Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Silny codzienny ból brzucha u dziecka

Syn - 6 lat - chudy, ale bardzo ruchliwy. Dzień w dzień od kilku miesięcy boli go rano brzuch. Wypróżnia się prawidłowo. Badania nie wykazały pasożytów. Ale prawdopodobnie nie toleruje mleka. Bez różnicy co poprzedniego dnia zje, czy jest to dzień przedszkolny czy wolna niedziela, boli go tak samo :-(  Ma czasem przykry zapach z ust. 
Nie wiem już co robić... Ból staje się coraz bardziej uporczywy. Trwa kilka czasem kilkadziesiąt minut. Młody jest wtedy blady i apatyczny...
Lekarz ponowił badania w kierunku pasożytów. Ktoś coś poradzi?

Komentarz

  • A usg było?
  • @Kasik, u mojej wtedy 6latki występowały podobne objawy. Podstawowe badania były ok, ale w trakcie badań ( i mojego urlopu) mała przestała obgryzać paznokcie. Objawy ustąpiły po 2 czy 3 dniach. 
  • @Kasik to moga byc lamblie.
  • lub inne paskudztwa...nawet zwykłe owsiki
  • Moja siostra zaczęła mieć bóle brzucha jako nastolatka (nie chodzi o bóle miesiączkowe). Zrobiła wszystkie możliwe badania i nic nie wykazało. I ma tak do dzisiaj- zaciska zęby na kilka minut i biegnie dalej. Niezbyt pocieszające... Ale na pewno znajdziecie przyczynę 
  • sylwia1974 powiedział(a):
    lub inne paskudztwa...nawet zwykłe owsiki
    Przy owsikach troche inne objawy, przede wszystkim swiad w wiadomej czesci ciala, nerwowe wiercenie sie, zgrzytanie zebami, obgryzanie paznokci... Kasik pisala o bladosci, apatii i przykrym oddechu wiec mi to bardziej lambliowe objawy sugeruje.
    Jako szesciolatka zarazilam sie lambliami w przedszkolu i mama wyleczyla mnie sokiem z mniszka. Succus taraxaci, do dzis pamietam ten smak, uuuhh.
    Podziękowali 2madzikg sylwia1974
  • edytowano luty 2018
    Ile razy ten kał na pasożyty był badany?
    Powinien być 3 krotnie co ok.2 tyg. jeśli w poprzednim badaniu nic nie wyjdzie.
    Trzeba trochę doświadczenia żeby dobrze zrobić bad kału tz.rozpoznać np.jaja glist.
    A też nie zawsze trafi się na wysyp.
    To że badanie nie wykazało niewiele znaczy tak naprawdę.
    Nawet laborantki swoje dzieci co jakiś czas odrobaczają profilaktycznie bez badania.
  • A lamblii się nie znajdzie w takim zwykłym badaniu kału na pasożyty. Na to trzeba zrobić specjalne testy dodatkowo,tylko w kierunku lamblii.
  • Dziękuję Wam za wszystkie posty.
    Dziecko nie ma owsików. Jeśli go coś swędzi, to ramiona ( ma białe zgrubienia-krostki na przedramieniach ). Kał był badany tylko raz. Lekarz chyba olał nas troszkę i wziął mnie za nadpobudliwą mamę... choć takową na pewno nie jestem.
    Obgryzania paznokci nie ma. 
    Jeśli to robale, to wytępimy.
    Jeśli gluten, to przerażam się dietą..... Nie mam pojęcia jak to wdrożyć w życie :-(
  • Dobre laboratorium specjalizujące się w pasożytach. Ja bym wysłała tam do Stalowej Woli.
  • Z jakiego jesteś miasta?
  • Podobno u weterynarza warto zbadać. Mają szersze spektrum.  Ale to podobno. Nie sprawdzałam. 
  • A usg było? Wiem ze sie powtarzam ale to dość podstawowe badanie w takim wypadku.
    Podziękowali 2Aneczka08 kociara
  • bo badania te wykrywaja robale tylko u 30% zarażonych.
  • Na ramionach krostki u nas od mleka. 
  • edytowano luty 2018
    To może być wszystko. Ale kał w kier lamblii bym zrobiła koniecznie. Naszego syna, przez rok bolał brzuch, okazało się ze ma kandydoze.
    Edit. Dr Ozimek już nie poleca ponoć Felixa tylko ten lab w Stalowej Woli. W kier candida tez można zrobić od razu. 
    I gastrolog.
  • A odstawialiscie nabiał skoro prawdopodobnie go nie toleruje? 
  • U nas przy bólach lekarz podejrzewał kandydozę, przeszliśmy na dietę w sumie mniej węglowodanów a szczególnie tych prostych ze słodyczy. Przeszły bóle i wzdęcia, i w sumie nie wiemy co to było, pieszczotliwie nazwaliśmy tę chorobę bąkozą.
  • @Joanna36 to samo mialam, io zmusila mnie do zmiany diety i trybu zycia i minelo :) 
    Podziękowali 1Joanna36
  • A moze sprobuj takiego syropu organizm bez pasozytow - poza tym ze jest na pasozyty to normalizuje caly uklad pokarmowy - ohydny smak - mysle ze zasluga piołunu ale rzeczywiscie duzo lepiej ten uklad pracuje. Poza tym dobre sa testy na nietolerancje pokarmowe - tylko kurcze drogie u nas w luxmedzie 500zl
  • USG brzucha nie miał.  Nabiał próbowaliśmy odstawić, choć nigdy w 100%. Pani Doktor powiedziała , że zminimalizować, ale nie całkowicie wykluczyć. Więc do końca nie wiemy.

    Agmar cóż to za syrop? Jakaś nazwa?
  • A! widzę Organizm bez pasożytów... hm, warto spróbować obok tych wszytkich badań.
  •  Nabiał, jak szkodzi, trzeba cały odstawić na początek. A potem ew.powoli wracać z przekiszonym mlekiem, nie słodkim.

    Gluten, jeśli sprawdzać, to też "po całości". Odstawić i patrzeć, czy coś się zmienia.
    Dziewczyny tu doradzą, po ilu dniach powinno widać zmiany, przy niemowlaku wystarczył 1 dzień (diety mamy).
    k.
    Podziękowali 1annabe
  • Spróbujcie przez tydzień zupełnie bez mleka. Jakby szkodziło to odstawienie tylko trochę nic nie da.
  • Kasik powiedział(a):
    USG brzucha nie miał.  Nabiał próbowaliśmy odstawić, choć nigdy w 100%. Pani Doktor powiedziała , że zminimalizować, ale nie całkowicie wykluczyć. Więc do końca nie wiemy.

    Agmar cóż to za syrop? Jakaś nazwa?
    to warto mu zrobić usg. Takie napadowe bole brzucha moge byc tez związane z wglobieniem jelita. generalnie warto zrobić.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.