Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka pralka lodowka zmywarka ;)

1161719212228

Komentarz

  • Mi naprawiali uszkodzenia własnej winy ale ja kupuję ubezpieczenia nie gwarancję i u bezpieczenie jest też od zepsucia przez dziecko mnie itp czyli wyłamanie drzwiczek czy rozwalenie panelu itd
    Podziękowali 1Dorotak
  • Mam Siemensa 6-ty rok i działa bezawaryjnie. Co jakiś czas ktoś stanie na drzwiczkach, ale jeszcze się zamykają. 
  • A i wypytuje się co dane ubezpieczenie obejmuje podaje najbardziej absurdalne pomysły czy ubezpieczenie obowiązuje w okresie gwarancji itp
  • @nowa opowiedzieć na gębę to Ci wszystko mogą. Ważne co w umowie stoi. Czyli raczej czytać, niż pytać. A jest tego małym druczkiem lektury na dłuższą chwilę. No i jaki ubezpieczyciel też ważne. Ja skutecznie reklamowałam usterki (również z własnej winy) kilka razy w Hestii.
  • Też mam zazwyczaj Hestia ubezpieczenie , kupuje u zaufanego sprzedawcy zna możliwości , i chce pomóc doradzić
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Namierzamy się na zmywarkę w związku z czym mam pytanie do posiadaczy takiego sprzętu. Czy warto specjalnie szukać z szufladą na sztućce czy to bez znaczenia? Jakosś mi się ta szuflada podoba, ale nie wiem czy warto dla takiego bajeru przepłacać. Zwracać uwagę na coś konkretnegpoza tym?
  • Zastanawiam się na ile dodatkowa szuflada obniża pozostałe półki. Nie mam szuflady na sztućce, a mimo to komplet z nieco większymi talerzami obiadowymi i deserowymi nie mieści mi się równocześnie na górnej i dolnej półce. Choć fakt, że on nieco niestandardowy, ale też nie jakiś szczególnie wielki. Zmierzyłabym wysokość półek biorąc pod uwagę ruch "wiatraczków"
    Podziękowali 1Pietruszka
  • @Pietruszka właśnie dokonaliśmy wyboru zmywarki - konieczny zakup do nowego mieszkania i wybraliśmy z półką, powód - więcej miejsca, można położyć mniejsze filiżanki, łyżki wazowe - większe możliwości. A na dole zostaje miejsce za talerze. Przeważnie półki można regulować.
    Warto zwrócić uwagę aby wnętrze było z blachy a nie z plastiku. Większość zmywarek Boscha ma plastik, ale da się znaleźć z blachą - one są produkowane w DE. Warto na to zwrócić uwagę - to jest bardzo często potwierdzane przez serwisantów, dodatkowo jak masz czas to warto poczytać o konkretnym modelu na elektroda.pl - tam jest kopalnia wiedzy.
    Kolejna ważna rzecz to zużycie wody - większość modeli co ma b.małe zużycie wody np. 6,5 litra finalnie nie domywa naczyń. Bardzo często jest to pozorna oszczędność.
    Teraz mamy boscha 45cm - był w spadku w kupowanym mieszkaniu i bardzo dobrze się sprawdza, u nas zmywa ponad 7 lat wcześniej ok4. Ale takich modeli już nie produkują...

