Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1221222224226227370

Komentarz

  • edytowano styczeń 2018
    @Wela ; u nas szkarlatynę miał syn, wtedy najmłodszy z czwórki. Nikt się nie zaraził, co mnie pamiętam nawet nieco zdziwiło, bo o żadnym izolowaniu nie było mowy. 
    Podziękowali 1Wela
  • U mnie chorowało 3. Na raz.
  • @mamasara u mojej córki każda szkarlatyna czy angina tak się zaczynała od bólu brzucha i wymiotów a dopiero potem ból gardła i gorączka. W ostatnim roku miała to cztery razy, paciorkowiec wyszedł w wymazie więc podawaliśmy antybiotyk. Bo ostatnie razy już bez objawów - nawet gardło ją nie bolało tylko brzuch bolał i gardło białe 
    Podziękowali 1mamasara
  • @Wela pocieszę Cię, że moja córka miała jyz wiele razy szkarlatynę i anginę i ani razu nikogo z domowników nie zaraziła 
    Podziękowali 1Wela
  • Nie wiem, gdzie spytać, spytam tu. Nasza szkolna pielęgniarka porobiła dzieciom jakieś diagnozy wad postawy, wad wzroku itp. i teraz domaga się pisemnej odpowiedzi na jej diagnozy od lekarza specjalisty. Ma do tego prawo? Wiem, że jakaś masakryczna ustawa ma wejść, ale to chyba jeszcze nie to, nie?
  • Upnę sobie, bo strasznie mnie to złości. Nie wiem, czy jej coś odpisać uprzejmie, czy iść i osobiście podziękować za troskę, niech na przyszłość sobie odpuści.
    Mało to człowiek ma latania po różnych lekarzach, jeszcze zaświadczenia dla pani pielęgniarki będę kolekcjonować :(
  •  Kilka lat temu mnie również ścigała pielęgniarka za brak zaświadczeń. Nie wiem czy ma do tego prawo, ale to chyba nie ma związku z wchodzącą ustawą.
  • I na czym to ściganie polegało? Donosiliście jej coś?
  • Ja donosiłam. Pisała do mnie ponaglenia. A także nieprzyjemne komentarze do dzieci.
  • Ojej :(
    @kociara napisała w innym wątku, że nie ma prawa niczego od nas wymagać, a jedynie nas informuje.
    Wolałabym uniknąć stresu dla dziecka, ale szkoda mi życia na donoszenie zaświadczeń, bo to naprawdę jakiś absurd jest. Jak chciałam, żeby mi ktoś coś poradził na płaskostopie u dziecka, to chodziłam po lekarzach, starałam się o skierowania, płaciłam za wizyty prywatne, u fizjoterapeuty byłam i nikt nie pomógł. A teraz będę znowu wydreptywać ścieżki i papierki kolekcjonować, żeby udowodnić, że dziecka nie zaniedbuję, masakra. 
  • @Bagata -tak jak napisałam tam. Nie ma prawa. Zawsze możesz uprzejmie poprosić o podstawę prawną jej żądań. 
    Albo zapytać o to dyrektora. 

