Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Emma Bonino

12346»

Komentarz

  • Skupianie sie na wczesnoporonnym dzialanie prezerwatywy odbieram jako odwrocenie uwagi od istoty problemu.
     
    Podziękowali 2ewaklara AleksandraB
  • edytowano styczeń 2018
    Ok, rozumiem, że powód dla których prezerwatywy wg Kościoła są złe jest inny, ale generalnie uważam, że wychodząc z śmiałą tezą, że jakiś środek ma czy może mieć działanie poronne, należy przynajmniej spróbować ją uzasadnić. Tłumaczenia "nie podam badań bo je wyśmiejesz" (czyżby badania miały uczucia które można urazić?) są zwyczajnie słabe i tyle.
  • A jakie to tak naprawde ma znaczenie (przynajmniej dla katolików), skoro powód ze prezerwatywa jest nie dopuszczana przez KK jest inny? 

  • Już napisałam. Poza tym nie ma dla Ciebie znaczenia fakt ze ktoś kłamie albo, hmm, sugeruje jakieś niepotwierdzone informacje?
  • edytowano styczeń 2018
    @Paprotka owszem ma dla mnie znaczenie czy ktos klamie czy nie.
    Jednak w tym przypadku akurat te badania naprawde nie maja dla mnie (katolika) znaczenia. Bowiem bez wzgledu na badania prezerwatywa jest nie do przyjecia. Moralnie jest zła. I to mi wystarczy.

    A w dociekaniu czy ktos klamie czy nie znów widze odwracanie uwagi od istoty sprawy.
  • Bardzo podobała mi się postawa słuchaczy Radia Maryja dawno temu to było.
    Zaproszono kiedyś prof Fijałkowskiego, nie był jakimś wielkim propagatorem kalendarzyka małżeńskiego.
    Jakież było moje zdziwienie, kiedy to słuchacze jeden za drugim strasznie wkurzeni na profesora za to, że pozytywnie wypowiadał się o kalendarzyku. Słuchacze mówili że Kościół naucza aby współżyć w okresie płodnym i tylko takie współżycie jest dopuszczalne inne sposoby to antykoncepcja. Jak RM w ogóle śmie wpuszczać taką osobę na antenę.
  • To rzeczywiście musiało być dawno, bo kalendarzyk to jakiś przedwojenny jest?
  • Wspomniani słuchacze używają kalendarz, by ustalić, kiedy jest okres płodny, jak rozumiem, inaczej współżyć, nawet małżeństwom, nie wolno? 


  • Słuchacze zostali tak wychowani w wierze. Kościół w ten sposób nauczał do SB II. To nie jest odosobniona sprawa podobnie Żydzi, również uważają że z żoną powinno się współżyć tylko w okresie płodnym.
  • Bulwersujący jest dla mnie ten artykuł na frondzie
    http://www.fronda.pl/a/cos-fatalnego-dzieje-sie-z-papieska-akademia-zycia,106506.html

    To nie są domysły czy interpretacje, ale fakty.
    Stawiam tezę - to oczywiście domysły - Bergolio jest masonem i jego zadaniem jest wprowadzić w Kościele jak największy chaos.
    Wychodzi mu to znakomicie.
  • A nie można zwyczajnie bez kombinowania wtedy kiedy obie strony tego chcą? 
    Podziękowali 1Malena
  • He he... :D
    Gorzej jak strony chcą, ale npr nie zezwala 
    :D :D :D
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.