Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

chłopiec, czy dziewczynka?

13

Komentarz

  • Ja urodzilam chlopca po dwoch dziewczynkach- przez pewien czas czulam sie jakbym byla w pierwszej ciazy ;) a potrm sie okazalo ze tak strasznie inaczej ( przynajmniej w pierwszym roku zycia) nie jest. Za to slysze co i rusz komentarze:" to jak chlopiec to juz wszystkich macie w domu"
  • Wczoraj mieliśmy próbę do jasełek i jedna pani mówi, że w gościu niedzielnym było zdjęcie rodziny z 10 synami. Na to babeczka obok mnie: współczuję... A ja do niej: ale czego współczuć ? Trochę się zmieszała i zaczęła gadać że przydałaby się dziewczynka i że ciężko wychować. Właściwie to chyba sama nie wiedziała czego współczuje.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • edytowano styczeń 2018
    O matko. Ludzie są durni czasami. Tyle że taka matka np w kolejnej ciazy przez takich moze się podlamalac. Gdy ktoś z politowaniem patrzy. A teraz jest gadanie nie martw się masz dwoje urodzisz jak chcesz kolejne, albo ale mógłby być chory a teraz możesz zdrowe urodzic. Durni ludzie nie rozumieją jaki to ból stracić swoje dziecko ono jest niepowtarzalne, to nie rzecz tylko człowiek i kolejne go nigdy nie zastąpi. Byłoby inna radoscia. Nikt nie klapie po ramieniu jak umrze np mąż nie martw się możesz mieć innego, albo jak zachoruje i umrze że mógłby być np niepełnosprawny.
  • edytowano styczeń 2018
    Edit. Nie w temacie 
  • Trzeba coś wymyślić na "wdpolczujacych" kolejnej wg nich niepotrzebnej ciazy. Aż mną trzęsie ta głupota ludzka. Sama jej doświadczyłam.  Może ludzie chcą dobrze ale źle wychodzi im.
  • M_Monia, w dalszej rodzinie męża, 3 msce temu urodziły się bliźniaki, wcześniaki.
    Jedno dzieciątko zmarło,  niedlugo po porodzie. Drugie wychodzi na prostą. I te biedna dziewczynę ciotki, a nawet mama tak pocieszaja :'(
    Kompletny brak wyczucia!
    Podziękowali 2M_Monia MAFJa
  • edytowano styczeń 2018
    Aga ( skasowałem bo stwierdziłam że nie będę zaśmiecac wątku bo mozr ciut zbacza to z tematu)ludzie nawet nie wyobrażaja sobie jak takie pocieszenie boli. Człowiek oddaliby cały swój majątek żeby do tego nie doszło a oni tak pocieszają. Aga wiesz który tydzień ciąży był u nich? Pocieszające jest to że moglo skończyć się jeszcze gorzej. Sama widzialam jak dochodziły całe pary najpierw jeden za kilka dni drugi. Choć jednego/ jedną udało się wyrwać z objęcia smierci. 
  • @dzięki @Jadwiga - coś w tym jest z tym królowaniem!
    Nie powiem, że mnie duma nie rozpiera, jak moich trzech starszych  synów razem przy ołtarzu służy, albo jak na zakupy idę i ani jednej torby nosić nie muszę.
    Dla mnie to zaczyna być oczywistą oczywistością, ale czasem ludzie wokół sie dziwią.

    Słoików w domu nie muszę odkręcać, śmieci wynosić.
    Tyle, że ta wrażliwość na "ład i porządek" jakby inna..
    No ale to już na osobny watek- " jak żyć w syfie i być szczęśliwym"..