    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Dziękuję bardzo!
  • Dziewczyny, mam silne i długie miesiączki ( wcześniej już pisałam), po prostu wtedy padam. Próbuję teraz leku Castagnus i wcinam olej z wiesiołka. Nie mam anemii: hemoglobina 13,6.  Byłam u ginekologa i stwierdził, że mam mięśniaka lub polipa (wielkości najmniejszego paznokcia) i to podobno daje takie objawy. Dał mi skierowanie na zabieg i usunięcie tego czegoś.  Czy gra jest warta świeczki? Miałyście to kiedyś usuwane?
  • Jeśli nie próbowałaś, to zachęcam do spróbowania diety Dąbrowskiej. Bywa niejednokrotnie, że takie zmiany po diecie znikają.
    Podziękowali 2ewaklara Małgorzata32
  • Wiem, mój Mąż chętnie podejmuje. Tylko ja mam z kolei chorą wątrobę (HBS dodatni) i jestem uprzedzona do diety z tego powodu.
  • Może warto to z kumatym lekarzem w takiej sytuacji skonsultować? Niestety, tylko w Warszawie mogę polecić konkretnego człowieka.
  • Ale! Na oficjalnej stronie Dąbrowskiej jest napisane, że w przypadku zapalenia wątroby dieta jest właśnie wskazaniem.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • A te mięśniaki to mogą być jakieś niebezpieczne czy coś powodować, np. w ciąży? Rozumiem, że takie duże zmiany są ryzykowne.
  • Mieśniaki-różnie. Ja mialam podobny problem z miesiączkami i wypatrzonego mieśniaka ale nie było mowy o wycinaniu tylko usg kontrolne co jakiś czas czy nie rośnie.
    W międzyczasie zaszlam w ciążę,urodziłam i póki co z krwotokami miesiączkami mam spokój prawie dwa lata bo piersią karmię i zmora jeszcze nie wróciła.
  • edytowano styczeń 2018
    Natomiast mojej rodzonej siostrze też zdiagnozowali mieśniaki,jadła zalecone leki,badała się systematycznie i w końcu zdecydowali się wyciąć bo szybko rosły-niestety wycięli z macicą bo podobno tak były wyrośnięte że musieli.
  • Bliskiej mi osobie zniknęly mieśniaki po kuracji przeciwrobacznej czymśtam z orzechem włoskim i specjalnej diecie. 
  • Dzięki, Dziewczyny. Wstrzymam się z wycinaniem. 
  • Moja koleżanka ma mięśniaka, też niewielkiego. Ale ginekolog zaleca tylko obserwację w celu sprawdzenia czy nie rośnie. 
  • Miał ktoś zapalenie ucha albo uszu takie że boli cała głowa jakby imadłem ściśnięta, a do tego przy tym bardziej bolącym uchu boli mnie też na zewnątrz ucho.i szyja i gardło w środku ... Do tego lekka gorączka. Strasznie się martwię. Biorę antybiotyk od 2 dni i widzę lekką poprawę ale szału nie ma. I prawie nie słyszę. Tylko lekko słyszę na to zdrowsze co mnie mnie o wiele bolało:(
  • ja nie słyszałam przy zapaleniu trąbki a nie przy zapaleniu ucha
  • @aga---p Tobie się to porobiło po płukaniu zatok? Kurde - z jednej strony słyszałam, ze to suuuper metoda, a z drugiej, wlasnie ze mozna sobie plyn do ucha srodkowego zaaplikowac i masakra :( Lekarz się odniósł jakos do tego płukania? 
    Podziękowali 1aga---p
  • Moje 3,5 letnie dziecko miało zapalenie ucha, narzekał że go boli głowa, czasem też ucho. Dostaliśmy antybiotyk (pierwszy w życiu), ale już zaczęło mu się sączyć z ucha :/ zarówno wewnętrznie jak i do zakraplania, poza tym w razie bólu dostawał nurofen (chyba to samo co ibuprofen).
    Sądzę, że zapalenie ucha było konsekwencją zapalenia zatok, u Ciebie wydaje mi się podobne objawy. Dodatkowo dobrze dużo pić, można również zioła przeciwzapalne i oczywiście wygrzewać.
    Podziękowali 1aga---p
  • Co do miesniakow - mialam w drugiej ciazy, 10 cm. Potem jakos mniejszy w trzeciej ciazy, a w czwartej na usg nie widzieli nic, a w piatej nawet nie pytalam.
    Jak lekarza zapytalam o usuwanie miesniakow, to sie dowiedzialam, ze sie nie robi jak nie ma dolegliwosci. 
  • Co w miaré naturalnie na nawracajáce infekcje dróg moczowych? Delikwent nie ma wyksztaøconych narzádów i na ile widzé to po prostu kapie mu mocz po kropelce jak nerki wyprodukujá. Podpowiecie cos?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.