Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Muzyka która naprawdę robi wrażenie

1333436383943

Komentarz

  • Adagio For Strings napisane przez Samuela Barbera w 1936 roku w Rzymie. Został napisany na orkiestrę smyczkową i jako pierwsza wykonała go NBC Symphony Orchestra pod batutą Arturo Toscaniniego. W 1967 roku Barber zaaranżował melodię Adagio do słów Agnus Deiwykorzystując go jako fragment Mszy.

    Niezwykle przejmujące brzmienie Adagio Samuela Barbera sprawiło, że utwór był wykonywany po ogłoszeniu śmierci prezydentów Stanów Zjednoczonych Franklina D. Roosevelta i Johna F. Kennedy’ego, podczas pogrzebów Alberta Einsteina, Grace Patricii Kelly (Księżnej Monako), czy w czasie żałoby po księżnej Dianie.Oryginalny utwór Samuela Barbera został wykonany podczas Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku przy XII stacji Drogi Krzyżowej na krakowskich Błoniach.

    Jeszcze większą popularność Adagio uzyskało po napisaniu jego remixu przez holenderskiego DJ-a Tiësto w 2004 roku na płycie Just Be. Aranżacja w stylu muzyki trance uzyskała na Youtubie ponad 41 mln wyświetleń. Magazyn Mixmag nadał jej tytuł drugiego w historii najlepszego kawałka muzyki dance

    Podziękowali 1Aszna
  • edytowano styczeń 2018
    Ostatnio za mną chodzi, pomimo, że fanką nie jestem.
     

    https://www.youtube.com/watch?v=kZuYff81-Fc


    edit: próby wstawienia filmu, nadal nie wiem jak to robicie :(
  • @kika0 po prostu wklejam link w treść komentarza i się samo robi, jak zatwierdzę komentarz :)


    Podziękowali 1kika0
  • To Jerycho jest fantastyczne!
    Przesłuchałam wszystko, co znalazłam.
    To jest piękne! Z tym Gruzinem... moje klymaty B)


    Ale Bogurodzica zamiotła wszystko pod dywan.
    Dzięki @Aszna!

    To teraz ja się też odważę wkleić to, co mi w duszy gra ostatnio, bo do tej Bogarodzicy to odwagi nie miałam ;)
    Jedna kolęda:

    I druga kozacka:


    Ale przyznać się muszę, że mogę tego słuchać jak jestem sama w domu, bo inaczej dzieci na mnie krzyczą, że im gust muzyczny psuję. :D



    Podziękowali 2kasha Aszna
  • a ten pan?



  •  A z tym to się wiąże fajna historia:
    Puściłam rano synowi, który kocha śpiew ale deklaruje się jako ateista. Mam nadzieję, że chwilowo ;)
    Puściłam, odeszłam od kompa i co słyszę?
    Syn puścił jeszcze raz i śpiewa: 
    O Pani nasza,
    Orędowniczko nasza,
    Pośredniczko nasza,
    Pocieszycielko nasza.
     B) 
    Podziękowali 4Aszna kasha kika0 ewaklara
  • @Cart&;Pud a zachwyca Cię to wszystko bez różnicy?
    Bo dla mnie piękne wszystko ale jak śpiewają panie z Werchowyny to mnie zachwyt przenika do szpiku normalnie.Piękno w najczystszej postaci.
  • Ja wolę męskie :) Pod warunkiem, że mają ten wschodni "zaśpiew" - ukraiński, białoruski czy gruziński. Jak Gruzini śpiewają to mam gęsią skórkę i motyle w brzuchu.

    Chociaż te żeńskie głosy we wschodnich pieśniach ludowych są przecudne. Zwłaszcza te "spłaszczone", takie jakby nosowe - to się jakoś specjalnie nazywa, nie pamiętam.

    Jak Ci Werchowyna podchodzi to posłuchaj tego:
    (najpiękniejsze od 33:38)


    Podziękowali 1kasha
  • edytowano styczeń 2018
    Już wiem, to śpiewokrzyk inaczej śpiew biały.
    Mistrzami tego rodzaju śpiewu jest Werchowyna właśnie oraz zespół Drewno.
    A po stronie białoruskiej Drewo. Ale oni to już hardkor jest :) Babcie wydają takie dźwięki i o takiej mocy, że wydaje się, że mają wmontowane wzmacniacze ;)
  • Ja też wolę męski śpiew. A z żeńskich lubię np Laboratorium Pieśni (być może już kiedyś wrzucałam w ten wątek, nie pamiętam):




  • Też lubię, ale w porównaniu do Drewna to LP są amatorkami ;)
    Podziękowali 1Aszna
  • Horynę znam i Drewo też :smile:
    Dziewuszki fajne ale mają jeszcze albo zbyt młodziutkie głosy albo jeszcze dużo pracy przed sobą.
    Jak śpiewają panie z Werchowyny  albo z Drewna to to jest takie...mistyczne aż.
  • edytowano styczeń 2018
    Panie z drewna....dobrze, ze nie panowie, bo to juz by byla kaplica- tylko siasc i zaplakac.
  • @Rejczel no Ty to jednak na ludowej twórczości ni w ząb nie ogarniasz.
    No jak panowie z drewna to inaczej krakowiacy są!!!
    Uwaga cytuję:
    Krakowianka jedna
    miała chłopca z drewna,
    a buciki z wosku,
    wszystko po krakowsku.
    Podziękowali 1Rejczel
  • ten głos na dobry dzień  może być?

    Podziękowali 1Rejczel
  • Dla mnie bomba! <3 :)
  • Trzask płyty... miodzio! :)
    Zrobiłam sobie pięć minut przerwy w skalpelu Chodakowskiej - Jackson koi mój ból wszystkiego :)

    pees: ktoś oprócz Chodakowskiej przeżył za pierwszym razem całość bez robienia przerw? (takie retoryczne pytanie ;) )
  • o matko ,Chodakowska!
    skąd masz siłę do ćwiczeń , no skąd?
  • Twój zły humor pożytkuję pozytywnie. (To z innego wątka)
    B)
  • to jeszcze przy skłonach Dziesiątką nie pogardzę
    Podziękowali 1Cart
  • Załatwione! :)
    Podziękowali 1matka6
  • i jeszcze

    Podziękowali 4madzikg kasha Rejczel Monika73
  •  @Cart&;Pud- dziękuję, jeśli się modliłaś , to masz wejścia w niebie!
    Podziękowali 1Cart
  • Wolę muzykę teraźniejszą
  • I tak śpiewa,  że wyraża to czego ja ująć swymi słowy nie umiem ;)
    Podziękowali 1madzikg
  • edytowano styczeń 2018

    HERES / WZN - DUCHU ŚWIĘTY



  • bardzo piękne
    Podziękowali 3madzikg Aszna Felicyta
  • na dobranoc

    Podziękowali 1madzikg
  • edytowano styczeń 2018
    a mnie piękny wywiad z Natalią Kukulską pozwolił to odkryć
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.