Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1398399401403404452

Komentarz

  • Nie miałam czasu odpisać bo szykujemy chrzciny na jutro.
    Byłam u lekarza. Zdiagnozowano łojotokowe zapalenie skóry. Wczoraj przeszło już na brzuszek. Dostała maść przeciwgrzybiczą, przeciwbakteryjną i na najgorsze zmiany Hydrokortyzon.
    Podziękowali 1September
  • Nie ukrywam ze wierze ze to dobra metoda ale jakbym widziała to nie tak makabrycznie to pewnie zaczęłabym stosować a tak pozostanę przy katarku  ;)
  • Też lubię katarek. Ale nie nadużywam.
  • A ja zaś sobie chwale wode w sprayu psikam odciagam katarkiem i znowu psikam.
  • Yucami powiedział(a):
    jak leżałam z małą na pulmonologii katarek bardzo polecali , natomiast zdecydowanie odradzali wszelkie wody morskie w sprayu do nosa
    dlaczego? Myślałam, że można to stosować bez ograniczeń 
  • Te spraye wg mnie trochę podrażniają. Katarku tez nie nadużywam ale jest nieoceniony przy gęstych glutach spływających po gardle  :)
  • U nas katarek odpada - Młodszy robi taki strajk i histerię jeszcze 20 minut po akcji, że wszystko co odciągnę naprodukuje z nawiązką. 

    Używamy wody morskiej ( tu znów laryngolog super poleca ;) ) - jak nie spray, to są takie w atomizerze - one nie mają takiego ciśnienia. 
    Albo ostatnio woli fizjologicznej lub IZONASIN SEPTO> 
  • Potrzebuje rady- moj roczniak, z racji pewnie niejedzenia- czekamy na badanie w CZD i gastrologa kolejną wizytę - ma niedokrwistosc. Wyszła mu w grudniu na badaniu. Gastro na 1 wizycie widziała ale się nie przejęła, kazała dawać „jakiś” preparat- ja sama wcześniej zaczęłam mu dawać actiferol. 

    Co nie daje mi spokoju- to ze skore wokół oczu ma prawie ze niebieską, od jakiegoś czasu. 
    Ale są dni ze rzuca się to bardziej a są ze mniej. 

    Przeczytalam niedawno ze kiepska saturacja może być wynikiem niedokrwistości. 
    Czy przesadzam ze mi to nie daje spokoju czy powinnam pójść do przychodni i powiedzieć o obawach pediatrze? 
  • Proszę o radę. Czy jesli oko trzymiesięcznej córki ropieje od dwóch miesięcy i nic nie działa (domowe i antybiotyk) bo ropa sie wylewa...to czy pozostaje tylko przekłucie kanalików. Może głupie pytanie ale przeraża mnie tez zabieg. Czy jest on bolesny?
  • @awia moj syn mial rope dlugo, bylam juz z nim umowiona na zabieg, ale kolo roku samo sie odetkalo. Masaze sa dobre. Ja na yt filmiki ogladalam. 
    Ale tez slyszalam opinie, ze do roku nie powinno sie robic zabiegu. 
    Podziękowali 1awia
  • Masuję, jak długo trzeba masować żeby było wiadomo że już nie pomoże. Mój syn 12 lat temu miał robiony ten zabieg jak miał miesiąc ale wtedy w ogóle zadawałam mało pytań. Czemu dobrze jest czekać do roku?
  • U mojej J. momentami nie nadążam wycierać tej ropki. Czy niezawodna @Katarzyna poradzi :smiley:
  • @awia, dziecko rośnie, a kanalik rośnie wraz z nim, dlatego do roku większość kanalików się udrażnia. Tak nam tłumaczyła okulistka.
    A jak z tą większą źrenicą, cos się wyjaśniło?
    Podziękowali 3mamuma gabriela Milamama
  • Warto masować, dość mocno uciskając, ze 2-3 razy dziennie, do skutku.
  • @Bagata dzięki. Nawet wtedy kiedy ropa jest nieustannie? Pytam bo dzwoniłam do oku. i w ciagu 7 dni mają nas przyjąć i muszę wiedzieć na co się zgadzać. Ze źrenicą czekam na tę wizytę. Dzięki temu że rodzinna wypisała że pilne to nie muszę długo czekać.
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • @awia, są dwie szkoły.

    My najpierw chodziliśmy do okulistki, która dawała krople z antybiotykiem, a że zapalenie ciągle nawracało to w końcu zaleciła przekłucie. Średnio nam to przekłucie pomogło, mieliśmy powtarzać zabieg, dlatego poszliśmy do innego lekarza.

    A ta druga okulistka powiedziała własnie, żeby tylko masować i cierpliwie czekać, podobno 90% przypadków się udrażnia z czasem. I żadnych kropli z antybiotykiem, chyba żeby dziecko już całkiem oka nie mogło otworzyć. 
    U nas się sprawdziło, faktycznie z czasem przeszło.
  • U nas po obudzeniu zawsze ma zaklejone.
  • To mozna sola fizjologiczna przemyc rano, zeby sie rozkleily.
  • Tak też robię :smile:
  • @awia znam problem zaklejonego oczka z autopsji (vide pierwszy wpis w tym wątku).
    Dziecko z czasem wyrasta.

    A co pediatra na te źrenice powiedziała?
  • Ale ja się od niej nie spodziewałam że coś powie :)
  • Dobrze, ze dala skierowanie do okulisty.
    Mialam taka pediatre, ktora nic nie mowila i skierowan tez nie dawala, bo "nie ma potrzeby".
    Podziękowali 1awia
  • edytowano luty 2018
    @awia - nie doradzę. Są dwie szkoły. Nie wiem, która Cię bardziej przekonuje.
    Podziękowali 1awia
  • A czy takie przekłuwanie jest bolesne?
  • Help! 

    Syn (7) lat w pt mial robione badanie i zakładany cewnik. 
    Od soboty wysoka gorączka pow 38. Dziś już trzeci dzień. Najpierw przestraszyłam się ze to powikłanie po badaniu ale skarżył się na ból gardła wiec uznałam ze to zbieżność z tym badaniem. Ale dziś bardzo skarży się na ból brzucha. Bardzo słaby. Gorączka urosła. 

    Jak to jest ZUM to co ja mam zrobić? Jutro zaniosę mocz na badanie to wynik będzie dopiero wieczorem. Umówić lekarza do domu chociaż nie będę miała wyniku? Po badaniu ma furagine brać przez 6 dni wiec to bierze ale ten brzuch strasznie boli.
  • @annabe rozumiem,ze cewnikowanie było w osłonie antybiotykowej? Tzn cos poza furagine? 
    Ona działa głownie na E.coli,a prezenty mogą byc rożne przy okazji cewnikowania. 
  • A ile on ma lat? 
    Moim zdaniem moze wymagać szybkiego podania innego antybiotyku,jesli słabnie i ma wysoka gorączkę. 
    Mną pewno duzo ciepłego picia i żurawina. I te jakies tabletki/preparat -zurawit itp. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • @annabe ja bym wysłała meza do aptek -niech szuka testów paskowych analizy moczu. Jesli wyjdzie zapalenie to po lekarza a jutro oddasz od razu na posiew z antybiogramem. 
    Podziękowali 1MAFJa
  • 7lat. Jaka osłona antybiotykowa..??? On nic nie dostał przed tym cewnikowaniem. Nic. 
    Siny pod oczami jest. Teraz do lekarza? To tylko szpital zostaje..
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.