  • Nigdy nie myslalam zeby jakos planowac plec, mysle ze na to wplywu nie mamy. Zgodnie z tymi wskazowkami to syn powinien byc corka a corka synem. Ale ciesze sie bardzo ze mam tzw parke, to jest cos pieknego miec te dwa tak rozne swiaty w domu. Fascynuja mnie te roznice w rozwoju, charakterach, zainteresowaniach. A teraz to juz mi zupelnie obojetna plec, czekam na dziecko. 
    Podziękowali 1M_Monia
  • @J2017 Ta Pani ma akurat przez przypadek 2 dzieci (planowała 1, ale trafiły się bliźniaczki) i jest dużo lepiej sytuowana niż ja. A jej współczucie mam wrażenie, że było kierowane do mnie, ale głupio było jej to powiedzieć wprost. 
  • No to chłopiec, czy dziewczynka?
  • I chłopiec i dziewczynka :)
  • @apolonia , to znaczy, że spodziewasz się chłopczyka i dziewczynki? 
    Podziękowali 1MAFJa
  • Ale to było do mnie pytanie @Skatarzyna czy ogolne retoryczne? Ja jeszcze nie wiem, plan byl taki zeby do porodu nie wiedziec ale pewnie nie wytrzymam. Musze przygotowac wyprawke i musze wiedziec czy wiecej rozu czy błękitu:)
  • @Gloria ja tez mam 5 synów  :) ale nie obrazę się jak zmienimy matryce  ;)
    Podziękowali 1Gloria
  • Apolonia spodziewasz sie bliźniaków?
    Podziękowali 1Malena
  • @M_onia nie. Chodzilo mi o to ze najlepiej miec i chlopca i dziewczynke ale niekoniecznie naraz:)
    Podziękowali 2Malena M_Monia
  • A sześciu synów ktoś na naszym Forum ma?
  • Ale tylko sześciu synów, czy jak ma oprócz tego córki to też się liczy?
  • Pewnie, że liczy! 
  • To pewnie jest. @Argento chyba miał siódemkę i tylko jedną, środkową, córeczkę.
    Podziękowali 2Skatarzyna argento
  • A ja nie wiem, kogo bym chciała. 
  • @manna a zobacz jak wielu ludzi tym sie jednak kieruje.. smutne to. Kilka razy już sie spotkałam z tekstem ze „jeszcze byśmy sie zdecydowali na trzecie ale jakby była pewność dziewczynki/chłopca”
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Myślę, że mając 3 chłopców, będę się często spotykała w 4 ciąży z tekstem, że "polujemy na dziewczynkę", a to teraz " dziewczynkę chcecie dlatego 4 ciąża". A jak będzie chłopiec, to myślę, że spotka mnie dużo współczucia. I na samą myśli o tych reakcjach mi się chce płakać.


  • Tak Monika, niestety tak będzie. Ja w piątej ciąży sama mówiłam gdy ktoś spytał kto będzie tym razem- ze całe szczęście syn bo chciałam mieć pięciu  :D Ucinalo to dalsze uwagi. 
    Małe gdy z trzecim przyjechaliśmy na stare mieszkanie- starsza sąsiadka gdy usłyszała ze chłopczyk- odpowiedziała- „Acha, No tak... ale najważniejsze ze ZDROWE!”  :|
    Podziękowali 1Aga85
  • Ja przy uwagach jakichkolwiek na informacje że to 4 chłopak, odpowiadałam że dziewczynka będzie szósta :) zamykało dyskusję

    No i w sumie... piąty był też chłopiec, szóste nie wiemy, a potem urodziła się dziewczynka :)

    Ale nawet byłam bardziej nastawiona na kolejnego chłopaka tak z przyzwyczajenia...

    Ale ja ogólnie nie spotykam się z uwagami, niemiłymi zaczepkami, jeśli już to raczej sympatyczne i uprzejme
  • U mnie dwie corki, potem syn, 4 ciaza wzbudzala politowanie, nie mowiac juz o piatej. 
  • Katarzyna powiedział(a):
    To pewnie jest. @Argento chyba miał siódemkę i tylko jedną, środkową, córeczkę.


    no fakt...
  • :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:
    Ja, pierdziu!!!
    Ducha wywołalam!
    :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:
    @argento - jakże miło Cię tu zobaczyć!
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.