Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Opiekunka do dziecka chorego - Kraków

edytowano styczeń 2018 w Pomagajmy sobie
Cześć, 

Mój znajomy poprosił mnie o pomoc w znalezieniu opiekunki dla swojego synka, który ma stwierdzone upośledzenie związane z przedwczesnym urodzeniem. 

Dziecko ma 6 lat i wygląda na zdrowe natomiast dostało orzeczenie niepełnosprawności związanej z systemem nerwowym i choruje na padaczkę. Jest w okresie buntu. Nie akceptuje jeszcze swojej choroby. Rodzice pracują poza domem. Mile widziana osoba młoda z dużą dawką pokory, cierpliwości i poczucia humoru co ważne. Żeby nie zostawiła chłopca po miesiącu..

Ktoś kto lubi wyzwania..

Komentarz

  • Jaki rejon Krakowa? 
  • Bieżanów
  • edytowano styczeń 2018
    Mozna cos więcej o tej sytuacji napisać. Czy dziecko chodzi do szkoły, przedszkola, na rehabilitacje i trzeba je zaprowadzić i przyprowadzac? Może niech dadzą ogłoszenie na fb z dokładniejszym opisem.
  • edytowano styczeń 2018
    Dziecko w przyszłym roku będzie szło do integracyjnej szkoly podstawowej.
    Rzeczywiście w pobliskim szpitalu do niedawna miało rehabilitację. Dzisiaj nie jestem pewny jak to wygląda. 

    Dodam jeszcze ze chłopiec wygląda bardzo ładnie. Rodzice są super.
  • NIestety z tamtej strony nie kojarze nikigo ale popytam.  
  • tatinek powiedział(a):
    Dziecko w przyszłym roku będzie szło do integracyjnej szkoly podstawowej.
    Rzeczywiście w pobliskim szpitalu do niedawna miało rehabilitację. Dzisiaj nie jestem pewny jak to wygląda. 

    Dodam jeszcze ze chłopiec wygląda bardzo ładnie. Rodzice są super.
    Myślisz że dla opiekunki powinno miec znaczenie jak chłopiec wygląda?  Ja bym kogos takiego nie brała nawet pod uwagę.  

    Mój chory synek,  też jest śliczny ale był okres gdy leczono go sterydami i wtedy wyglądał strasznie.  
  • @maliwiju mezowi chodzilo o to, ze uroda tego dziecka sprawia, ze latwo jest zapomniec o tym, ze jest ono chore i jego reakcje to nie efekt rozwydrzenia czy zlego wychowania ale skutki schorzen. 

    Podziękowali 1maliwiju
  • Myślę że dla opiekunki, która nie jest profesjonalistką może być istotne czy chłopiec jest ładnym, wyglądającym normalnie dzieckiem czy np. zdeformowanym, śliniącym się itp. Jakkolwiek okrutnie to brzmi, jest to obce dziecko i wyobrażam sobie, że nie każdy może szukać takich wyzwań. Oczywiście nie mówię że to jest dobre, ale rzeczywistość jest jaka jest, a ktoś kto by nie poszedł do "brzydkiego" dziecka może okazać się dobrym opiekunem dziecka wyglądającego "normalnie". No niestety.
    Podziękowali 1tatinek
  • No i własnie z tego względu o którym piszesz taka osoba byłaby niegodna mojego zaufania. Bo jakie ma zanczenie czy dziecko jest ładne,  jeśli wpadnie w szał i bedzie sie drzec przez kilka godzin albo na spacerze bedzie miało napad padaczki przy którym sie poślini i może posika w majtki i ludzie bedą sie gapić. 
    Niestety nie wierze że ktoś kto by sie nie zajął brzydkim dzieckiem tylko dlatego że jest brzydkie byłby świetnym opiekunem ładnego dziecka.  
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • edytowano styczeń 2018
    @OlaOdPawla ;Tez myślę ze to ważne. Często widziałem filmy nakręcone z udziałem chłopca i moje wrażenie bylo zawsze bardzo pozytywne. 

    Mogę zrozumieć @maliwiju jednak nie zgadzam się, ze wszystkie opiekunki o słabej wytrzymałości na efekt wizualny od razu są zle...
  • edytowano styczeń 2018
    To że dziecko jest  ładne nie gwarantuje braku brzydkich doznań przy chorobie i co wtedy? 


    Odwrócę syt.  
    Wielokrotnie słyszałam : taki ładny chłopiec to bedzie dobrze....  A ja wiem że nie bedzie a już szczególnie nie dla tego że jest ładny.  

    No jedyny plus z ładnego chorego dziecka to że na zdjęciach ładniej wyglądają i można sobie poudawać że jest wszystko ok. 
    Podziękowali 1tatinek
  • I teraz powiedz jak szukać takiej opieki.. ja nie mam pomysłu. Pomóżcie..

    ..tata tylko sapie kiedy go widuję. Widać,  że się martwi.. Ja tez zaczynam..
  • @tatinek jeśli koniecznie musi być młoda,szukałabym (znaczy wywiesiła ogłoszenie) na wydziałach pedagogiki,pedagogiki specjalnej,resocjalizacji,pielęgniarstwa.
    No i stawka musi być odpowiednia,bo odpowiedzialność za zdrowie chorego dziecka jest jednak większa niż przy opiece nad zdrowym dzieckiem.
  • Ja bym gadała z księżmi w parafii i sąsiadujących parafiach.  Teraz jest okres po kolędzie,  ludzie księdzu opowiadają że są bez pracy albo że szukają bo kończy im się. 

  • No ja nie mogę, każde takie dziecko to mój synus...i jeszcze wczesniak..
     Nie pomogę inaczej. Mogę tylko pomodlić się lub trzymać kciuki żeby znaleźli ta opiekunkę.
  • kasha powiedział(a):
    @tatinek jeśli koniecznie musi być młoda,szukałabym (znaczy wywiesiła ogłoszenie) na wydziałach pedagogiki,pedagogiki specjalnej,resocjalizacji,pielęgniarstwa.
    To dobry pomysł, bo studentka mogłaby dodatkowo skorzystać na uczelni przedstawiając zaświadczenie i dobrą opinię z tej pracy. Mogłaby też wpisać to w CV, to należy zamieścić na zachętę w ogłoszeniu. Wtedy trzeba zatrudnić opiekunkę oficjalnie. Zresztą tak w ogóle należy zatrudniać opiekunki, bo to jest uczciwe.
    Podziękowali 1ewaklara
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.