Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1401402404406407454

Komentarz

  • Dorotak powiedział(a):
    Pytanie z serii: szukam problemu niemowlęcego. 
    Córka w dzień śpi 3x 15-20min. Wybaczam jej, bo jak ok 20 zasypia na noc to śpi 6-8h bez pobudki. 3 miesiące ma. Czy ja ja powinnam budzić na mleko w tym czasie czy może spokojnie spać te 8h?

    Nie ukrywam, że mi się nie chce. Kładę się ok 23, wstaje o tej 4:30 max. Cieszę się, że śpię bez pobudek,choć krótko. Mogę się cieszyć dalej, czy ona jest za mała i muszę ją budzić na jedzenie?
    Do wątku przedszkolnego z takimi pytaniami :-P
    Podziękowali 1Dorotak
  • Miał niedokrwistosc właśnie i chyba powinnam to sprawdzić po tych 2mcach..? 

    @MonikaN on zjada tylko te musy. To jedyne co mu wchodzi. Ale ile tego można dawać ... 
  • @annabe, nie wiem jak dlugo, ale rozumiem Twój niepokój.
    Podobne przejścia mialam z Jasiem.


    Podziękowali 1annabe
  • @OlaOdPawla alez ja tam nadal tkwię. Uwielbiam. I się nie wynoszę z niego z moją czwórka :D 
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Kolejny problem. Józek. 20 miesięcy. Sinieją mu od czasu usta. Nie z zimna raczej, choć jest zmarzluchem, tzn czesto komunikuje że mu zimno..jakies słabe krążenie? Co to może byc?
  • Glista! Zdecydowanie
    Podziękowali 1Dorotak
  • To jest normalnie kał na pasożyty czy jakieś specjalnie więcej badanie? On się dopiero owsików pozbył....aaaa...
  • Do stalowej woli.wyslij.
    Podziękowali 1Dorotak
  • @Agnicha, znienacka..tylko usta, kilka minut i mu przechodzi. Dziś przy zmianie pampersa zauważyłam. Tak po prostu czasem go złapie. Zdarzało się i w kąpieli i na dworze, tłumaczyłam zimnem, ale też przy zabawie, zasypianiu, jedzeniu.
  • Jak dopiero co odrobaczany to raczej nie glista.
    Moja siostra rodzona już dorosła i jedna córka starszaczka ma taką urodę,że jak jej zimno to sinieją jej usta.
    Czesto w wodzie,na basenie. Jak byłyśmy małe to mnie to przerażało czasem.
    Obie przebadane-nigdy nic złego nie wyszło z sercem.
    Podziękowali 1mammamia
  • edytowano luty 2018
    Przy problemach z sercem, o ile wiem, sinieją też paznokcie, ale echo bym raczej zrobiła - dla spokoju... serca :smile: . 

    @annabe, a ile ma synuś?
    Nasza też niejadek okrutny i też miała niedokrwistość. Tyle że zostaje na kilka godzin z tatą i jednak coś oprócz piersi wcina. Obecnie bez proszenia bierze pomarańcze. Takie w drobne kawałeczki pokrojone. I generalnie owoce ostatecznie 'mogą być'.

    Inne potrawy, niestety, musimy dać najpierw na siłę. Bywa, że się przekona i je.

    Ale - miała fazę na serek wiejski, to jej dodawałam do niego kaszę jęczmienną. Ma fazę na pomarańcze, to je posypuję sproszkowanym słonecznikiem (ma dużo żelaza), czasem amarantusem ekspandowanym i dodaję ciut Cebionu. 

    Do musów mogłabyś dodać chociażby tego słonecznika sproszkowanego. Amarantus też się ładnie rozciapie i nie poczuje, a też ma ponoć dużo żelaza. 

    Gotuję też płatki owsiane, po trzech minutach gotowanie dodaję płatki jaglane - po minucie wyłączam i, gdy przestygnie, dodaję banana. Najpierw w proporcji górował banan, obecnie pewnie pół na pół wychodzi. Gdy chwilę to sobie poleży razem, to płatki się rozciapują i właściwie ich nie czuć. I zjada to Mała nawet ze smakiem.   
    Podziękowali 1Dorotak
  • Roczniak od 3 dni gorączkuje pow 38st. Podaje mu na zmianę ibuprofen i paracetamol. Niewiele dają. W nocy po podaniu wogole nie spadała temp. Cały czas był gorący. Dziś tez cały dzień na lekach i temp nie spadła poniżej 37,5. 
    Po tych trzech dniach chyba powinnam do lekarza się przejść co? Choć równie dobrze może jutro już wstanie bez gorączki.. 

