Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1221222224226227370

Komentarz

  • Może mononukleoza? Moja ulubiona.
  • Może być zapalenie węzłów chłonnych, albo coś od migdałków, skoro gardło boli. Gorączkuje? Nasz syn miał ze dwa lata temu takie zapalenie węzłów, bez gorączki, tylko duże, bolesne węzły. Antybiotykiem się skończyło 
  • To ja mam dwie odpowiedzi w jednej. U nas tak swinkowo jak @Bea u was zaczęła sie szkarlatyna.... A szkarlatyna nie jest jakoś super zaraźliwa ale jest. Wiec to jak los na loterii aczkolwiek lekarka nam mówiła ze u rodzeństwa przebywającego przez okres choroby razem to 25%. Moja Anka w dniu kiedy wieczorem była juz chora wcześniej była cały dzien w przedszkolu a później jeszcze u kolegi. nikt sie nie zaraził. My tez sie nie zaraziliśmy. Choroba bakteryjna, wymaga podania antybola. Zapobiegać sie juz po fakcie kontaktu nie da.
    Podziękowali 2Wela mamasara
  • edytowano styczeń 2018
    @Wela ; u nas szkarlatynę miał syn, wtedy najmłodszy z czwórki. Nikt się nie zaraził, co mnie pamiętam nawet nieco zdziwiło, bo o żadnym izolowaniu nie było mowy. 
    Podziękowali 1Wela
  • U mnie chorowało 3. Na raz.
  • @mamasara u mojej córki każda szkarlatyna czy angina tak się zaczynała od bólu brzucha i wymiotów a dopiero potem ból gardła i gorączka. W ostatnim roku miała to cztery razy, paciorkowiec wyszedł w wymazie więc podawaliśmy antybiotyk. Bo ostatnie razy już bez objawów - nawet gardło ją nie bolało tylko brzuch bolał i gardło białe 
    Podziękowali 1mamasara
  • @Wela pocieszę Cię, że moja córka miała jyz wiele razy szkarlatynę i anginę i ani razu nikogo z domowników nie zaraziła 
    Podziękowali 1Wela
  • Nie wiem, gdzie spytać, spytam tu. Nasza szkolna pielęgniarka porobiła dzieciom jakieś diagnozy wad postawy, wad wzroku itp. i teraz domaga się pisemnej odpowiedzi na jej diagnozy od lekarza specjalisty. Ma do tego prawo? Wiem, że jakaś masakryczna ustawa ma wejść, ale to chyba jeszcze nie to, nie?
  • Upnę sobie, bo strasznie mnie to złości. Nie wiem, czy jej coś odpisać uprzejmie, czy iść i osobiście podziękować za troskę, niech na przyszłość sobie odpuści.
    Mało to człowiek ma latania po różnych lekarzach, jeszcze zaświadczenia dla pani pielęgniarki będę kolekcjonować :(
  •  Kilka lat temu mnie również ścigała pielęgniarka za brak zaświadczeń. Nie wiem czy ma do tego prawo, ale to chyba nie ma związku z wchodzącą ustawą.
  • I na czym to ściganie polegało? Donosiliście jej coś?
  • Ja donosiłam. Pisała do mnie ponaglenia. A także nieprzyjemne komentarze do dzieci.
  • Ojej :(
    @kociara napisała w innym wątku, że nie ma prawa niczego od nas wymagać, a jedynie nas informuje.
    Wolałabym uniknąć stresu dla dziecka, ale szkoda mi życia na donoszenie zaświadczeń, bo to naprawdę jakiś absurd jest. Jak chciałam, żeby mi ktoś coś poradził na płaskostopie u dziecka, to chodziłam po lekarzach, starałam się o skierowania, płaciłam za wizyty prywatne, u fizjoterapeuty byłam i nikt nie pomógł. A teraz będę znowu wydreptywać ścieżki i papierki kolekcjonować, żeby udowodnić, że dziecka nie zaniedbuję, masakra. 
  • @Bagata -tak jak napisałam tam. Nie ma prawa. Zawsze możesz uprzejmie poprosić o podstawę prawną jej żądań. 
    Albo zapytać o to dyrektora. 

    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Dziękuję bardzo!
  • Dziewczyny, mam silne i długie miesiączki ( wcześniej już pisałam), po prostu wtedy padam. Próbuję teraz leku Castagnus i wcinam olej z wiesiołka. Nie mam anemii: hemoglobina 13,6.  Byłam u ginekologa i stwierdził, że mam mięśniaka lub polipa (wielkości najmniejszego paznokcia) i to podobno daje takie objawy. Dał mi skierowanie na zabieg i usunięcie tego czegoś.  Czy gra jest warta świeczki? Miałyście to kiedyś usuwane?
  • Jeśli nie próbowałaś, to zachęcam do spróbowania diety Dąbrowskiej. Bywa niejednokrotnie, że takie zmiany po diecie znikają.
    Podziękowali 2ewaklara Małgorzata32
  • Wiem, mój Mąż chętnie podejmuje. Tylko ja mam z kolei chorą wątrobę (HBS dodatni) i jestem uprzedzona do diety z tego powodu.
  • Może warto to z kumatym lekarzem w takiej sytuacji skonsultować? Niestety, tylko w Warszawie mogę polecić konkretnego człowieka.
  • Ale! Na oficjalnej stronie Dąbrowskiej jest napisane, że w przypadku zapalenia wątroby dieta jest właśnie wskazaniem.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • A te mięśniaki to mogą być jakieś niebezpieczne czy coś powodować, np. w ciąży? Rozumiem, że takie duże zmiany są ryzykowne.
  • Mieśniaki-różnie. Ja mialam podobny problem z miesiączkami i wypatrzonego mieśniaka ale nie było mowy o wycinaniu tylko usg kontrolne co jakiś czas czy nie rośnie.
    W międzyczasie zaszlam w ciążę,urodziłam i póki co z krwotokami miesiączkami mam spokój prawie dwa lata bo piersią karmię i zmora jeszcze nie wróciła.
  • edytowano styczeń 2018
    Natomiast mojej rodzonej siostrze też zdiagnozowali mieśniaki,jadła zalecone leki,badała się systematycznie i w końcu zdecydowali się wyciąć bo szybko rosły-niestety wycięli z macicą bo podobno tak były wyrośnięte że musieli.
  • Bliskiej mi osobie zniknęly mieśniaki po kuracji przeciwrobacznej czymśtam z orzechem włoskim i specjalnej diecie. 
  • Dzięki, Dziewczyny. Wstrzymam się z wycinaniem. 
  • Moja koleżanka ma mięśniaka, też niewielkiego. Ale ginekolog zaleca tylko obserwację w celu sprawdzenia czy nie rośnie. 
  • Miał ktoś zapalenie ucha albo uszu takie że boli cała głowa jakby imadłem ściśnięta, a do tego przy tym bardziej bolącym uchu boli mnie też na zewnątrz ucho.i szyja i gardło w środku ... Do tego lekka gorączka. Strasznie się martwię. Biorę antybiotyk od 2 dni i widzę lekką poprawę ale szału nie ma. I prawie nie słyszę. Tylko lekko słyszę na to zdrowsze co mnie mnie o wiele bolało:(
  • ja nie słyszałam przy zapaleniu trąbki a nie przy zapaleniu ucha
  • @aga---p Tobie się to porobiło po płukaniu zatok? Kurde - z jednej strony słyszałam, ze to suuuper metoda, a z drugiej, wlasnie ze mozna sobie plyn do ucha srodkowego zaaplikowac i masakra :( Lekarz się odniósł jakos do tego płukania? 
    Podziękowali 1aga---p
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.