Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1224225227229230370

Komentarz

  • @awia spróbuj Maść pieciornikowa z Ziaji, ładnie sobie radzi z odparzeniami. Choć kiedyś pomógł dopiero Clotrimazol...
    Podziękowali 2awia wielorybek
  • Można clotrimazol niemowlęciu?
  • @Hania kupiłam zastosowałam czekam na efekty :)
  • ..maść ziaji
  • Syn wywrócił się na śniegu i zarysował/obtarl skórę nad górną warga do krwi. Zdezynfekowana woda utleniona. Po 4 dniach żółtawe strupy wygląda na trochę nadkażenie bakteryjnie. Czy poza woda utleniona mogę mu czymś bez recepty to potraktować by się szybciej wygoilo?
    Podziękowali 1madzikg
  • Spróbuj może maścią z antybiotykiem.
  • @Piotr i Kasia a to na pewno zastrzał? Bo może mężowi paznokieć wrasta?Czasem tak bywa, że zamiast w górę, to rośnie w bok.
    Jeśli to paznokieć to można do chirurga ale można i do kosmetyczki.

    @awia na odparzoną pupę czasem lepiej działa zasypka niż krem.
    Jak nie masz pudru to doskonale działa mąka ziemniaczana.
    I wietrzenie pupy jak najczęstsze.
    I mycie pupy przy każdym przewijaniu ale nie chusteczkami,tylko pod bieżącą wodą (pod kranem/pod prysznicem.
  • madzikg powiedział(a):
    Spróbuj może maścią z antybiotykiem.
    A jaka jest bez recepty?
  • @wiesia, duuużo picia, najlepiej zioła moczopędne na zmianę z wodą z cytryną, nic słodkiego czy mlecznego, to powinno się przepłukać co by to nie było. U nas zawsze działało. Jak chcesz to Ci później znajdę zestaw ziół.
    Podziękowali 1wiesia
  • @Aneczka08 a może spróbuj dermatolem?
    https://www.doz.pl/apteka/p3833-Dermatol_proszek_5_g
    Od zawsze posypuję (i wklepuję) tym wszelkie rany/otarcia/nacięcia  moim chłopakom i goją się szybko i bezproblemowo.

    Podziękowali 1Aneczka08
  • I jeszcze jest unguentum neomycini do stosowania zewnętrznego, bez recepty...
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Co jakis czas serce mi wali. Czuje jakby mialo wyleciec z klatki. Dzis wypilam sok z pomaranczy i przeszlo. Cisnienie mialam 128/70 a puls 92. Co to moze byc? Potas, magnez?
  • Goraczki nie mam. Tarczyca w maju badana i ok byla. Puls rowny raczej, tylko tak wali to serce, ze ciezko sie skupic. 
    Na sor mi nie spieszno, ale jak bedzie upierdliwe, to pomysle. Poki co pomierze cisnienie i puls w trakcie.
    Podziękowali 1Lome
  • Czy są jakies bezpieczne sposoby na rwe kulszowa przy karmieniu piersią? 
  • @awia miałam identycznie z córką. Na te kropeczki to mówili w szpitalu że grzybki i dali Clotrimazol (miała to po antybiotyku). na czerwoną pupę taką mega odparzoną tylko kłaćzę  pięciornika:) Ja stosuję Tormentalum. Kilka dni temu córka ta sama co się tak strasznie odparzała miała taką jakby zpierzchniętą czerwoną(od kataru, potem sobie zatarła bo ją swędziało) twarz wyglądało jakby miała czerwoną lśniącą skorupę straszne bałam się że tym razem nie pomoże ale już po jednej dobie było lepiej. Tylko brudzi ciuchy nie do odprania.
    Podziękowali 2madzikg awia
  • Ja też radziłabym EKG i magnez... Miałaś jakiegoś nerwa, wysiłek a może byłaś po jakiejś ciężkiej infekcji?
    Podziękowali 1mamuma
  • @wielorybek @Basja maść ziaji pomogła :)
    Podziękowali 2wielorybek Basja
  • @wiesia nasi urolodzy odradzają baseny u dzieci z epizodami ZUM :( 
    Podziękowali 1Bridget
  • mamuma powiedział(a):
    Goraczki nie mam. Tarczyca w maju badana i ok byla. Puls rowny raczej, tylko tak wali to serce, ze ciezko sie skupic. 
    Na sor mi nie spieszno, ale jak bedzie upierdliwe, to pomysle. Poki co pomierze cisnienie i puls w trakcie.
    Mam tak jak Ty. Waliło mi serce tak mocno i szybko, że aż nie mogłam oddychać. Mam podwyższony puls i lekko podwyższone ciśnienie. Tyle, że u mnie to jest napadowe.

