Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki mikser lub robot kuchenny?

1234689

Komentarz

  • edytowano styczeń 2018
    Natomiast misa z mieszadlami moim zdaniem swietna. Mam Titanium, ten 1400 chyba. 
  • edytowano styczeń 2018
    Mnie nurtuje pytanie czy mając kenwooda warto kupić używany termomix lub tę podrobę w Lidlu?
  • Tak, te zestawy są bez sensu pomyślane, jak dla mnie. A roboty bez zestawu, to tylko okazyjnie. W sklepie nie znalazłam :(
    Jeden z zestawów, który rozważam, to KENWOOD KVL6420S Chef Elite z blenderem, maszynką do mięsa i szatkownicą.
    http://allegro.pl/robot-kuchenny-kenwood-kvl6420s-chef-elite-1400w-i7118397675.html
    Choć maszynkę do mięsa zamieniłabym z radością na taką do makaronu.

    A swoją drogą... jak wyjmę ostrze z maszynki do mięsa to mi wyjdzie spaghetii???



  • edytowano styczeń 2018


    @Katanna, dla mnie misy same w sobie są świetne. Nawet jakbym robota nie miała, to misę i tak chciałabym mieć. I nie żal mi wydanych dodatkowo trzech stów, co nie zmienia faktu, że cenę uważam za zbójecką.

    Thermomix zawsze wydawał mi się zabawkowo mały. Może teraz są większe.