    Podziękowali 1Pietruszka
  • Dzięki @pierniki o tej wodzie to słyszałam, że nie warto kupować takiej co mało zużywa. Na razie Elektroluxy mi się widzą najbardziej, jakoś do Bosha nie mam przekonania. Teściom kupowalismy dwa lata temu bosha i właśnie jakiś taki tandetnie plastikowy był , a niby ze średniej półki cenowej...
    To teraz mam nowe zadanie, szukanie z regulowanymi półkami...A da się toto samemu zamontować czy lepiej dopłacić za montaż w sklepie?
  • My mamy właśnie bosha z półką na sztućce i to rozwiązanie sobie chwalę-dużo się mieści. Nasza czasem nie domywa tylko jak bród wyschnie albo jak naczynia są brudne od sosu pomidorowego. No i jeszcze pozostawia osad po herbacie- ale to chyba wina proszku. Ogólnie uwielbiam moją zmywarkę :)
  • Regulowane półki to moja też ma. I właśnie trzeba górną półkę podnieść, żeby na dole zmieściły się te większe talerze obiadowe. Ale deserowe z tego kompletu mieszczą się u góry tylko jak się tą półkę obniży. Wiec jedne z drugimi na dwu poziomach się nie umyją.
  • Odzyskałam wczoraj zmywarkę <3

    Ja mam za to inny problem, po przerwie swiateczno-noworocznej, mam za mało talerzy, żeby zmywarkę zapełnić. Musiałabym po każdym posiłku włączać na pół wsadu z 5 talerzami i kubkami i ewentualnie jakimś  jednym garnkiem... trochę bez sensu :( 
  • edytowano styczeń 2018

    @Dorotak, jak chcesz takie każdy z innej parafii to mogę się podzielić. Kubków mam na pewno za dużo, talerzy kilka tez by się znalazło. Z deserowymi chyba gorzej, bo dość łatwo przychodzi nam wytłuc..

  • Wiem,..że coś Mama dla nas ma z innej parafii ;) tylko nie było okazji przejąć zdobyczy... W razie czego się odezwę, dzięki :D 
    co ja sobie myślałam, jak wybierałam zmywarkę na 14 kompletów... Hehehe :D 
  • edytowano styczeń 2018

    A tu masz @Dorotak zestaw tani jak barszcz i dość przyzwoity z Lubiany: https://m.ceneo.pl/36079789
    Wzięłam na szybko przed świętami, żeby braki uzupełnić. Tylko właśnie te talerze ponadwymiarowe nieco są. Za to filiżanki pojemne jak kubki, za co go lubię.

    Podziękowali 1Dorotak
  • edytowano styczeń 2018
    https://www.bpkatalog.pl/awardsCatalog.do?job=DET&catalogCode=BPP00000008021375001

    @Dorotak chyba że zbieracie punkty payback to możecie na bp zamówić


    Podziękowali 1Dorotak
  • Ja do najtańszych tabletek, proszku dodaję łyżeczkę sody i nie mam problemu z niedomytym osadem z herbaty. Sodę kupuje w rossmanie w pół kilogramowych opakowaniach.
  • @Pietruszka ;, jak dla mnie to szuflada na sztućce znacząco obniża pojemność wyższej półki, mam problem ze wstawieniem tam niektórych kieliszków, większych kubków, zwykłe talerze śniadaniowe czy deserowe nie wchodzą.
    Jak dla mnie to bez szału, kupiliśmy, bo wszyscy nam zachwalali, ale chyba żałuję.
    Podziękowali 1Pietruszka
  • A ja dałam się przekonać i na pewno nie  żałuję- u nas dodatkowy plus, że e teraz 3. Starsi chłopcy rozladowuja bez kłótni,  bo każdy na dwoje piętro  ;)
    Podziękowali 2Pietruszka kowalka
  • A ma ktoś doświadczenie ze zmywarkami z Ikei? Są firmy Electrolux i mają 5-letnią gwarancję.
  • Elektroluxa akurat nie testowałam.
    My przez 10 lat używaliśmy zmywarki whirlpool sugerując się kiedyś opiniami że ma tanie części zamienne jakby co a zmywają wszystkie marki porównywalnie i psują też.
    Teraz wiem,że jednak to nieprawda.
    Mamy teraz boscha i nie ma porównania-pięknie domywa wszysyltko,łącznie z garami,miseczkami,na dole czy na górze. Po prostu idalnie domyte.
    Tamta nie domywała,plastkikowe części szybko nam się połamały. Niby nie padła wcześniej tak żeby serwis wzywać ale kupę lat się meczyliśmy,teraz widzę.
    Bosch najtańszy (z tych dużych i z metalowym wnętrzem).
    Niby bez bajerów,mnóstwa programów, a i tak o wiele lepsza od poprzedniej-fajnie rozwiązane koszyki,dodatkowe półeczki na noże tp. No zachwyceni jesteśmy wszyscy bardzo po tamtym gruchocie...
    Wybraliśmy najprostszy model a doplaciliśmy za przedłużoną gwarancje.
    Podziękowali 2Katanna NC500
  • Zalinkujesz tego Boscha?  Z Ikea problem polega na tym, że nie ich zmywarki do zabudowy wymagają dodatku za 130 złotych, bo mają za krótkie fronty. 
  • Gosia5 powiedział(a):
    Zalinkujesz tego Boscha?  Z Ikea problem polega na tym, że nie ich zmywarki do zabudowy wymagają dodatku za 130 złotych, bo mają za krótkie fronty. 
    5 lat temu nic nie doplacalismy
  • Za to płytę gaz miałam ikeowy elektrolux... Beznadziejny.

