Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Nauka gry na gitarze

Pytanie zwłaszcza do Rodziców, którzy kształcą dzieci muzycznie. Nasz najstarszy synek Mikołajek ma 4 lata 8 miesięcy i od dłuższego czasu męczy nas, że chce się uczyć gry na gitarze - od paru miesięcy mu się tak chęć nie zmieniła ;) słuchanie muzyki i śpiewanie mu nie wystarcza najwyraźniej ;) czy ktoś może ma doświadczenie w tej kwestii? W internecie doczytalam, że te takie dzieci są za małe na naukę gry na gitarze bo nie ma takich małych instrumentów .... Kiedy zaczynaliście uczyć dzieci gry na instrumentach? I od czego zaczynaliście?
Podziękowali 1uJa
«1

Komentarz

  • Moja M. Od dwóch lat o tym mówi a ja tak zwlekam i zwlekam
    Podziękowali 1monia3
  • Można.. Mi z fa lepiej szło jak była taka mała niż teraz.. Tzn. Technicznie lepiej idzie teraz. Ale wytrwałość miała wtedy lepsza, bez awantur i stawiania sie.. Z resztą z Tosia jak czasem przysiąść to też fajnie idzie..nie ma jeszcze 5ciu lat...  Tylko brak czasu..  Nauczyciel musi być fajny do dzieci... I generalnie klasycznie uczący w tym wieku. Dzieci się nie buntuja takie małe na granie klasyczne a to zdecydowanie lepsze dla małych lapekk.jak zalapiesz to i chwytami za jakiś czas pogra. Gitara 1/4
  • Dziękuje za wszystkie informacje :) będziemy działać w tym kierunku ... zastanawiałam się ale przekonaliście mnie, że warto spróbować skoro już od dłuższego czasu chce i mu "to chcenie" nie przechodzi ;)

  • fajnie jak szybko zaczyna, jak będzie odpowiednio prowadzony to się nie zniechęci.
    Osobiście nie podejmuję się uczyć aż tak małych dzieci...najmłodsze przypadki to 6-7 lat
  • @MAFJa ;  mój 10 latek grał rok na gitarze w ognisku. Tak jak mówisz klasycznie przede wszystkim. Zdał do szkoły muzycznej, ale na akordeon.  Te dwa instrumenty zawsze mu się podobały. Czy teraz pomimo, że ćwiczy na akordeonie nadal ćwiczyć na gitarze? Pomału opadły emocje z poznawaniem akordeonu, bo jednak to całkiem inny instrument niż gitara. Ale szkoda mu się zrobiło tej nauki na gitarze, bo super sobie radził i bardzo lubił. Tera siadł i zobaczył, że zapomniał sporo. Zeszyt już odnaleźliśmy i przypomina sobie. 



