Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1465466468470471486

Komentarz

• @annabe  hmmm. A ile tych azotynów? 
    Mnie uczyli,ze one przy infekcji występują... 
    @olgal doradzisz?? 

Nieliczne bakterie mogą byc od zanieczyszczenia próbki... bez leukocytow teoretycznie nie powinno sie mowić o ZUM. Ale te azotyny... 

a  na posiew tez dałaś,tak? 

Nie myslalas zeby go ktos obejrzał? Ból brzucha i temp-nasz pediatra mowi,ze warto wykluczyć tez wyrostek..
  • No chyba zamówię jednak lekarza do domu. Myslalam ze przy ZUM te bakterie wyjdą co najmniej liczne dlatego sądziłam ze wszystko ok. Posiew dałam ale to kilka dni. 
  • 3 latek ma zaczerwienionego siusiaka, nie na końcu tylko w połowie - opuchnięty i czerwony. Chodzi i placze ze go boli. Jak mu pomóc domowymi sposobami ?
  • Siedzę u tego lekarza ale odpisze.. Kąpiel ciepła i ewentualnie orzymiczki z rivanolu który tak zwalczam ale przy siusiakach siesorawdza
    Podziękowali 4ola_g Bea tymka madzikg
  • Dzieki Aguś :)
  • edytowano 13 luty
    Azotyny produkują bakterie.
    Z praktyki-jak jest bardzo dużo bakterii to wychodzą azotyny.
    Jak wyszły same to obstawiam jakiś błąd pomiaru. Albo pasek zanieczyszczony albo mocz nie był oglądany pod mikroskopem...
    Trudno gdybać tak na odległość.
    No dziwnie wyszło.
    Podziękowali 1Agnicha
  • Dostaliśmy zalecenie od laryngologa aby wykonywać ćwiczenia oddechowe za pomocą balonika
    Pamiętam że ktoś używał... Jakie doświadczenia? Pomogło? 

• Pomogło. Jeśli pytasz o balonik Otovent do dmuchania nosem.
    Podziękowali 1Agnicha
  • Nasz lekarz stwierdził ze to badanie moczu mogło trochę przekłamane wyjść skoro młody na furagine od pt. Powiedział ze mam dzwonić i pytać o posiew- jak czysty to po 48h powinni już wiedziec.
  • @annabe ale obejrzał małego? 
  • @Agnicha, moja Zosia. Po zapaleniu ucha gorzej słyszała. Ćwiczyła i efekt spektakularny. W pewnym momencie po wykonaniu ćwiczenia zrobiła wielkie oczy i powiedziała 'łał ale ja głośno mówię!'. :P 
    Podziękowali 1Agnicha
  • @Agnicha a masz juz kupione? Bo ja mam w domu nieuzywane, kupione dla corki. Musialabym date tylko sprawdzic, ale jak bedzie data dobra, to za 25zl moge sprzedac (nie mam pojecia ile te baloniki moga lezec, bo ten "gwizdek" to raczej dlugo).
    Podziękowali 1Agnicha
  • @mamuma z chęcią odkupie
  • @Agnicha to wieczorkiem sprawdze date i wysle priv.
    Podziękowali 1Agnicha
  • @chabrowa nie, dzwoniłam do lekarza który prowadzi nasze leczenie i robił badanie z cewnikiem w piątek. 
    Pediatre wezwę jutro bo doszedł kaszel i gardło boli cały czas.
  • Czy przy zap płuc z plynem w oplucnej dobrze jest, zeby dziecko mialo wyzej glowe? Lekarz mi nic nie mowil, ale moze jak sie lozeczko podniesie troche, to mu bedzie lepiej? 
    I czy przy plynie mozna dziecko oklepywac?
  • Na pewno jak wyżej ulozone latwiejłmuoddycha
    To naturalne ulozonie
    Pacjenci sami orzybieraja taka pozycje nawet polsiedzca
    Podziękowali 1mamuma
  • O ile moga
    Podziękowali 2mamuma WandaB
  • Dziś zabawa całej trójki w przycinanie palców drzwiami caly dzień i w końcu się udało. Jeden mały spuchniety z fioletowym końcem. Olałam altacetem żelem i tyle na razie. Jakoś rusza ale placze
    Podziękowali 1Bea
  • O puszek bardziej fioletowy od miękkiej strony. Choć płaczu mniej. 
  • Trza jechać z tym? 
  • Też nie pojechałam. Czarny nie jest ale spuchniety i po altacecie wyszło fioletowe. Na ostatnim paliczku ale nie od strony paznokcia tylko tej drugiej.. 
  • Płacze teraz położony. Altacet znów dajemy i myślę że ew. Nurofen jak się nie uspokoi
    Podziękowali 1Bea
  • edytowano 16 luty
    Nasz jak sobie przyciął to przez chwile nawet taki zmiażdżony paluszek mial, płaski...a potem fioletowy i za jakiś czas odpadł paznokieć. Nigdzie z tym nie jechaliśmy.
    Podziękowali 2MAFJa Bea
  • Można jeszcze zimne okłady robić. Choć te najlepiej po urazie. A klamki radzę w ramach prewencji pieluchą tetrową owinąć tak, żeby się drzwi nie domykały. 
    Podziękowali 1madzikg
  • Urszula poluje na palce Teśki już drugi dzień. Ciekawe która będzie ryczeć jak się zabawa skończy...
    @MAFJa Maciej kiedyś zamknął palec w windzie... Wył pół dnia, zeszedł mu paznokieć ale palec przeżył bez lekarza. Młody muał coś koło dwóch lat. Dałabym coś p/bólowego.

Dorota ma obustronne rozległe zap oskrzeli
    Podziękowali 1MAFJa
  • Co domowego można p/kaszlowo? Póki co ma kolejny dzień suchy napadowy kaszel. Oookkkrooopny.
  • To nie takie proste.oni do klamek nie sięgają ale między dwoma salonowimi pokojami mamy drzwi takie potrójnie składane. Jak ich nie zabezpieczymy to oni i tak w końcu wcisną palce w zawiasy.. 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Klamki zabezpieczyć nie przed malcami a niejako wspomoże to niemożność zamknięcia drzwi
  • Nie da się. Jedynie można zdjąć z zawiasów co zasugerowalam
    Podziękowali 2Bea Gosia5
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.