Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1225226228230231370

Komentarz

  • Ziołami polecanymi przy schorzeniach wątroby, woreczka żółciowego, w tym kamieni żółciowych są m.in. kurkuma (może być stosowana również jako przyprawa do potraw), a także lebiodka pospolita (oregano) i mniszek lekarski - tu lepiej jednak albo zebrać samemu (obecnie można znaleźć i zbierać korzeń mniszka) lub kupić w aptece bądź zielarni. Przy czym są to zioła skuteczne, ale działające łagodnie i stosować trzeba przez dłuższy czas. Są również zioła działające szybko jak np. glistnik, ale z nimi trzeba ostrożnie i raczej pod kontrolą lekarza bądź fitoterapeuty, żeby sobie nie zaszkodzić zamiast pomóc. Wtedy stosuje je się krótkotrwale.
    Dodam jednak, że w praktyce nie stosowałam, bo nie musiałam. Choć znając wielokierunkowość działania trzech pierwszych wymienionych przeze mnie ziół, śmiało każdy może je stosować, bez obaw o jakiekolwiek przeciwwskazania.
  • Co na suchy kaszel, na ktory nie pomaga zaden syrop wykrztuśny?
  • O ja wam polecę jedna rzecz. Anna moje charczała od 3 tygodni. Tak bardzo płytki próbowała kaszlnąć, ewidentne cos w gardle. Popsikałam jej 1 dzien glosal i jak ręką odjął. Można w ciąży i karmiąc.
  • @Małgorzata32 na suchy kaszel stosujemy preparaty przeciwkaszlowe, a na mokry, odrywający się wykrztuśne. Te ostatnie podajemy do 16-17 godziny.
  • edytowano styczeń 2018
    No tak stosuję.

    Wlasnie widze, ze w moim poprzednim wpisie jest wykrztusny zamiast p.kaszlowy.

    Wszelkie syropy w ciagu dnia tylko.
    Ale noce są najgorsze. 
    Przyznaje, ze chyba jeszcze nigdy w zyciu nie miałam takiego kaszlu. 
    W dzien da się wytrzymac.

    Moze jakies domowe sposoby?
  • Tylko, ze wiecie...ja nie w Pl.
    Zapasy sie konczą.
    Do lekarza nie bardzo mi po drodze (zwykle to ostatecznosc)
    A w tutejszych specyfikach powszechnie dostepnych nie bardzo sie wyznaję.
     Licze, ze przejdzie. A jak nie to moze pod koniec tygodnia jednak odwiedze medyka.
  • Inhalacje np. z soli fizjologicznej nebulizatorem 2-3 razy dziennie-u nas zawsze szybko kaszle przepędza.
  • Nie wiem czy chcesz wiedzieć. U nas 3 Panie pielęgniarki i ja trzymałyśmy Annę na sile a pani badała. Uroczo było. Generalnie badanie jest na sile. Dno oka plus komputerowe badanie ostrości widzenia. Dno oka raczej zawsze na sile w tym wieku, moze jak dziecko jest wyjątkowo współpracujące da sie po dobroci ale jak gadał z tymi pielęgniarkami przepraszając je po badaniu to Pani mówiła ze raczej zawsze tak to wygląda.
  • Ja jeszcze w temacie kaszlu...
    A co powiecie na lek na bazie Noscapine (pochodna opium)?
  • edytowano styczeń 2018
    Stopy mnie parzą. Proszę się nie śmiać... Wieczorami, puchną mi okropnie i parzą. Nie pieką, nie bolą, tylko właśnie parzą. Jakbym dopiero je wyjęła z gorącej wody. Co to może i od czego być?

    EDT. stopy tak bardziej podeszwa i palce.
  • Hm. Wątrobowo pod kontrolą jakąś jesteś jeszcze?
  • @tymka, nie... I z dietą też sobie folguje... Ale żeby wątroba stopami wychodziła??
  • Palce od rąk też czasem puchną, ale mniej. Brzuch swędzi bo skora sucha i rozciągnięta...

    @Elunia, ale przy cukrze w sensie za wysoki poziom, za niski? Cukrzyca? 