  • Jeny nie pamiętam... Jak grałam na luthiersach to brałam jak najstarsze żeby brzmiały. Obawiam się że trzeba próbować do gitary i rączki. Mi te problemy odpadly bo od 15sty lat gram na gitara h robionych specjalnie pod struny (savarez) u mi to pasuje
  • ANNA78 Pewnie ze ćwiczyć.  Może się kiedyś uda przenieść może da się kontynuować ognisko albo samemu poszerzać repertuar.. Szczególnie jak był dobry i mu to sprawia przyjemność.. Szczerze mówiąc ja też sporo zapomniałam jeszcze jak wracałam do pracy to i do formy trochę ale teraz 4 lata przerwy co najmniej.. Slabo... 
    Podziękowali 1Anna78
  • Mafja a ta gitara 1/4 to jaka? Ever play? Yamaha? Nowa uzywana?
  • Ja mam używane... Te 1/4 sprawdzę..chyba alvera ale nie dam głowy... 1/2 "to Ever play.. Niestety brzmienie jakie jest tak jest
  •  :-) bez przesady 
  • To 1/2? Mam 4 i 6 latke
  • Moja do 7mych urodzin grała na 1/4.. Fakt że różnica w rozmiarach niewielka ana gitara h często są to rozmiary umowne dobrze rządac rozmiaru w centymetra h. 
  • Dzięki AB jesteś bardziej wymowna ja aktualnie zmagam się z fizjologia... Ciążowa.. 
  • No to mam plan, przymierze Mili do gitary, a wy z mafja mi jakas kupicie i wyslecie kurierem;d
    Plan idealny;)
  • U nas bryndza w torn.. Już lepiej Grudziądz wyposazony
  • @jukaa dziś dopiero czytałam swoje wpisy o struna h.  Nie miało być jak najstarsze tylko jak najtwardsze . Głupi ten telefon
    Podziękowali 1sylwia1974
  • a ja się zastanawiałam o co chodzi ;)
    Podziękowali 1tymka
  • Czy ma sens nauka gry na gitarze 4 latki?
  • Hue hue, znalazłam temat i od razu wpisałam pytanie nie czytając wątku, a tu proszę akurat takie same pytanie i od razu odpowiedź :smiley:
  • Bo na tym forum jest WSZYSTKO , na każdy temat :)
    Serio, wystarczy wpisać w google "temat X, wielodzietni.org" i masz gotowca dokładnie na miarę swoich potrzeb. Nieraz tak robię i zawsze to strzał w dziesiątkę ;)
  • Marcelina od września zaczyna przygodę z wiolonczelą :)
  • Uczcie dzieci tej gitary, uczcie! Wczoraj przy ognisku padł tekst: brakuje tu gitary. Nikt nigdy nie rzuci tekstu: brakuje tu fletu poprzecznego ;) 
    Podziękowali 1Monika73
  • Na gitarze każdy może, jeden  lepiej  drugi gorzej... Przy czym ci co gorzej zbyt często pałają chęcią do prezentownia swoich umiejętności ;) Przy ogniskach szczególnie.
    A taki flet poprzeczny,  skrzypce czy wiolonczela to dopiero robią klimat. Pewnie dlatego, że ich się nikt raczej z marszu mie chwyta.
    Czyli w rezultacie się zgodzę się z @Maciejką UCZCIE dzieci tej gitary,  żeby się ich potem przy ognisku dało słychać bez bólu. :D
  • Ja nad morzem na obydwu ośrodkowych ogniskach grałam .. ;-) warto było AM kończyć 
  • No takie granie przy ognisku to rozumiem! :D
  • Mam pytanie o naukę gry 9-latka. Na razie nie ma możliwości uczestniczenia w lekcjach indywidualnych. Czy do czasu rozpoczęcia lekcji stacjonarnych są jakieś możliwości, kursy internetowe, by trenował rękę? Sto lat temu był ESKK, może do tej pory wynaleziono coś sensowniejszego?

    Ile trzeba wydać na używaną gitarę dla początkującego? Czy to powinna być gitara 7/8?

    Czy tymczasem mógłby  ćwiczyć na gitarze normalnej wielkości?

  • 3/4 raczej.. ja bym pouczyla nawet... ale nid to moasto..
    Podziękowali 1Dudus
  • MAFJa powiedział(a):
    3/4 raczej.. ja bym pouczyla nawet... ale nid to moasto..

    Niestety nie to miasto, a szkoda, choć słomianego zapału też się boję.  A zdalnie byś nie pouczyła albo jakoś nakazywała ćwiczenia? Czy na sam początek ma to sens? Żeby musiał coś opanować, ćwiczyć sam?
    Podziękowali 1maliwiju
  • Dudus powiedział(a):
    MAFJa powiedział(a):
    3/4 raczej.. ja bym pouczyla nawet... ale nid to moasto..

    Niestety nie to miasto, a szkoda, choć słomianego zapału też się boję.  A zdalnie byś nie pouczyła albo jakoś nakazywała ćwiczenia? Czy na sam początek ma to sens? Żeby musiał coś opanować, ćwiczyć sam?
    O jaki super pomysł , mój Wito też by chciał się uczyć. 
  • Moja Paulina też, chętnie zdalnie, jeśli się da... Wskazówki itd, żeby był plan. Ona jest samoukiem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.