Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

SZCZEPIENIA czyli rosyjska ruletka

1124125127129130244

Komentarz

  • Raczej w domu przebywa ale np. jutro jedziemy na synagis do szpitala dziecięcego. A na Odrę nie była szczepiona. Co więcej nadal słabo serce się kurczy. 
  • Matko nie wiedziałam że az tak trudno z tym nieszczepienie.
    Znaczy namawianie znajomych rodziny itd.
  • Znajomych i rodzinę można olać - nie warto z nimi dyskutować na temat decyzji dotyczących szczepień, a najlepiej ich nie wtajemniczać. Gorzej, jak się system nachalnie upomina.
    Podziękowali 1Bridget
  • Kolejne skrzywdzone dziecko
    https://nie-szczepie.blogspot.ie/2018/01/nie-szczepisz-zapacisz-grzywne-dla.html?m=1

    Ps: ktoś może wie za czyjej to kadecji został przymus i grzywny przegłosowane?
  • Obowiazek jest od PRL
  • Jeśli macie okazję być na spotkaniu z Urszulą Tomicką (prowadzi na fb grupę "Nie szczepimy- aspekty prawne") to baaaaardzo polecam! Kobieta ma dużą wiedzę jak wymigać się od szczepienia zgodnie z prawem. Mnie to spotkanie bardzo uspokoiło. Oprócz spotkań Ula prowadzi też webinary przez skype. Warto, jeśli ktoś jest zainteresowany tematem.
    Podziękowali 1Kobieta
  • @gabriela a to nie jest zalezne od tego na kogo sie trafi,? W sensie przychodni i sanepidu? U nas od wiwlu lat byl spokoj, nigdy kar nie nakladali a teraz....
  • @Agmar jeśli jest spokój to jasne że nie trzeba nic robić. Gorzej jak sanepid jest upierdliwy. Wtedy trzeba wiedzieć jak postępować w pezychodni i z sanepidem żeby nie mieli nam nic do zarzucenia.
    Podziękowali 1Bridget
  • Byliśmy z Milanem na wizycie pateonażowej.
    Ma 4tygodnie.
    Oczywiście najpierw zrobilismy wywiad jaka dr.będzie tolerować nieszczepienie.
    Dr.sie nic nie przczepuła.
    Wspomniała tylko szczepieniu p.żółtaczce.
    BTW mamy przypadek taki że jest grupa rehabilitantów u nas i nie szczepią swoich dzieci!!
    Mowia ze 65 procent pacjentow to wina szczepionek.
    Juz tam sanepidy sie biora za ich dzialalnosc.
  • Szkoda że w tym artykule nie wymienili jakie mogą być skutki uboczne po podaniu wadliwych szczepionek
    Podziękowali 1Hope
  • To co? Dalej ufamy, że medycy chcą dla nas tylko dobrze?
  • Mnie to załamuje bo kurczę od przychodni mogę wymagać, żeby szczepionki były dobrze przechowywane, ale jak sama idę kupić do apteki to skąd mam wiedzieć, że oni je trzymają w dobrych warunkach? A potem się mam domyślać czy przypadkiem sama syfu nie kupiłam? :(
    Przez ten cały przymus chyba nikomu już nie zależy na tym, żeby produkt był wysokiej jakości bo i tak zaszczepić trzeba...
    Podziękowali 2MAFJa Predikata
  • edytowano luty 2018
    asiao powiedział(a):
    Szkoda że w tym artykule nie wymienili jakie mogą być skutki uboczne po podaniu wadliwych szczepionek
    No właśnie. A tendencja jest taka, że wątpię czy się którykolwiek lekarz zastanowi czy ze szczepionką było wszystko ok, szczególnie jak pochodziła z jego przychodni. Nie mówiąc o tym, że przecież gorączka po szczepienia itp. to norma, to po co szukać dziury w całym.
    Podziękowali 1Katarzyna
  • Ministerstwo zdrowia zasieglo opini specjalistow i stwierdzilp ze zgodnie z danymi onz nawet zle przechowywane szczepionki sa bezpieczne...
    @Hope wlasnie tu jest problem przymusu - gdyby go nie bylo rynek sam by sie regulowal i wylatywalyby z niego produkty nie spelniajace oczekiwan czy niebezpieczne, ale konkurencja nie jest na reke koncernom - wola miec pewny zbyt. A proszczepionkowcy tak lykaja propagande ze pienia sie ma sama mysl o zniesieniu obowiazku :( 
    Swoja droga czy ktos probowal sciagnac pojedyncza szczepionke przeciw odrze? 
  • a jeżeli jest awaria w nocy i apteka zamknięta, to co wtedy?
  • edytowano luty 2018
    Ale co z tego ze przychodnia dobrze przechowuje, jak w hurtowni leżą na podłodze? Apteka tez z hurtowni dostaje, wiec
    nie ma roznicy.
  • Jak w tytule wątku.rosyjska ruletka
    Podziękowali 2annabe Małgorzata32
  • Malia powiedział(a):
    Dobrze ze ktos to "ruszyl" ale czy uda sie cos z tym zrobic to inna sprawa :(
  • Oto, co ordo iuris napisał na fejsie w odpowiedzi na pytanie "Ciekawa jednak jestem jakie kroki można przedsięwziąć, aby przeciwdziałać temu szaleństwu... Co możemy zrobić?":

    Szanowna Pani to b. dobre pytanie. Instytut Ordo Iuris w 2015 r. opublikował ekspertyzę, z której jednoznacznie wynika, że Polska nie powinna ratyfikować antyrodzinnej Konwencji Stambulskiej (zwanej konwencją antyprzemocową). Link do ekspertyzy: http://www.ordoiuris.pl/konwencja_cahvio. Obecnie, kiedy Konwencja została ratyfikowana najlepszym rozwiązaniem jest jej wypowiedzenie. Aby przeciwdziałać negatywnym skutkom Konwencji warto promować wiedzę o jej długofalowych poważnych skutkach (np. wpływ na ustawodawstwo, programy szkolne) co z czasem będzie zwiększać nacisk społeczny na jej wypowiedzenie. Warto także popierać organizacje i osoby, które otwarcie domagają się wypowiedzenia Konwencji. Serdecznie pozdrawiamy!

  • @Tola, całkowicie się zgadzam.  
  • czyli tak czy siak jesteśmy w czarnej d...przymus szczepień, rozwalanie rodzin - za chwilę szlachta na dojdzie, czuje się jak niewolnik :( Już i tak przez te szczepienia spać nie mogę martwie się kiedy sanepid mi grzywne wwali
  • Mam pytanie w sprawie szczepionki HIP. Znalazlam coś takiego, że szczepi się na to dzieci max do 5 roku życia. Czyli potem już nie ścigają w sprawie tej szczepionki?
  • Ciekawe co by mi zrobili jakbym wrocila do Pl z nieszczepionymi na.nic dziecmi :) W koncu.ksiazeczke zdrowia zawsze mozna zgubic ;)
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Nie ścigają w sprawie Hib po piątym roku życia.
    Podziękowali 1Kobieta
  • Mnie scigaja dalej choc corka 7 skonczyla. 
  • Czy jest jakis "przepis"mówiący ze po ospie pol roku nie mozna szczepic? Jest to gdzies zapisane? Czy tylko tak zwyczajowo mówione?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.