Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Okulista

U Szymona w badaniach sportowych wyszła wada wzroku - wyglada na to, ze jest krótkowidzem. Posprawadzałam sobie i terminy wizyt sa jakie są, i chyba jeszcze potrzeba skierowania (?). A okulary by sie przydały juz. Czy w przypadku takiego niezdiagnozowanego - warto iśc prywatnie, czy tez np. znaleźć dobrego optyka i juz bezpośrednio u niego zrobić badanie i kupic okulary? A może macie jakiegos (lekarza, optyka, przychodnię - polecanego?)
«1

Komentarz

  • na nfz trzeba mieć skierowanie, ale przy optykach są przeważnie prywatne gabinety okulistyczne, gdzie przyjmuje okulista czasem bez zapisów ,też zbada itd , potrafią wizytę odliczyć jeśli sie kupuje w tym miejscu okulary, warto podzwonić po innych gabinetach  gdzie jakie kolejki 
  • Ja zwykle idę do przychodni i grzecznie pytam okulistę, czy przyjmie mnie z dzieckiem, bo termin najbliższej wizyty za pół roku. Mam już w ręku skierowanie od pediatry. Jeszcze się nie zdarzyło, by ktoś odmówił.   W zeszłym tygodniu dwie wizyty u okulisty - chodzę na NFZ, bo córka ma dużą wadę i same szkła kosztują fortunę - a tak przynajmniej jedno nam refundują.
  • Ja już jednego prowadziłam okulistycznie, na Niekłańskiej - wizyty (kontynuacja) na pół roku naprzód, teraz patrzyłam, ze rok czekania na pierwszą. Ale tam była operacja i bardziej skomplikowana sytuacja. Temu niepostrzeżenie zrobiła sie wada - co nei porawia jego funkcjonowania w szkole :(
  • @Ula ja wlasnie w lipcu syna zapisalam na czerwiec na kontrole na Nieklanska. Corka mowi, ze w szkole kiepsko widzi i z nia czekac nie bede, tylko ide do optyka, gdzie jest okulistka. Sama do niej chodzilam i tu i do przychodni. Koszt wizyty odliczaja chyba od oprawek.
  • U nas na NFZ terminy na 2019 :) :) :)
    K
    Podziękowali 1Dorotak
  • My wlasnie dzis zaliczyliśmy badanie i nowe okulary.
    samo badanie 80 zł 
    okulary 570 zl
    oprawki ból biedy, szkła nas drogo wychodzą 
  • Mozna samego optyka. Mam u siebie optyka i okuliste w jednej osobie 

    Badanie za free jesli wybierasz u Niego okulary.

  • @MonikaN w P. bo mam już za krótkie ręce do czytania?
  • W P. przy WKD.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Dasz namiar na P.W?
  • @Ula ja mam b dobreggo  okulistę (też dziecięcego prywatnie chyba 100 albo 110 wizyta.
    U optyka przyjmuje na CHmielnej róg Żelaznej dr Zamłyńska. Dla mojego syna jest to jedtyna lekarka w WWie (może poza ordynatorem z CZD który bierze 350 za wizytę, która potrafiła mu dobrze dobrać szkła i dobrze zdiagnozować) .

    Nie eksperymentowałabym z przypadkowym okulistą dla dziecka, nasze doświadczenia pokazują, ze bardzo trudno znaleźc sensownego okuliste co dziecku dobrze okulary dobierze. Przez 2 lata miał źle dobierane w poradni zezowej!!! W dziekanowie!!!

    Koelżance jak przypadkowy okulista dobrał dziecku okulary to kolejny porządny za głowę sie złapał, powiedział, że dziecko okularów nie potrzebuje.
    Podziękowali 1Ula
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Dasz namiar na P.W?


    Zwłaszcza, ze imię na K. ;) Pewnie, odgrzebie wizytowke i priva wyślę.
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • :) Róg Chmielnej i Żelaznej brzmi bardzo ciekawie, bo ja tam w okolicy pracuję. Tam jest dwóch optykow właściwie przy Twardej, czy to któryś z tych, czy dalej w stronę pałacu?
  • Chmielna 126 w takiej zrujnowanej kamienicy dość

    Czyżbyś pracowała z moim mężem?
  • Taaa mojemu dwulatkowi gradowka się zrobiła i powiedzieli ze z pilnym skierowaniem najszybciej za miesiąc... porażka. Musiałam pójść prywatnie bo już 2 tyg oko czerwone i z czymś wyrośniętym.. 

    dała maść ale nie wiem czy zejdzie.. powiedziała ze potem zostaje zabieg- Nieklanska albo CZD, co będzie lepsze?
  • Gradówka schodzi długo. Pogadaj z @powołAnia  ona walczyła z gradówka paskudna u H.
  • A masz do niej numer ?  :)
  • Mogę Ci wysłać ale jutro jak dotrę do jakiegoś zasięgu
  • Ok :) Będę czekać 
  • UlaUla
    edytowano wrzesień 2017
    :) @Aneczka08 raczej nie, chyba ze kolega cos ukrywa :D ale się przejdę i zorientuje co i jak.
  • Zapisałam Szymka - przy Chmielnej, termin dopiero na 5.10, aktualna cena 120 gotówka :)
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Tylko się nie wystrasz bo ten optyk jak z poprzedniej epoki wygląda, lekarka trochę też ale dobrze dobiera szkla
  • Jeśli ktoś chce prywatnie z dziećmi trochę starszymi (już współpracującymi) to polecam dr Malawko - Mavit na Migdałowej w W-wie. Cena chyba 150 zł, ale nigdy w życiu mnie żaden okulista tak nie przebadał. Konsultuję też tam swoje dzieci, dr miła i kompetentna.
  • Poszukuję dobrego okulisty w Warszawie dla osoby dorosłej, od zwyrodnień siatkówki i niedowidzenia na jedno oko. Duża wada wzroku.
  • Dr Zamlynska Chmielna róg Żelaznej, chodzę z dziećmi ale przyjmuje też dorosłych. Jedyna co potrafi dobrać prawidłowo okulary synowi.
  • U nas można w Radzyniu z marszu przy szpitalu w grzybku do 2 tygodni, w Międzyrzecu rok w Łukowie kilka miesięcy tak do 3 , prywatnie z marszu wszędzie ,
  • Bea powiedział(a):
    U nas średni termin na nfz 3 tyg
    Ja mam z synem w czerwcu wizyte, zapisywalam go w czerwcu zeszlego roku!
  • To jest pewnie tylko jeden okulista na kilkadziesiąt km , ja obdzwaniam wszystkie gabinet y w okolicy gdzie jest na NFZ i jestem w stanie dojechać w ciągu powiedzmy godziny
  • Nie, ja w Warszawie, ale syn tam wczesniej juz byl badany i wiem, ze lekarz jest dobry. W innych miejscach sie dowiadywalam, to min. pol roku czekania. Oczywiscie to na nfz.
    Z corkami prywatnie szlam, bo podejrzewalam, ze jest cos nie tak. 
  • W wwie  na NFZ jest cyrk ze wszystkim.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.