Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Cholinex itp czyli co na ból gardła

Jak w tytule co stosujecie przy bólu gardła żeby nie było miętowe a było skuteczne czyli np można w szkole odpowiadać da się jeść itd 

Komentarz

  • Płukanki z wody + woda utleniona.
    Brzmi śmiesznie ale naprawdę pomaga.
    Kilkanaście kropli na szklankę wody.
    Po drugim,trzecim razie czuć wyraźną ulgę.
    Podziękowali 1nowa
  • Tantum verde ( są różne smaki) tabletki albo spray. 
    Tabletki Isla ( tez różne smaki) 
    u nas jeszcze miód Manuka albo miód piniowy

    Podziękowali 1nowa
  • A jak często? No i ile razy dziennie a woda letnia zimna gorąca
  • Strepsils intensive
    Ma w swoim składzie ibuprofen
    Tabletki do ssania
    Podziękowali 1nowa
  • Miód?
    moi biorą łyżeczkę miodu z rana, przed śniadaniem a i potem w ciągu dnia ale nie wiem jak często, nie pilnuje tego ;) 
    Podziękowali 1nowa
  • nowa powiedział(a):
    A jak często? No i ile razy dziennie a woda letnia zimna gorąca
    Woda najlepiej letnia ale chłodna też może być.
    Płukać tak ze 3-4 razy dziennie.
    Do ssania u nas się sprawdza faringosept albo chlorchinaldin.
    Podziękowali 1nowa
  • No i przydał by się sposób żeby nie wracały te stany zapalne gardła co tydzień czy dwa 
    Ile od września przerobiliśmy antybiotyków , chłopak w szkole oposcil z powodu tych infekcji grubo ponad 100 godzin, bo to i ból głowy zaraz i zaraz kaszel , zawsze zaczyna się bólem gardła po kilu godzinach boli głowa potem brak apetytu przy kaszlu wymioty, dziś jest etap ból gardła głowy chrypa i brak apetytu
  • 18-19 lat chłopak a i kawaler ma astmę oskrzelową , dziewczyny młodsze ale u nich wystarczy cholinex wziąć przez 1 dzień
  • Alergia na trawę kurz roztocza i pióra , mamy sezon grzewczy i palę w kozie czyli kurzu jest mimo wywalenia dywanów zasłon  poduszek z piórami i kurtek pierzyn kołder ,kocow narzut itp, 
  • Ma inhalatory , warzywa je bo lubi za jaglana mniej przepada,
  • Będę próbować jak się obudzi, bo on przy tym zasypia na stojąco , 
    Alertec ma ale lekarka kazała brać przed pyleniem traw bo już wtedy to się prawie dusi, i jest cały w krostach z których ma rany ,latem po dworze długie spodnie i długie rękawy i prysznic ratuje trochę sytuacja
  • Tymsal do psikania. Jak gardlo chore to paskudnie piecze, jak zdrowe to nie. Ale dziala natychmiastowo, kosztuje gorsze. Jedyna wadą jest nieprzystosowana pompka ale przekladam sobie z unibenu i juz mam dobrą.
    Podziękowali 1nowa
  • octenisept :) zapsikać, położyć się (najlepiej głowę odchylić jeszcze na krawędzi łóżka), nie przełykać, poczekać ile się da i wypluć nadmiar śliny

    Jeśli tylko zdążę to zrobić na samym początku infekcji, to w zasadzie znika po jednej akcji.
  • mnie pomaga zabek czosnku
  • Jak jest alergia to jak kaszle to powinien brać leki antyalergiczne. Ból gardła może być też od alergii. Część wirusów powoduje reakcję alergiczną. Więc infekcja plus alergia jest bardzo powszechna. Ja teraz wychodzę z zaostrzonej alergii, 10 dni wyjęte z kalendarza ale cały czas biorę Clatrę bo bym sama się nie ogarnęła. Taka zima w tym roku.
  • Gardimax w sprayu, brałam przy anginie i nawracających bólach gardła. Składnikowo to chyba jak Orofar
    Podziękowali 1nowa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.