Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kilkulatek i astygmatyzm.

Wyszliśmy dzis od okulisty z recepta na okulary i diagnoza-astygmatyzm. Innych wad nie ma. 
Okulary na -1 i -1,5 

Poszlismy,bo Fr w chwilach dużego zmęczenia albo zagapienia -lekko zezowal rozbieżnie. 
Trudne to było do wyłapania i na pewno nieczęste,ale sie pojawia. 

Jakie sa Wasze doświadczenia w temacir? 
Robic te okulary? I rzeczywiscie nosić non stop? 
Moj maz opowiada (po nim Fr złapał astygmatyzm),ze kiedyś była taka szkoła zeby za szybko okularów nie robic,bo od tego wada coraz bardziej sie pogłębia. Prawda to? 

Komentarz

  • Nasza nastolatka od kilku lat stosuje soczewki twarde.
    Wada zatrzymała się na takim poziomie, na jakim została wykryta, ok -3.
    My mamy soczewki jeszcze z UK, ale koniecznie muszę poszukać specjalisty w Polsce.
    Naprawdę polecam poczytać, w razie czego służę radą.
  • Przede wszystkim skonsultować z kimś innym, nie mowiac o diagnozie. Z kimś naprawde dobrym. Przekonałam się że znaleźć znającego się na doborze okularow okuliste dziecięcego to mega trudne i pisze o Warszawie. Nam 2 lata żle dobierali szkła w poradni zeza a nasza optortystka mówi że w wwie to 1 może 2 okulistów dobrze dobierze synowi szkła albo radzi jechać do KRK lub Katowic.

    Sąsiadka zrobiła okulary synowi po czym miesiąc później drugi lekarz kazał je zdjąć.

    Natomiast jak się potwierdzi to robić okulary i nosić tak jak lekarz powie.
    Podziękowali 1mamaw
  • edytowano luty 2018
    @Aneczka08 chcemy to skonsultować z kimś innym,ale nie pocieszyłas mnie  ;) 
  • nasza 9-latka ma astygmatyzm odpowiedni 2,5 i 3. Rok po rozpoczęciu noszenia okularów wzrok się pogorszył (doszła wada -1). Astygmatyzm też się pogłębił. Lekarka twierdzi, że może tak być aż do końca okresu dojrzewania, ale kto wie. Bez okularów widzi tylko plamy :(. Ma to po ojcu.
  • noszę okulary od dawna, mam minusy i astygmatyzm
    Wada się powiększa z wiekiem, teoria jest taka, ze dopoki dziecko rośnie wada rośnie wraz z nim.
    Gdy przestaje rosnąć, przestaje się wada pogłębiać. 
    Niestety, minusy się zwiększają, szczęśliwy ten, komu wada się nie pogłębia przy -. 

    Teoria sobie, życie sobie. 
    Dawno temu przestałam rosnąć, a wada i tak mi się poglebiala, o -0,5, o -1 itd. 

    Jednak obecnie są juz tak rozwinięte technologie produkcji soczewek do okularów, ze mozna je nosić z przyjemnością, ponieważ są lekkie.

    Akurat przy malej wadzie nie ma to zbyt znaczenia, ale jako, ze ona się poglebia warto później inwestowac w soczewki do oprawek lepszej, nowszej generacji będą lekkie.
  • Ja zaczynałam w wieku 15 lat z -1,5 potem doszłam po 30 tce do -2,25 a teraz idzie mi w dół i mam -1,75
  • @chabrowa a Ty jesteś z Lodzi? Jesli występuje zezowanie to polecam dr Olimpię Nowakowską. 
    Podziękowali 1chabrowa
  • właśnie jeśli jest zezowanie to koniecznie specjalista od zeza a dobrze też i optortysta najpierw. U nas poradnia zeza dała ciała i dopiero optortystka się poznała i pokierowała dalej. Syn ma nietypową i pokręconą wadę i nawet najlepsza ponoć specjalistka stwierdziła, że to trudny przypadek-) Gdyby nie optortystka syn nie uzyskał by widzenia obuocznego bo poradnia zeza to olała. a to można wyćwiczyć tylko do 6 roku życia podobno.
  • @Adela tak,Dzieki! 
    Byliśmy w oko dziecka u dr Grzybowskiego! Lekarz,okej,ale wole sie upewnić! 
  • edytowano luty 2018
    Okulary i kontrola + korekta szkieł cały czas..
    Dziecko rośnie... jego oczy tez... wada się zmniejsza to trzeba szkła i oprawki dostroic.

    Dziecięcy mózg i postrzeganie zależności w świecie powinno postępować. Problemy ze wzrokiem nieleczone bardzo ograniczają rozwój

  • U mnie siostra ma od dziecka (teraz juz 30stki dobija), od poczatku okulary - wada sie troche poglebila ale nie mocno. Teraz jakas korekte laserem robili (ale nie wiem czy to dot bezposrednio astygmatyzmu czy cos dodatkowo na oku miala) i mowi ze komfort widzenia poszybowal w gore 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.