiedział(a):
    Dobrze, ze papiez nt szczepionek sie nie wypowiewdzial. 
    Kwestia czasu..
  • Nie zebym opinia o. Rydzyka czy bp Hosera, nawet samego papieza w kwestiach nie dotyczacych wiary, sie przejmowala. Czy mam zazyc antybiotyk czy zjesc czosnek, czy brac ibuprofen na.bol zeba czy isc do dentysty - nie bede sie ksiedza pytac.
  • Wypowiedzieli się. Na stronie www.dobreszczepionki.pl jest stanowisko Kościoła.
  • @AgataZi z tego co pamietam to mamili cos ze to nie grzech ale trzeba szukac etycznych odpowiednikow - nie wiem czy to bylo stanowisko rzeczywiste Kosciola bo chyba na zaden dokument nikt sie nie powolywal. Zreszta wystarczy popatrzec na kwestie nielegalnych emigrantow: co mowi papiez co mowi i robi episkopat
    Podziękowali 1awia
  • Wpadł mi ciekawy wątek w konferencji na WSDDW 2:32:23
    Pani porusza ciekawe kwestie jeśli chodzi o szczepienia na różyczkę. 
    Co myślicie?
  • @AgataZi redemptorysci wykazywali ze te komorki nie byly pobierane przy okazji ale co tam, ostatnio na uniwersytecie papieskim wykladano ze ocieplenie klimatu to wina tego ze rodzi sie za duzo dzieci --> wiec patrzac na polityke chierarchow i dygnitazy Koscielnych przypominaja mi sie slowa Stalina o statystyce....:( dzieci z nopami to tylko statystyka (zreszta niezapisywana nawet)
  • @AgataZi widzi mi się, że ta strona już nie działa.byl tam dokument, w którym było właśnie, że jeśli mamy możliwość to należy szukać etycznych odpowiedników, a jeżeli nie mamy to szczepić tym co jest.
  • @Hope - ciekawe rzeczy ta pani doktor mówi.
  • edytowano grudzień 2017
    .
  • Ja bym mogła od strony medycznej i bym napisała to, co przedmówczyni.
    Przypomnę, że zmedykalizowane rutynowymi procedurami narodziny, to kwestia ostatnich dziesięciokeci. Wcześniej też się dzieci rodziły i większość nie umierała przy porodzie. Ergo, tej większości żadne rutynowe zabiegi nie są potrzebne.
    Podziękowali 3MAFJa Gosia5 Katia
  • Dlaczego tak trudno ludziom uwierzyć, że Pan Bóg (Matka Natura dla niewierzących) wiedzą co robią? Przecież po to kobieta ma intuicję, wie jak rodzić, co robić z dzieckiem po porodzie. Nie trzeba żadnych studiów i sprzętów żeby utrzymać noworodka przy życiu przez pierwsze godziny (mówię o porodzie bez kompikacji). To wszystko jest tak idealnie wymyślone i śmiga jak powinno, co się niektórym w głowie nie może pomieścić... 
  • Gabriela, bo cały świat wmawia matkom, że nic nie potrafią, nie wiedzą i ich odczucia i intuicja są nic nie warte. Ba, nawet najbliższa rodzina może grozić, że jak się człowiek nie podda pewnym procedurom i nie będzie słuchał we wszystkim lekarzy, to ściągną odpowiednie służby, by zrobiły z tym porządek. Właśnie dlatego nie każdy potrafi sam stanąć przeciwko całemu światu.