    Podziękowali 1Katanna
  • Ja mam wizję, że mając thermomix czesciej robilabym warzywne sosy do kasz i makaronów. 
  • Nie używam termomixa do wsrzywnych sosów zupełnie. Przydaje się u mnie do:
    - koktajli warzywno-owocowych
    - budyniu z kaszy
    - musu jabłkowego
    - zup-kremów, jak ktoś na Dąbrowskiej, bo dla całej rodziny nie starcza
    - gotowania kaszy
    - placków ziemniaczanych
    - kremów i mas do ciast
    - ajerkoniaku
    Nie kupiłabym nowego. Dostałam używany i dlatego mam.
    Podziękowali 1Katanna
  • O widzisz, @Katarzyna ; dzięki! Inaczej to widziałam ;)
  • Czy maszynka do mielenia Zelmera jest dobra do mielenia dużych ilości mięsa?
  • Mam thermomix z lidla, maszynę uwielbiam, robię w niej zupy, gulasze, gotuje owsianke z owocami, zagniatam kruche ciasto, wyrabiam drożdżowe. Robie make owsiana i ciasto na gofry. Ciągle jest w użyciu i niestety maszyna nie udźwignela obciążenia. Właśnie jest w naprawie, już drugi raz :(
    Myślę nad thermomixem jak lidlowej maszynie skończy się gwarancja...
    Podziękowali 1Katanna
  • mamasara powiedział(a):
    Czy maszynka do mielenia Zelmera jest dobra do mielenia dużych ilości mięsa?
    @mamasara pewnie zależy jak dużych?
    Mam zelmera i jak mielimy 3-4 kg to nic się nie dzieje,prócz tego że nożyk się tępi ale mąż ostrzy ordynarnie osełką i jest ok. :mrgreen: 
  • my mamy tm od maja, bez niego nie robiłabym tylu ciast, pizzy tak często, mąż by się mniej udzielał w kuchni ;) Sosy warzywne zrobiłam chyba dwa razy na razie, z grubsza z jakiegoś "ichniego" przepisu i nam średnio smakowały. "Męskie" sosy za to super Kubie wychodzą, gulasze, zupy. U nas do zup w tygodniu są dwie nasze dorosłe paszcze, jedna Stasina - starszaki czasem małą miseczkę zjedzą i wtedy jest na styk. Dzisiaj np. zostało nam trochę zupy. Tylko staramy się robić gęstsze niż w przepisie, zdecydowanie. Gorąca czekolada z tm ostatnio była naszym wieczornym małżeńskim hitem ;) Jesteśmy zadowoleni, chociaż nawet po takim czasie i raczej dość częstym użytkowaniu, nie uważamy, że jest wart aż tyle $, ile sobie życzą... ;)
    Podziękowali 1Katanna
  • kasha powiedział(a):
    @mamasara pewnie zależy jak dużych?
    kilka kózek rocznie:) , ale właśnie mąż mi powiedział, że mój tato ma jakąś maszynkę profesjonalną do mielenia  :open_mouth: . Nawet nie wiedziałam... To będę mogła hurtem sobie pomielić. Jeden wydatek z głowy.
    A może poleci ktoś jakiegoś tańszego robota kuchennego?
  • A czy ktoś ma doświadczenie z przystawką do makaronu krótkiego w tych maszynach Kenwooda? Chodzi mi o taką: http://www.kenwoodworld.com/pl-pl/produkty/kenwood-roboty-kuchenne/chef-and-major-attachments/przystawka-do-wyrobu-makaronu-kax910me
    Jest dość droga, ok.550 zł, a do tego każdą kolejną tarczę dokupuje się za kolejne 100 zł. Czy to jest w miarę wydajne? @Katarzyna - czy Ty takiej używasz do makaronu żytniego?
  • Mam taką przystawkę. Używam i lubię. Mam kształtki do grubych nitek, do rurek i do świderków. Ważna rzecz, że mąkę żytnią pełnoziarnistą trzeba dokładnie przesiać, bo jakiekolwiek plewy, czy grudki zapychają wyjścia z tej maszynki i makaron nie wychodzi. I ciasto na makaron się do tego robi takie bardzo suche - nie jak na domowy makaron. Proporcji nie podam, bo robię na oko, ale pewnie na kilo mąki daję 4 jajka i trochę soli i nic więcej, żadnej wody.
    Podziękowali 2Inka beabea
  • mamasara powiedział(a):
    kasha powiedział(a):
    @mamasara pewnie zależy jak dużych?
    kilka kózek rocznie:) , ale właśnie mąż mi powiedział, że mój tato ma jakąś maszynkę profesjonalną do mielenia  :open_mouth: . Nawet nie wiedziałam... To będę mogła hurtem sobie pomielić. Jeden wydatek z głowy.
    A może poleci ktoś jakiegoś tańszego robota kuchennego?
    Mamy zelmera, nie powiem teraz co za model. Jakiś starszy, kupiony z upadłej knajpy wiec swoje już działał.
    robimy kiełbasy dość często. Często z ilość 15-20 kg mięsa a i więcej. 
    ost robiliśmy z ponad 30 kg
    wszystko mielimy na ten domowej, na jedno podejście.
    nozyki rzeczywiście się tępią ale zawsze do ostrzenia zawizimy przed większym mieleniem.
    mam tez przystawki - szatkownicę, i bardzo często z nich korzystam 
    Podziękowali 1mamasara
  • @mamasara  ja mam 5 Zelmer maszynkę daje radę swobodnie , u mnie troszkę więcej niż kilka kózek rocznie ,bo przeważnie prosię takie ze 140 kg wagi poubojowej kilka razy w roku , tylko trzeba uważać żeby nie było najmniejszej kostki i nie skręcać mocno
    Podziękowali 1mamasara
  • @Inka, zdecydowałaś się w końcu na któregoś kenwooda ? też mam podobną zagwozdkę...
  • I tak sobie myślę, dlaczego tylko XL Titanium dostaje 10 letnia gwarancję na silnik a Elite już nie... skoro to tylko różnica w mocy...
  • @beabea no właśnie ta gwarancja powoduje, że mąż się skłania do Titanium. Pewnie kupimy na raty - są teraz 0% w paru miejscach. Ale ostateczna decyzja jeszcze nie podjęta...
  • beabea powiedział(a):
    I tak sobie myślę, dlaczego tylko XL Titanium dostaje 10 letnia gwarancję na silnik a Elite już nie... skoro to tylko różnica w mocy...
    Pewnie te słabsze silniki łatwiejsze do zajechania.
  • No właśnie, a jak wydam pod 2 tys i zajadę silnik to też pieniądze w błoto....
  • @Inka promocje są teraz różne walentynkowe, np. na euroagd i oleole
    Podziękowali 1Inka
  • edytowano marzec 2018
    Pytanie do posiadaczek kenwooda ale też tyczy to w sumie innych robotów - czy warto dokupywać drugą misę? Mam Chef XL więc musiałabym tą większą 6,7l - cena zaiste zbójecka, najtaniej 300 zł. Pytanie czy to tylko fanaberia i wygodnictwo ;) czy raczej faktyczna potrzeba, żeby bez przestojów używać?
    Z samego robota jestem zadowolona, wszystkim wahającym się polecam.
    Podziękowali 1E.milia
  • edytowano marzec 2018
    Dla mnie absolutna konieczność @beabea. Ważniejsza niż jakiekolwiek inne przystawki. Używam non stop obydwu, jak miałabym trzecią to też bym używała. Ale trzecia za ponad 3 stówy to juz uznaję, że fanaberia. ;)
    Podziękowali 1beabea
  • beabea powiedział(a):
    @Inka, zdecydowałaś się w końcu na któregoś kenwooda ? też mam podobną zagwozdkę...
    Kupilismy Titanium i jestem zachwycona. Dokupilam mlynek i teraz mielimy tez mąkę. :)
    Podziękowali 1beabea
  • Czy ktos ma maszyne do robienia lodow Kenwooda? Chodzi mi o przystawke do chef elite. Czytalam opinie, ze to mieszadelko jest slabe i sie latwo lamie, a konsystencja lodow jest za rzadka. Ktos uzywa?
  • Idzie do nas w paczce na Dzien Dziecka. :) Jak przetestujemy to napisze. 
  • W takim razie czekam na recenzje.
  • Kupiłam właśnie Kenwooda Prospero. 
    W porównaniu ze starym Zelmerem jest jakiś taki... kruchy. Wszystkie pojemniki do niego są z takiego cienkiego plastiku, że się boję, że zaraz je połamię.
    Ubił mi masło i wymieszał ciasto na chleb żytni. I to więcej, niż dopuszczalną ilość ;)
    Dał radę, ale chyba go nie będę aż takim próbom poddawać w przyszłości.
    Sokowirówka i malakser mikroskopijne :(
    Przy robieniu masła schlapał się cały pomimo pokrywy.

    Jednym słowem zachwycona to ja nim nie jestem...
    Zobaczymy jak da radę przed swietami...

    Podziękowali 1Barbasia
  • Inka powiedział(a):
    Idzie do nas w paczce na Dzien Dziecka. :) Jak przetestujemy to napisze. 
    I Jak, przetestowane? Ja ciagle zastanawiam sie nad zakupem. Moze ktos inny posiada przystawke do Kenwooda do robienia lodow/sorbetow?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.