    Jaciesune, to jak będę teraz badać tarczycę i będę w labie to jakie badania najlepiej zrobić?
  • Przy niedoborach b12 i mg tez parza.
    Podziękowali 1Dorotak
  • Mnie po ostatnim porodzie też bardzo parzyły stopy, może rzeczywiście brak jakiś witamin, czy magnezu, po jakimś czasie przeszło.
    Podziękowali 1Dorotak
  • ale wiecie co... dziękuję:D myślałam, ze jestem dziwna, bo mnie te stopy parzą. serio. pocieszyłyście mnie, że to nie moje jakieś tam widzimisię i schiza tylko coś może być na rzeczy... wątroba, cukier, do zbadania.
    suplementy sobie łykam wesoło, wiem, wiem, słabo sie wchłaniają, ale toeratycznie te minimalną dawkę przyjmuję...
  • Jak duze niedobory to uzupelnianie moze trwac i latami zwlaszcza jak sie ciagle albo karmi albo w ciazy. 
    Podziękowali 1Bridget
  • @Dorotak ;
    moja Mama ma te same dolegliwości :(
    u niej akurat hipoglikemia 
    dzieki za Wasze wpisy, przekaże Mamie 
    Podziękowali 1Dorotak
  • Jakaś taka sucha plama mi z dnia na dzień wyskoczyła na twarzy. Boli, w ogóle jakby to opuchnięte było. 
    Nie wiem, czy z taką bzdurą iść do lekarza, może poczekać kilka dni?
  • Hejka, konsultuję dietę przy grzybicy. Bez cukru? Bez soli? żeby nie podrażniać.
  • Bez cukru, słodzików itp. Najlepiej bez pszenicy- szybciej będą efekty, bez sztuczności, bez słodkich owoców, bez mleka. Granat bardzo dobrze działa na grzyba- ten do jedzenia  ;) 
    Zaraz zerknę do książki to Ci jeszcze wpisze bo już nie pamietam.
    Podziękowali 1AgaMaria
  • @annabe dziękuję!
  • edytowano luty 2018
    Etapy walki z grzybem: 
    -wykluczenie cukru, Na początku rowniez warzyw i owoców z cukrem
    -dieta bezglut
    -bez wysoko przetworzonej żywności
    -suplementy przeciwgrzybicze, witaminy, minerały
    -duużo probiotyków, żeby zasilić florę bakteryjną org

    OWOCE: awokado, granat, cytryna, limonka, grejpfrut,borówki, jagody acai
    WARZYWA: kapusty, salaty, ogórki, por, brukselka,szparagi, brokuły, kalafior,seler, pietruszka, jarmuż, bakłażan, rzodkiew, rzepa, rabarbar, cebula, czosnek,cukinia, kabaczek,papryka, pomidory,kalarepa a po jakimś czasie bataty, buraki, dynia
    MIĘSO: indyk, kurczak, kaczka, wołowina, jagnięcina, dziczyzna ( wieprzowina zabroniona!)

    ORZECHY:pestki dyni, słonecznik, siemię, chia, sezam, migdały, kokos, orzechy włoskie i laskowe
    OLEJE: kokosowy,sezamowy, oliwa z oliwek,lniany, z oregano, z czarnuszki,
    ocet jabłkowy
    KAWA mocno ograniczona, wszelkie zioła, mleka roślinne-migd,ryżowe, jaglane
    SŁODZIKI: stewia, ksylitol

    Podziękowali 2AgaMaria wielorybek
  • edytowano luty 2018
    Edit: odpowiedz mam w innym watku.
  • Co oznaczają zmiany wodniczkowe w nielicznych granulocytach?
  • Dobrze, ze poszlam do lekarza. Dala mi masc  z antybiotykiem. Jak nie przejdzie mam wrocic po antybiotyk doustny. Dopadl mnie niejaki liszajec zakazny. Dzieci nie, a ponoc to wlasnie dzieci roznosza... Skad to sie przywloklo...
  • Dziekuje, juz byłam u lekarza i generalnie powiedziała ze to jest norma przy infekcji. A infekcje właśnie przechodzi. Pozostałe parametry miała ok. 
  • Dziewczyny, 
    czy ktoras spotkała się z nudnościami i wymiotami (tylko rano) przy przewlekłym zapaleniu zatok? 
    Spływa mi intensywnie po gardle przezroczysta wydzielina. Wczoraj i dziś po wstaniu miałam nudności i wymioty (wyglądało głownie na ślinę, nawet żółci nie bylo). Po jakimś czasie przechodzi. Nie mam innych objawów w ciagu dnia, choć jem wszystko (nawet ciacha z kremem i surówkę z majonezem ;) ). 
    Nie boli mnie głowa. 

    Jakieś pomysły? 
  • Na tym forum to tylko jeden pomysl może być;)
  • wykluczone. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.