    Podziękowali 2gabriela PonuraKura
  • @AgataZi u nas na noworodkowym nie badają za specjalnie - wiadomo przy wyjściu a genetyka (ale to pic na wode bo często gęsto przed skończeniem 3doby dziecka pobierane), rodziłam w 2010 i dziecko przelotem widziałam jak je zabierali - mi mówili że do kąpania i kazali czekać a rano okazało się że w inkubatorze dogrzewana była, wtedy nie było kontaktu ciało do ciała, ale jak rodziłam w 2012 już miałam tą przyjemność że dziecko miałam praktycznie cały czas przy sobie (poza momentami kiedy zabierali na kąpanie czy szczepienie (o tym drugim nie informowali), ale ogóle to pamiętam sytuację jak przyszedł na obchód pediatra i zagląda w karte i taki zdziwiony po co tu bilirubina była robiona - u nas raczej z badaniami się nie wysilają, także jak chcesz bez medykalizacji możesz próbować :) a i wiem że dziewczyny co rodziły skarżą się właśnie że nie chcą mieszanki podawać tylko piersią każą karmić 
  • hmm... a jeśli chodzi o te badania genetyczne przesiewowe, to radzicie, żeby je zrobić później?
  •  Ania D. powiedział(a):
    Gabriela, bo cały świat wmawia matkom, że nic nie potrafią, nie wiedzą i ich odczucia i intuicja są nic nie warte. Ba, nawet najbliższa rodzina może grozić, że jak się człowiek nie podda pewnym procedurom i nie będzie słuchał we wszystkim lekarzy, to ściągną odpowiednie służby, by zrobiły z tym porządek. Właśnie dlatego nie każdy potrafi sam stanąć przeciwko całemu światu.
    Chodzę do fizjoterapeutki z niemowlakiem i babka opowiada mi, że przychodzą do niej matki pierwszego dziecka takie niepewne tego co jak i kiedy robić z niemowlakiem, że nie chcą od niej wychodzić. Najchętniej cały dzień spedziłyby przy 'sile fachowej'. I to nie matki noworodków, tylko 4, 5, 6...miesiecznych dzieci. 
  • Hope powiedział(a):
    hmm... a jeśli chodzi o te badania genetyczne przesiewowe, to radzicie, żeby je zrobić później?
    W 3 dobie jest ok.
  • @kluska a dziwisz sie jak wszyscy wiedza lepiej od takiej matki (w okolicy wszyscy lepiej wiedzacy - nie tak robisz, zle to trzeba inaczej), na roznych forach portalach mnostwo krytyki i hejtu, do tego brak malych dzieci w rodzinach :(
    Podziękowali 1kluska
  • @Hope, Tsh z piętki bardziej wiarygodne pieniądze 72 g od urodzenia, 48 to absolutne minimum
  • @Hope , jedna z moich córek miała kilka razy robione to badanie, bo wyniki były niejasne. Może być więc później, ale nie wcześniej niż w 3 dobie. Wykrycie tych chorób jest ważne dla rozwoju dziecka, dlatego lepiej nie odkładać na zbyt późno.
    Podziękowali 1Hope
  • Szkoda, że o polio poszczepiennym autor też nie wspomniał...
  • Jak ze szczepieniem p.gruzlicy u noworodka?
    Strasza mame karami juz w szpitalu.
    Odroczyla a oni dalej ze w przychodni nie tego szczepienia???
  • Biedna :(
    Podziękowali 1Bridget
  • W Sanepidzie można zaszczepić. Inna rzecz, że akurat BCG bym nie żałowała - bardzo nieskuteczne i mocno odczynowe.
    Podziękowali 1Bridget
  • Szczepia już normalnie w przychodni gruźlicę 
  • Ja szczepiłam ma syna na gruźlicę w przychodni. 
    Inna sprawa, że pani wyszła z wprawy w podawaniu tej szczepionki i podała za głęboko. Strasznie długo tworzył się ogromny czyrak. Jak pękł to wyszło pół łyżeczki ropy. Do dziś ma dziurę w ramieniu.
  • Dziękuję Wam.
    Mama zdążyła do domu pojechać a pani co straszyła już nie przyszła.
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Jak się Daniela czuje? Wszystko jest OK?
    Podziękowali 1Małgorzata32
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.