    Nie miałam nigdy takiej gorączki żeby nie spadła po lekach. Zawsze działały. Z czym może to być związane?
  • zajrzyj w gardło czy nie angina.choć wtedy to raczej by tak 39 i powyżej była
    Podziękowali 1annabe
  • No gardło ma zapchane ale kaszle tak bardziej krtaniowo. Ja mu niestety nie zajrzę  :/ nie da sobie zobaczyć. Chyba  z lekarzem zakombinują. Choć starsi tez tak kaszleli i przeszło im.
  • @annabe, U mnie to była mononukleoza, czyli bardziej skomplikowana angina.
    Podziękowali 1annabe
  • U nas byl taki wirus w zeszłym tygodniu. Niezbijalna gorączka i zawalone gardło strasznie. Najgorzej bylo z Hiacynta bo jej sie zbieglo z zabkowaniem i ak goraczkowala z piec dni ale juz jek przeszlo. Tyle ze u nas sie obeszlo bez lekarza za to u znajomych przy tym wirusie zapalenie płuc wyszlo i najmniejszego w wieku naszej Hiacki. Osluchac bym poszła dla spokoju.
    Podziękowali 1annabe
  • Napiszę bo parę osób pytało :smile: Jesteśmy po wizycie u okulisty. Nierówność źrenic sama się naprawiła już jakiś czas temu. Czy to modlitwa do św.Rity? Czy to były skutki uboczne kropli? Nie wiem. W każdym razie Pani mówiła że nie słyszała o takich skutkach. Co do ropy to zrobiliśmy posiew i mam masować. Byłyśmy w Optegra i muszę przyznać że nie spodziewałam się takiej miłej i profesjonalnej wizyty. Mam nieco inne doświadczenia :wink: z okulistą syna.
  • @annabe, nasz Józek tak miał. Dopiero od 4 doby temp dała się zbić. A właśnie na 5 dobę był zdrowy tylko... Osłabiony. Lekarka ostrzegała że beda go bolec nogi i może nie chcieć chodzić. Było super :D 
    Tak czy siak, zaprowadziłabym go do lekarza sprawdzić ucho, gardło, ew siki.
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • U mojej córki też bylo podobnie. Gorączka przeszła po 3,5 dnia, crp w trzecim dniu wynosilo 50, trzy dni później 12. Myślałam, że obejdzie się bez antybiotyku, ale na RTG widać było ze zaczyna schodzić na płuca więc się nie udało...
  • @awia a Optegra to jest na Jasielskiej wlasnie?
  • Była. Teraz jest na Wenecjańskiej.
  • Widzę, że lekarka, która nas kiedyś z pierworodnym-niemowlakiem przyjmowała nadal tam pracuje. Bardzo miło wspominam tę wizytę.
  • Bea powiedział(a):
    Sinienie i bezdechy przy płaczu u 4,5 latka? Co i gdzie szukać? I nie chodzi o histerię a o zwykły płacz typu boli czy smutno mi...
    Kiedyś były tylko przy histeriii. Teraz coraz częściej.
    Martwię się..
    Ze dwa lata temu ech robiłam i było ok.
    Gdzie jeszcze szukać? Czy raczej przywyknąć?
    Mądrzejsi jesteście
    @Bea moja roczniaczka tak ma. Raz aż mi się wiotka zrobiła,zbladła bardzo i zsiniały jej usta i zasnęła od razu.Bylam przerażona.
    Potem poczytalam dużo o tym i piszą mądrzy,że to nie jest groźne tylko groźnie wygląda,że wyrośnie.
    W badaniu pediatra nic zlego nie stwierdził.
    Moi bracia już dorośli też we wczesnym dzieciństwie tak mieli i wyrośli więc wierzę i czekam.
  • MonikaN powiedział(a):
    @annabe, U mnie to była mononukleoza, czyli bardziej skomplikowana angina.
    Hmmmm, mononukleoza to choroba wirusowa, angina bakteryjna.
  • Bea powiedział(a):
    Młoda od trzech dni tylko gorączka do 39 i wodnisty gil. I to jedno i drugie cyklicznie. Nie cały dzień.
    Dziś dwie kupy konsystencji glutów połkniętych i smrodu rota...
    Wyłażą jej trójki z głowy - może być?
    Martwić się czy czekać?
    Ząbkuje znaczy? :wink:
    Często dzieci przy ząbkowaniu mają i wodnistego gluta,i gorączkę i bardzo luźną kupę.
    Dałabym coś przeciwbólowo-przeciwgorączkowego,bo ten ból zębów fajny nie jest,a razem z gorączką to już męczarnia.
  • Muszę bo się uduszę. 

    Mam już dość. Po każdej nocy wstaje taka zniszczona ze już nie mam siły. Jedynym moim marzeniem jest polozyc się wieczorem i przespać ciągiem choć z 6h.. 
    moja jakość życia spada coraz bardziej. Karmienie mnie męczy. Meczy mnie to ze ten mój ponad roczniak budzi się co chwila i wisi całą noc na mnie. 

    I meczy mnie to ze nie wiem co z tym zrobić. Wstaje rano i już tak nerwowa jestem przez to zmęczenie. Najchętniej bym go odstawiła, tylko ze jeszcze się diagnozujący z jego zaburzeniami karmienia i boje się zabrać mu moje mleko  :(
    Podziękowali 1wiesia
  • A mi już przeszkadza  :( wszystko mnie boli po całej nocy cycania. 
  • A nie bierzesz pod uwage odstawienia z nocnego cycania? 
    Podziękowali 1tymka
  • edytowano marzec 2018
     @annabe, doskonale rozumiem, u nas teraz 10 pobudek.... Co noc.
    Dwie noce mieliśmy po 4 pobudki, co to byla za radość! 
    Teraz chcialam odstawiac na noc, ale ma gluty. Idealnie by było 3 x karmienie w dzień i 0 w noc. 
    Tez juz padam, bo mamy po 10 i więcej pobudek na każdą noc od 6 miesięcy. 

    I te ból kręgosłupa po wstaniu, heh.

    Mój coś tam je, ale bardzo małe ilości. U nas był taki schemat, u najstarszego, zabralam mleko całkowicie, zaczął jeść. Tylko tyle się nie budzil co najmłodszy, tak ze 3x noc.

  • Dołączam do zacnego grona "cycających nocnych bachorków" nie mam siły ani na to żeby karmić dalej, ani na to żeby odstawić. Taki paradoks. Teraz walczymy z grypą u dwójki najmłodszych. Już ponad tydzień to trwa. Zbieramy się właśnie na badanie bo na dyżurze jest nasza pediatra i kazała przyjechać. Dzisiaj nastąpiło u nich pogorszenie i prawie 40 gorączki. Młody chyba ma coś z uszami. Zobaczymy...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.