Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1222223225227228370

Komentarz

  • Sok żurawinowy niesłodzony działa odkażająco na drogi moczowe. Wykluczenie z diety cukru też jest korzystne. Podobnie, jak pilnowanie, żeby delikwent dużo pił.
    Jeśli jest wada wrodzona, to jednak, przede wszystkim, warto z mądrym lekarzem kwestię omówić.
    Podziękowali 3AgaMaria jan_u chabrowa
  • A w jakim wieku wyżej wspomniany? B)
  • 3,5 roku, na pewno bédziemy po lekarzach jezdzi©, ale wolelibysmy po czwartku.
  • Urobon polecam na zum.
    Podziękowali 1jan_u
  • Czy zawroty głowy, zatkane uszy i szum to objawy zapalenia ucha czy to może być zapalenie błędnika. Boję się jeżdżenia po szpitalach:(
  • edytowano styczeń 2018
    Agnicha ja byłam w czwartek i biorę antybiotyk ale od wczorajszego wieczoru jest mi słabiej i kręci mi się w głowie chociaż ogólnie jest coraz lepiej z uszami i głową. Już prawie nie boli. 
    Chyba że ma znaczenie, to że wczoraj prawie nie spałam za dnia i w nocy też dzieci dały czadu i to po prostu zmęczenie.
    Jutro i tak rano idę do rodzinnego po opieke dla męża na mnie to zapytam..
  • A temperatura?
  • Przy infekcjach norowirusowych bywają bóle mięśnowo-stawowe, jak przy grypie. Mnie też wczoraj po stawach łamało mocno.
  • Moim dzieciom przechodziło szybko i bez powikłań (8-12 godzin). Nawet biegunki za bardzo nie mieli tylko wymiotowali i spali przez pół dnia. A mnie tąpnęło, jak nigdy w życiu. Tak odwodniona nigdy nie byłam. Raz, po trzecim porodzie, który mi się przydarzył w upał ok. 40 st. zaliczyłam odwodnienie, ale to było nieporównywalne z tym wczorajszym.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Z mojego doświadczenia wynika, że tego samego wirusa różne osoby przechodzą bardzo różnie. Kiedyś przyniosłam jednego rota z praktyk w CZD (pielęgniarki z oddziału nas uprzedzały, że mają tam takiego rezydenta i prawie każdy łapie). Przeszłam bardzo łagodnie, złapała ode mnie czteromiesięczna córka i też przeszła bardzo łagodnie. Poczęstowała moją mamę, do której musieliśmy w środku nocy wzywać pogotowie i powieźli ją odwodnioną na SOR.
  • Mój mąż tak ma, ja przechodzę lekko, dzieci średnio a jego trzeba na SOR wieźć.
  • Ja dotychczas też przechodziłam raczej lekko albo bezobjawowo wręcz. A tym razem - zonk! Cholera wie, od czego to zależy!
  • I ja dołączam z jelitówką moich dzieciaków, ostatnia noc nieprzespana - nudności po łyku wody, w dzień dziś już chyba lepiej.
  • edytowano styczeń 2018
    Nigdy nie chorowałam na jelitówkę z wymiotami czy biegunką. Zawsze tylko objawy grypopodobne. 
    A dzieci czasami bardzo ciężko z odwodnieniem i szpitalem.
  • U nas zawsze ją najgorzej przechodzę. Ale ja od dziecka jestem chorowita.
  • Od 15 roku życia ma nawracające zapalenie pęcherza..
    Lece się furaginą i nospą. Raz na kiedy dostaje antybiotyk bo już taki złe wynniki moczu..
    Serdecznie dosyć ma. Bo nie dosyć że boli to lata się co chwile do wc..
    Piła żurawinę wywar z jałowce owszem pomagają na chwilę..ale to wraca.
    Czy sens jest iść do urologa?
  • @mama_malwina Ty serio pytasz,czy żartujesz?
    Oczywiscie ze powinnaś isc do urologa!
    Powinno sie zrobic diagnostykę ukl moczowego,lekarz przeanalizuje dotychczasowe wyniki (jakie bakterie Ci wychodziły w tych posiewach??)
    Nie wolno bagatelizować takich stanów -mogą miec wpływ na funkcjonowanie nerek w przyszłości.  
  • No poważnie pytam..
    Zawsze wychodzą liczne bakterie dokładnie nie wiem. Bo wyniki są u lekarza rodzinnego.
    Raz miałam atak piasku w nerce. to był gorszy ból nie poród.
  • @mama_malwina i rodzinny od 15 lat Cie nigdy do urologa nie skierowal? Jesli nie, to bym uciekala od niego szybko.
  • A miałaś KIEDYKOLWIEK robiony posiew? Jeśli nie - to nastepnym razem zanies mocz w dwoch pojemnikach na badanie ogolne i posiew i potem do urologa. 

