Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka pralka lodowka zmywarka ;)

1171820222328

Komentarz

  • @malagala , jaka to zmywarka?  Podlinkujesz?

  • Mam Candy. Nic nie mówili że coś nie pasuje tylko to było 6 lat temu a potem coś z frontami zmieniali to pewnie żeby extra zarobić zmienili...
    Podziękowali 1Gosia5
  • Choć następnej już w zabudowie nie wezmę, lodówki też nie
  • Lodówki ja też nie @Aneczka08. Mam taką i taką, wysokość taka sama a różnica w pojemności olbrzymia. W zmywarkach też tak jest? Bo mam w zabudowie - to moja pierwsza. Wydaje mi się bardzo pojemna, ale nie mam porównania.
  • @Gosia5 zdaje się, że taka
    https://www.komputronik.pl/product/343309/bosch-serie-2-smv25ax00e.html
    jest spora przerwa między zmywarką a blatem, już nie pamiętam, dlaczego. ale nie wpływa to na użytkowanie.
    Podziękowali 1Gosia5
  • @Bambidu ; nie chodzi o pojemność tylko o to że po kilku latach od gorąca pęcznieje front
    Podziękowali 1Bambidu
  • @Aneczka08 to może z tą zmywarką coś jest nie tak... Mam teraz w zabudowie drugą, każda służyła ładnych kilka lat (pierwsza około 7-8, teraz ta ostatnia też ma ponad 7) i nigdy nie było problemu z frontem, nic się nie odbarwiało i nie pęczniało. Pierwsza była Whirlpool zabudowana płytą meblową, druga Bosch zabudowana lakierowanym MDF.
    Podziękowali 2Katanna Gosia5
  • Ja też mam boscha + lakierowany mdf i absolutnie nic się nie zepsuło, użytkujemy szósty rok.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Musimy kupić lodówkę, jakąś najtańszą, nigdy nie kupowałam lodówki ;) 
    Czy na coś warto zwrócić uwagę przy wyborze? 
  • 5 lat gwarancji no i wielkości jaka ci potrzebna czy serwis jest na miejscu 
    Podziękowali 1Hope
  • Teraz dla mnie najistotniejsza to wielkość zamrażalnika jeśli nie masz oddzielnego...
    Podziękowali 2nowa Hope
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    Teraz dla mnie najistotniejsza to wielkość zamrażalnika jeśli nie masz oddzielnego...
    i czy zbiera sie lod
    NoFrost byla porownywalna cenowo z jakas inna bez i bajerami w lodowce
    wybralem nofrost

    jak masz oddzielny to tez sie przydaje, ten z lodowka sluzy za podreczny a wlasciwy w piwnicy za magazyn 
    Podziękowali 1Hope
  • Aneczka08 powiedział(a):
    @Bambidu ; nie chodzi o pojemność tylko o to że po kilku latach od gorąca pęcznieje front
    Nie dosuszac na uchylonych drzwiczkach. Blat powinien byc zabezpieczony blacha. Ja sobie robilem sam i zamiast blachy podkleilem aluminiowa folie.
  • Ma ktoś płytę Solgaz?
    Warto czy nie,czytałam opinie i raczej nie...
  • zmywarka 

    Amica ZIM 448E


    ma ktos ? poleca?

    szukam na 45 cm , do zabudowy, z szyfladą dodatkową na sztucce, bo to podobno fajna sprawa jest 
  • @Sylwunia ja odradzam każdemu zmywarki Amica od kiedy nam po 2 latach zardzewiały kosze w środku... 
    Podziękowali 2Sylwunia NC500
  • Sylwunia powiedział(a):
    zmywarka 

    Amica ZIM 448E


    ma ktos ? poleca?

    szukam na 45 cm , do zabudowy, z szyfladą dodatkową na sztucce, bo to podobno fajna sprawa jest 
    fajna... o ile nie 45
  • nie mam innej mozliwośc technicznej. 
    stara w zabudowie się zepsuła ,a nowa musi się zmieścić 

    tez bym wolała wiekszą :) 

