Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1395396398400401452

Komentarz

  • A jak nie rośnie ząb staly po wypadnieciu mleczakow to kiedy zacząć sie martwić?
  • A ile czasu już minęło uJa?
  • Z 2 miesiące chyba bedzie. Nie zapisałam musze na zdjecia popatrzeć;)
  • No u nas teraz dopiero wyrosła M. przednia jedynka, a zgubił ją chyba z 2 mies temu.
  • @uJa, te pierwsze stałe po mleczakach, to szybko w miarę.

    Ale ile my na.dwojki czekalismy, chyba ze 2 miesiące. Zaczęłam się niepokoic, ale wyszly, ufff.
  • PaniWiosna powiedział(a):
    @Ojejuju @Aneczka08 A w starszym wieku z zębami było ok?
    Kiedyś słyszałam taką teorię że tak późno zachodzą to potem są zdrowe  u mnie to się bardzo sprawdza generalnie nie narzekam na zęby jakaś plomba raz na 5 lat się przydarzy i tyle
    Podziękowali 2Wiol Felicyta
  • znaczy nie zachodzą tylko wychodzą :-))
  • @Uja, jeszcze się nie masz czym martwić, czasem trzeba na zęba chwilę dłużej poczekać ;)

    Moje chłopaki miały zęby późno, tzn pierwsze koło 9-10 miesięcy, w rodzinie męża 13-14 miesięcy to norma. U nas się to też przekłada na rośnięcie stałych, siedmiolatkowi wypadły do tej pory dwa, ośmiolatkowi tylko cztery!() w tym ma jeszcze mleczną górną jedynkę ;)
  • edytowano styczeń 2018
    Czy ospę koniecznie trzeba zgłosić do lekarza? Nie można samemu wpisać do książeczki? 

    I czy trzeba do lekarza gdy jakieś krosty wokół oczu wyrosły? Mam na myśli prawie roczniaka.
  • @Bea wapno doustnie może pomoże?

  • @bea Moze ta pianka co na @annabe my dostalismy recepte na jakies krople z antybiotykiem bo o.miala w oku kropke. Gdyby sie papralo nie goilo itd to mieliśmy dac ale nie bylo potrzeby.

  • @annabe, wpisywalam sama do ksiazeczek, 5razy. A z tymi oczami to co? Cierpi bardziej? Zaciera?

    Podziękowali 1annabe
  • Jest taka pianka na ospe ona chlodzi i dezynfekuje może by jej pomogla. Poxi.... Nie pamietam nazwy. Ale nie wiem tak gdybam, moje lagodnie przeszly rumien.
  • Poxclin.
    Nie poxipol! ;)
    Podziękowali 2tymka gabriela
  • Poxipol, o lol, to by się dzialo ;). :smiley: 
  • PoxClin pianka.
    @Bea ja bym izolowała, i fenistilem albo innym przeciwświądowym potraktowała...
  • edytowano styczeń 2018
    Mój ma narazie na górnej i dolnej powiece. Nic się z tym nie dzieje ale zastanawiałam się czemu w ulotce poxiclinu napisali ze trzeba do lekarza gdy w okolicach oczu wysypie.
  • Coby sobie do oczu nie napakował?
  • Jak na gałce się zmiana pojawi, heviran idzie w ruch
    Podziękowali 1madzikg
  • Skoro temat ospowy wałkowany...Czy słyszeliście o sytuacji kiedy ospa przeniosła się do wnętrza organizmu? Czyli, że zaatakowane zostały narządy wewnętrzne ?
  • Mam kuzynkę, której ospa zaatakowała ucho środkowe i została po ospie głucha.
    Podziękowali 2Bridget kika0
  • Mój syn ma ale „tylko” w jamie ustnej i na gardle.  :(
  • Ta.. U nas też późne żeby. A najgłupsze jest to że lakowanie szóstek z NFZ do 7mych urodzin. Fa dopiero kończą wyłazic. Ale trza to zrobić. 
  • 7latek, który non stop wkłada palce do buzi, ssie materiał od bluzki- cały czas ma mokrą koszulkę pod brodą..nie mam sposobu już na niego. Nie robił tego wcześniej. Przyszło jakos nagle ale już dość długo się utrzymuje. Taki nawyk głupi?
  • @annabe, mój 8latek rok temu tak miał, dość długo, ale przeszło.
    U nas to chyba był stres, bo pierwszy rok w szkole i wszystko z tym związane
    Podziękowali 1annabe
  • Skąd ja to znam...
    Podziękowali 1nowa
  • Tylko czy problemy z SI zaczęłyby się tak nagle, ok rok temu? 

    @mamlu w poniedziałek mam. Ospa zasycha wiec zdąży się cała zastrupic na wizytę. Nic nie je i jeśli go dobrze zwazyłam 2mce temu to wg wagi sprzed tyg schudł ok 300g. Martwi mnie. Mam nadzieje ze szybko zdiagnozują i nam pomogą. 

    A teraz mam ważne PYTANIE

    4latek w trakcie ospy- wczoraj był lekarz w domu bo chciałam go pokazać, krosty na gardle miał i go bolały, ale na ciele dr powiedziała ze ładnie się goją, 2 dni temu podałam mu polecany tu fenistil i pixclin. Dzisiejsza noc duzo lepsza od dwóch poprzednich, świądu już takiego nie ma. ALE OBUDZIŁ SIĘ DZIŚ CAŁY CZERWONY. Ma czerwone zlane plamy na całym ciele- twarz, ręce, nogi, plecy, brzuch. Czy to jakieś powikłanie ospy? Uczulenie?? 

    Czekam na telefon od dr. Jedyne co mi przyszło do głowy- czy w czasie ospy alergik może bardziej reagować? On nie je mleka bo ma wtedy różowe policzki i wysypkę po kilku dniach. A wczoraj kawałek sera korycinskieho mi skubnął. Kawałeczek. 
  • Ja tak miałam po ibuprofenie w czasie ospy. Nikt mi nie powiedział że nie wolno
    Podziękowali 1madzikg
  • Nie dawałam mu tego
  • @annabe a czy poradził coś lekarz w kwestii krostek na powiekach? U mojego 5- miesiecznego dziś 3 dzien ospy i wyskoczyła jedna duża na dolnej powiece. Niczym jej nie traktuję poki co.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.