Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

potrzebne lekarstwo dostepne na Ukrainie

Czy ktoś wybiera się na Ukrainę (albo zna kogoś kto tam bywa) i miałby możliwość kupienia lekarstwa dla mojego męża to byłabym bardzo wdzięczna.
Jedyny preparat, który mu pomaga wycofano z Polski.
Trzy lata temu bez najmniejszego problemu kupiliśmy go bez recepty w kijowskiej aptece ale już zostały jedynie opary w pudełku.
A przy jego pracy siada gardło regularnie 2-3 razy w roku.... i mamy problem...
Chodzi o aerozol wziewny

BIOPAROX spray 10ml

Komentarz

  • @joachm - a jesteście pewni, że ten lek pomaga? To był onegdaj dość głośny przekręt. Producent Bioparoxu rzucił go na rynki pozafrancuskie w momencie, gdy ten lek został uznany we Francji za nieskuteczny, a wręcz szkodliwy.
    Jeśli masz pewność, że mężowi służy, to tę samą substancję czynną w takiej samej dawce ma Locabiosol produkowany w Niemczech i ponoć dostępny bez trudu w Polsce zachodniej.

    Podziękowali 1Bridget
  • @Isako ; - ale piszą tam, że nie mają na składzie.
    Podziękowali 1Isako
  • Ponoć w 2016 r. zalecono wycofanie z rynku UE wszystkich preparatów zawierających fusafunginę (to jest właśnie substancja czynna z Bioparoxu i Locabiosolu). Może być problem, żeby to dostać. Jak nie zapomnę, to zapytam szwagra, co bywa w Niemczech, czy mógłby to nabyć.
  • Niedawno rozmawiałam z pediatrą moich dzieci o tym specyfiku i stwierdzila że podstawą niedopuszczenia w Pl byla kasa. 




    W Czechach, na Słowacji i z tego co piszecie na wschodzie i zachodzie jest dostępny. 

    Więc może taki zły nie jest ;) 

    Na mnie działał fenomenalnie, ratowal w początkach anginopodobnych
  • Mam znajomą, która co kilka miesięcy jeździ w sprawach biznesowych na Ukrainę. Jak to może poczekać i nie znajdziesz nikogo szybciej, to ją poproszę.
  • Jak nie trzeba na już to mogę poprosić bratową by w Niemczech kupiła. Bywa tam dośc regularnie.
  • a mozesz mi napisać konkretnie nazwę leku, który chcesz?
  • jutro napiszę co ustaliłam :)
  • Mam bardzo miłą pacjentkę z Ukrainy, myślę, że nie byłoby problemu z zakupem. Jeżdżą co jakiś czas do rodziny. Mogę zapytać kiedy będą
  • Jutro zadzwonię i zapytam, kiedy znów jedzie.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.