  • aa - a miałaś kiedys usg nerek? Ja tez zmagam się z kamicą nerkową, wiec wiem o jakim bólu mówisz. 
  • Moja córka 5 lat, ma po jednej stronie twarzy w okolicach kości żuchwy, wiele widocznych cienkich zylek. Z drugiej strony raczej nie. mam wrażenie ze albo ostatnio widać je bardziej albo sie wkręciłam. Bywa tak czy jakoś to zdiagnozować trzeba?
  • mama_malwina powiedział(a):
    No poważnie pytam..
    Zawsze wychodzą liczne bakterie dokładnie nie wiem. Bo wyniki są u lekarza rodzinnego.
    Raz miałam atak piasku w nerce. to był gorszy ból nie poród.
    To rodzinny zaniedbał.
    Posiew to podstawa jak i cala diagnostyka-usg itd.
    Jak w ogóle tak bez posiewu antybiotyk wypisuje?
    Może być,że kamica to główna przyczyna też i tych nawracających infekcji.
    Do urologa koniecznie.
    Podziękowali 1chabrowa
  • Ja już zmieniłam lekarza, wyprowadziłam się z rodzinnego domu.
    Jako panna miałam posiew moczu i tak dalej..
    Usg nerek też i wtedy jak mnie tak ból złapał pojechałam na sor i tam mi robi usg i stwierdzili że to piasek dali mi jakieś leki..
    A teraz jak chodzę do rodzinnego i mówię mu że boli mnie pęcherz daje mi skierowanie na badani moczu i tak zawsze wychodzą liczne bakterie, krew i tym podobne. I dostaje antybiotyk i tym się kończy..:(
    A zaczęło się od tego że jako nastolatka nie słuchałam się mamy i siadałam na zimny i jak raz złapałam to nawraca..:(
    Czasem ma z pół roku spokój a nie raz co chwile. Zauważyłam że jak zmarznę to na drug dzień już jest ból i parcie na pęcherz.
  • Jak jest krew to tym bardziej by trzeba skontrolować.
    U nas przy tych nawracających zumach przeziębieniowych "tylko" ropomocz-leukocyty,ślad białka i bakterie.
    Widoczna krew też sugeruje jakąś mechaniczną przyczynę typu kamienie.
  • Agnicha powiedział(a):
    @olgal niekoniecznie mechaniczna szczególnie jak tych krwinek tak średnio duzo
    Tak,dlatego ttzeba dokładnie zbadać przyczynę.
    No i raczej jak krew w moczu widać gołym okiem to już jest bardzo dużo.
  • @Agnicha - a wiesz, że się nigdy nie interesowałam? Od początku uważam to zalecenie za tak absurdalne, że nie badałam tematu. Podobnie, jak kwestia „szczepienia glutenem” w 5. miesiącu życia. Jak nie zapomnę, to poszukam. Gdzieś podsją, bo są anglojęzyczne badania, ale nie wiem, czy to ogólne profilaktyczne zalecenie, czy dotyczy grup ryzyka tylko.
  • W UK sie podaje rutynowo. Ale mozna odmowic lub wybrac doustna. 
    Ja tam odmawialam. 
    Podziękowali 1Katarzyna
  • edytowano styczeń 2018
    A witamina K doustnie jest mniej inwazyjna niż domięśniowo? I jak w końcu jest z zabiegiem Credego, czytałam, że to profilaktyka przy rzerzączce u matki. W szpitalu mi mówili, że to profilaktyka na wszelkie zakażenia i infekcje. 
    Czy profilaktycznie robi się kobietom w ciąży badania na rzerzączkę (jak to się ewentualnie nazywa) czy trzeba sobie samemu załatwić i wtedy może to być ewentualnie podkładką na odmowę zabiegi Credego. 

  • Nie badają rzeżączki. Zabieg Credego bywa przyczyną zapalenia spojówek. Nie dałabym zrobić swoim dzieciom.
    Podziękowali 1Hope
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.