    Ty mi o praramentrach powiedz, doradź czy dobra, 
  • Ja się powtórzę - ratujcie, bo szukam pralki! Ktoś poleca jakąś niezawodną? Ja zawsze miałam używaną i do pierwszej nowej się przymierzamy, nie mam pojęcia, co kupować!
  • Najlepiej kupić ubezpieczenie, bo każda może się popsuć. Ja wzięłam rozszerzone, bo zwykłe nie chroni kołnierza czy drzwiczek. Od listopada mam samsunga i jestem zadowolona. Ty musisz określić swoje preferencje: wymiary, pojemność bębna, obroty czy sposób otwierania. Polecam sklep euro AGD i ole ole. Mają często fajne promocje. 
  • @gozdkowa polecam Ci Boscha. Nasza pralka hula juz dziesiaty rok, z jedna naprawa, bo mielismy b.twarda wode.
    Podziękowali 3kasha madzikg NC500
  • I ja polecam boscha.
    To co ta pralka ze mną przechodzi, to tylko ona jedna,biedulka, wie.
    Odradzam natomiast amicę.
    Pięć razy mi padła na gwarancji ale za każdym razem dała się reanimować,po czym tuż po gwarancji padła na amen.Prała mi jakieś 3lata.
    A cackałam się z nią jak z jajkiem.
    Boscha chyba w ramach odreagowania dręczę,a on kochany wytrwale to znosi.

  • Amice miałam pralkę,krótko,padła po bodajże 3 latach i nie opłacało się naprawiać.
    Mam lodówkę i nigdy więcej. Plastiki beznadziejne,wszystko się łamie.
    Podziękowali 1NC500
  • Dzięki! Zatem zaglądam zgodnie z waszym poleceniem :)
    Podziękowali 1NC500
  • edytowano marzec 2018
    Czy ktoś z Was ma zmywarkę Smeg i może coś o niej powiedzieć?
    Taką zwyczajna, powystawową w śmiesznej cenie.
    Tylko jak z jakością? Help!
  • edytowano marzec 2018
    gozdkowa powiedział(a):
    Ja się powtórzę - ratujcie, bo szukam pralki! (...)
    Rejczel powiedział(a):
    @gozdkowa polecam Ci Boscha. Nasza pralka hula juz dziesiaty rok(...)
    kasha powiedział(a):
    I ja polecam boscha.
    To co ta pralka ze mną przechodzi, to tylko ona jedna,biedulka, wie.
    (...)
    Boscha chyba w ramach odreagowania dręczę,a on kochany wytrwale to znosi.

    Żona dręczy Bosha, ja też nie narzekam.

    Hope powiedział(a):
    Musimy kupić lodówkę, jakąś najtańszą, nigdy nie kupowałam lodówki ;) 
    Czy na coś warto zwrócić uwagę przy wyborze? 
    Kup wysokiego Bosha bez bajerów ale energooszczędnego no frost (frost free, frostless) z dużym zamrażalnikiem. Lodówka chodzi dłużej niż inne sprzęty (nawet 12 lat), raczej bym na niej nie oszczędzał.

    Mamy Siemensa, baaardzo wysoki więc łatwo dostrzec zapomniane resztki zanim się zepsują. Warczy jak traktor ale cena atrakcyjna.

    Żadne tam zabudowy, z tyłu jest chłodnica, ma być przewiew i już.
    Podziękowali 1Hope
  • Czy ktoś z Was ma lodówkę dwudrzwiową? Warto?
  • Mam płytką pralkę, tzn głębokość chyba 45 cm. Jak na takim czymś ustawić suszarkę, bo z tego co widzę to aż tak płytkie suszarki nie bardzo istnieją?
  • edytowano marzec 2018
    OlaOdPawla powiedział(a):
    Czy ktoś z Was ma lodówkę dwudrzwiową? Warto?
    Nie.
    Potwornie drogie i prądożerne.
    Kup pojedyńczą; najwyższą i z duużym zamrażalnikiem, klasa A+++++++++++++++++++ :D   Żadne tam zabudowy, z tyłu jest chłodnica, ma być przewiew i już. Ma być ładna? To może z nierdzewnym frontem? Dzieci wgniotą stołkami >:) .
    OlaOdPawla powiedział(a):
    Mam płytką pralkę(...) Jak na takim czymś ustawić suszarkę, (...) (...) płytkie suszarki nie (...)istnieją?
    Kupcie za grosze oheblowane dechy sosnowe w Castoramie i tzw. platformy z blachy (takie kątowniki, mogą być do belek - duże sklepy) i z tego szafkę zrobić, ale gustowną bo będzie straszyć (jak kątowniki stalowe to może nierdzewne + nierdzewne wkręty -> drogo!). Deski napuszczamy olejem lnianym żeby nie pękały.
    Jak w domu nie ma piły to kupcie piłę do ciągnięcia, nie do pchania (pullsaw), tzw. japońską; katabę, najlepiej szwedzką Bahco.

    Japońce wiedzą, że nie ma sensu pchać tego, co trzeba ciągnąć, jak w wojsku :D .
    Zauważcie że zęby są "odwrotnie"!
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • Podziękowali 1OlaOdPawla
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.