Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1400401403405406454

Komentarz

  • 3 latek ma zaczerwienionego siusiaka, nie na końcu tylko w połowie - opuchnięty i czerwony. Chodzi i placze ze go boli. Jak mu pomóc domowymi sposobami ?
  • Dzieki Aguś :)
  • edytowano luty 2018
    Azotyny produkują bakterie.
    Z praktyki-jak jest bardzo dużo bakterii to wychodzą azotyny.
    Jak wyszły same to obstawiam jakiś błąd pomiaru. Albo pasek zanieczyszczony albo mocz nie był oglądany pod mikroskopem...
    Trudno gdybać tak na odległość.
    No dziwnie wyszło.
  • Pomogło. Jeśli pytasz o balonik Otovent do dmuchania nosem.
  • Nasz lekarz stwierdził ze to badanie moczu mogło trochę przekłamane wyjść skoro młody na furagine od pt. Powiedział ze mam dzwonić i pytać o posiew- jak czysty to po 48h powinni już wiedziec.
  • @annabe ale obejrzał małego? 
  • @Agnicha, moja Zosia. Po zapaleniu ucha gorzej słyszała. Ćwiczyła i efekt spektakularny. W pewnym momencie po wykonaniu ćwiczenia zrobiła wielkie oczy i powiedziała 'łał ale ja głośno mówię!'. :P 
  • @Agnicha a masz juz kupione? Bo ja mam w domu nieuzywane, kupione dla corki. Musialabym date tylko sprawdzic, ale jak bedzie data dobra, to za 25zl moge sprzedac (nie mam pojecia ile te baloniki moga lezec, bo ten "gwizdek" to raczej dlugo).
  • @Agnicha to wieczorkiem sprawdze date i wysle priv.
  • @chabrowa nie, dzwoniłam do lekarza który prowadzi nasze leczenie i robił badanie z cewnikiem w piątek. 
    Pediatre wezwę jutro bo doszedł kaszel i gardło boli cały czas.
  • Czy przy zap płuc z plynem w oplucnej dobrze jest, zeby dziecko mialo wyzej glowe? Lekarz mi nic nie mowil, ale moze jak sie lozeczko podniesie troche, to mu bedzie lepiej? 
    I czy przy plynie mozna dziecko oklepywac?
  • Dziś zabawa całej trójki w przycinanie palców drzwiami caly dzień i w końcu się udało. Jeden mały spuchniety z fioletowym końcem. Olałam altacetem żelem i tyle na razie. Jakoś rusza ale placze
  • O puszek bardziej fioletowy od miękkiej strony. Choć płaczu mniej. 
  • Trza jechać z tym? 
  • Też nie pojechałam. Czarny nie jest ale spuchniety i po altacecie wyszło fioletowe. Na ostatnim paliczku ale nie od strony paznokcia tylko tej drugiej.. 
  • Płacze teraz położony. Altacet znów dajemy i myślę że ew. Nurofen jak się nie uspokoi
  • edytowano luty 2018
    Nasz jak sobie przyciął to przez chwile nawet taki zmiażdżony paluszek mial, płaski...a potem fioletowy i za jakiś czas odpadł paznokieć. Nigdzie z tym nie jechaliśmy.
    Podziękowali 1MAFJa
  • Można jeszcze zimne okłady robić. Choć te najlepiej po urazie. A klamki radzę w ramach prewencji pieluchą tetrową owinąć tak, żeby się drzwi nie domykały. 
    Podziękowali 1madzikg
  • To nie takie proste.oni do klamek nie sięgają ale między dwoma salonowimi pokojami mamy drzwi takie potrójnie składane. Jak ich nie zabezpieczymy to oni i tak w końcu wcisną palce w zawiasy.. 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Nie da się. Jedynie można zdjąć z zawiasów co zasugerowalam
    Podziękowali 1Gosia5
  • @MAFJa , da się... Skoro sa zawiasy to powinny być klamki lub jakiś inny system do zamykania, więc wystarczy tak zabezpieczyć, żeby to się nie domykało i wtedy zawiasy nie stanowią zagrożenia...  :)
  • Ja kiedyś przytrzasnęłam sobie palec drzwiami samochodu. Machnęłam drzwiami a zapomniałam zabrać drugą rękę... :s
    Podziękowali 1madzikg
  • Pytanie z serii: szukam problemu niemowlęcego. 
    Córka w dzień śpi 3x 15-20min. Wybaczam jej, bo jak ok 20 zasypia na noc to śpi 6-8h bez pobudki. 3 miesiące ma. Czy ja ja powinnam budzić na mleko w tym czasie czy może spokojnie spać te 8h?

    Nie ukrywam, że mi się nie chce. Kładę się ok 23, wstaje o tej 4:30 max. Cieszę się, że śpię bez pobudek,choć krótko. Mogę się cieszyć dalej, czy ona jest za mała i muszę ją budzić na jedzenie?
  • Może spać.
    Podziękowali 2MAFJa Dorotak
  • Wspaniałe. To moje ulubione dziecko :D

  • Ale wiesz ze przy takich przerwach płodność szybciej może wrócić?;);p
  • Moja najstarsza od ok 7 tygodnia spala od 21 do 9 rano. @ wrocila 4msc po porodzie.
  • @uJa, wiem. Dlatego ostatnie tygodnie chodzę sfrustrowana :P ale wiesz? Dla tych kilku godzin snu - warto :P 

    Dziś spala 19.30-3.40. wypiła raz z cycka i śpi do teraz (7:06). Serio jak ona tak śpi w nocy to ja nie potrzebuje jej drzemek w dzień. Muszę sobie zapisywać, na pamiątkę, żeby nie wkurzac się jak jej minie :P 
  • Mieliśmy być dziś na badaniu z najmłodszym rocznym, w centrum zdrowia dziecka. I zaczął gorączkować wiec musieliśmy odwołać nasz przyjazd. Normalnie myslalam ze się zapłacze. A drugi raz gdy pani powiedziała ze najbliższa wizyta za 3tyg dopiero wolna.. powstrzymałam się przed skończeniem rozmowy i dopiero potem się rozkleiłam. 

    Kolejne trzy tyg niejedzenia. Bycia tylko na piersi i zjadania przez cały dzień jednego banana i jednego musu owocowego. To wszystko co przyjmuje mój synek  :( Ostatnią morfologię robiłam mu w grudniu, zastanawiam się czy teraz nie powtórzyć żeby skontrolować jego niedokrwistosc. Czy coś jeszcze mogłabym zrobić z krwi dziecku które nic je praktycznie tylko jest na samej piersi głównie a widzę ze potrzebuje więcej.. jakieś parametry ważne? 
  • @annabe, a próbowałas inne owoce Mu dac? Albo te niezbyt polecane na forun deserki? Są różne wersje, z musli na przyklad, z jogurtem,z twarozkiem, przerozne owoce. One są dosc mocno rozciapane moze by dal radę?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.