    Robiłam badania tarczycy, elektrolity, EKG i badanie Holterem. Wyszla tachykardia i dwie możliwe przyczyny albo to pochodna przewlekłego stresu. Albo problemy hormonalne (mam zaburzenia cyklu) co też może być na tle stresowym. Kardiolog dał mi doraźne leki do wzięcia gdyby serce dokuczało i kazał zrobić jeszcze EKG wysiłkowe. A jak zrobię to mam ćwiczyć, ćwiczenia oparte na interwałach wysiłek-zmniejszenie intensywności.

    Odkąd zaczęłam się wysypiać(chodzę spać równo z dziećmi), więcej pić, radykalnie zmniejszyłem ilość kofeiny i staram się jakiś pilates ćwiczyć jest mi lepiej ale jeszcze nie czuję się dobrze.

    Oczywiście nie sugeruje, że masz tak jak ja. Ale warto się przebadać. EKG łatwo zrobić i potas a to już początek.
    Podziękowali 1mamuma
  • Ewentualnie u starszych dzieci basen jest z osłona z furaginy. 
    Czyli po każdej wizycie przez dwa dni na wieczór tabletka. 
  • A i jak czułam się źle to mierzyłam ciśnienie i też puls wynosił ok 90. Potem holter pokazał, że potrafił wzrosnąć do 160.
    Podziękowali 1mamuma
  • Mam suchy duszący kaszel. Poradźcie proszę jakiś syrop czy coś :) bo się uduszę. Dodam żem matka karmiącą.
  • @awia mi pomagają: inhalacje z soli fizjologicznej + 2krople aromatolu/amolu, zimny mokry okład na klatkę piersiową na to suchy gruby ręcznik i pod kołdrą się wygrzać aż mokre zrobi się gorące, powolne ssanie /żucie kawałka kłącza imbiru, często pić bardzo cieple płyny, duże dawki witaminy C. Generalnie system jest taki, żeby max co 2 godz coś z tych rzeczy robić, tj. wspomagać organizm w walce. Ale fakt, że przy karmieniu i maluchach trudno czasem sobie tyle czasu poświęcić.
    Podziękowali 1awia
  • Nie mam inhalatora :( spróbuję z imbirem i ręcznikiem mokrym- choć to chyba będzie jakiś horror ;)
  • Ręcznik jest super, tylko pierwszy kontakt jest... wymagający. ;)
  • Całkiem przyjemne uczucie :) się wygrzewam.
  • Czy ktos z Was robil dziecku ok 5 letniemu rezonans i/lub EEG? Jak dziecko przetrwalo? Wylezalo, czy byl problem? Na EEG musi miec oczy zamkniete, ogolnie jesli chodzi o badania, to on sie slucha ladnie. A przy rezonansie nie balo sie dziecko halasu? Chcialabym, zeby udalo sie bez narkozy. Jakies podpowiedzi jak dziecko przygotowac do tych dwoch badan?
  • Na EEG  Marta musiała spać, miała wtedy ok 1 rok, umówiłam się na godzinę kiedy sypiała,  w środku badania się przebudziła i przez chwilę musiałam jej dać pierś żeby się nie ruszała i udało się :)
    A a pro po ropy pod paznokciem- maczanie we wrzątku plus w szałwi- efekt uzdrowienia murowany ! Dzięki za rady !
    K

    Podziękowali 1mamuma
  • Słyszał. Dość znana jest kuracja solą Epsom, oliwą i sokiem z cytryny.

  • Moja mama miala kiedys kamienie ale nie pamietam dokladnie gdzie umiejscowione, uzywala Fitolizynę taka pastę I zjadala duze ilosci czerwonych porzeczek z wlasnego ogrodka I wyleczyla się. Jednak nie pamietam czy jeszcze cos stosowala, ale zawsze mowila ze to dzieki porzeczkom bo one chyba zawieraja jakis kwas co rozpuszcza kamienie.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.