    Zmywarka Candy jestem bardzo zadowolona
    Podziękowali 1Gosia5
  • Gosia5 powiedział(a):
    Zalinkujesz tego Boscha?  Z Ikea problem polega na tym, że nie ich zmywarki do zabudowy wymagają dodatku za 130 złotych, bo mają za krótkie fronty. 
    Moja akurat jest wolnostojąca: SMS25CW01E BOSCH
    Podziękowali 1Gosia5
  • Tak czytam o tych Boschach i myślę, ze miałam pecha, bo ze zmywarki tej firmy nie byłam zadowolona - nie domywała. Natomiast bardzo dobrze spisywała się leciwa Amica po moich rodzicach, dopóki nie padła w 16 wiośnie pracowitego życia, a teraz ma godnego zastępcę Indesit. Tez na razie jestem zadowolona. Myje idealnie. Mam nadzieję, ze trochę posłuży (ma rok na razie).
    Podziękowali 2Gosia5 Elżunia
  • @Aneczka08,  tak mi w Ikei powiedzieli. Zmywarki spoza Ikei mają za krótkie fronty i się nie otwierają przy zabudowie ikeowskiej. A jaką masz zmywarkę?  Może ona wyjątkowo pasuje? 
  • Dziewczyny, a ktos moze pralke poleci? Chcialam taka na jakies 7kg bo teraz mam 5.5 i troszke malo. Zadnych bajerow bo i tak piore ciagle na 3 ustawieniach. Zeby wytrzymala duzo prania i nie latala bo suszarka ma byc na niej
  • @Gosia5 ja mam jakas zmywarkę Bosch i udalo sie ja zaadaptować do kuchni Ikea bez tego bajeru za 130zl - ale nóżki są na maks wysokości (9cm chyba) i to jest zmywarka dokompletnej zabudowy, tzn. ze sterowaniem dostępnym po otwarciu zmywarki. Ale na styk to bylo, co do milimetra
    Podziękowali 1Gosia5
  • edytowano luty 2018
    @mamlu ja mam taka kuchnie z polwyspem, takie U bez dolu, to znaczy 2 równolegle ciagi, jeden na ścianie, drugi to ten polwysep. Na półwyspie mam i zlew, i płytę (pod ścianą, wiec mam okap do ściany montowany), i metr blatu. Wg mnie super funkcjonalne, bo stojąc przy tym blacie,( głównie tam gotuje, za plecami mam lodowke, piekarnik i blat ze sprzetami) mam oko na jadalnie/czesc dzienna, gości, widok przez okno na taras itd. Blat od pokoju oddziela jeszcze barek wąski na 22cm barek - ażurowy, ale lapie czesc chlapiecej wody, tłuszczu itd., można tam stanąć, pogadać, wypic herbatę, postawić lapka z przepisem itd. Mi sie podoba. E: Chyba zly watek?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.