Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

jaka pralka lodowka zmywarka ;)

1181921232428

Komentarz

  • edytowano marzec 2018
    Uprzedzam że żaden ze mnie stolarz. Desek nie wklejam, decha jaka jest każdy widzi.
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    Mam płytką pralkę, tzn głębokość chyba 45 cm. Jak na takim czymś ustawić suszarkę, bo z tego co widzę to aż tak płytkie suszarki nie bardzo istnieją?
    A pralka na suszarce?
  • No właśnie nie wiem czy tak można? Bo jakby coś się z pralki wylało, to chyba powinna być na podłodze, nie?
    Będziemy kombinować, to będzie w kotłowni więc nie musi być bardzo ładnie :P 
    Podziękowali 1tymka
  • Pralka na suszarce to nie jest dobry pomysł. Pralki są cięższe od suszarek. 
  • edytowano marzec 2018
    OlaOdPawla powiedział(a):
    No właśnie nie wiem czy tak można? Bo jakby coś się z pralki wylało, to chyba powinna być na podłodze, nie?
    Będziemy kombinować, to będzie w kotłowni więc nie musi być bardzo ładnie :P 
    OlaN. powiedział(a):
    Pralka na suszarce to nie jest dobry pomysł. Pralki są cięższe od suszarek. 
    Pralka czasem niebezpiecznie wędruje, wystarczy że pranie się nie rozłoży albo co gorsza bęben krzywo chodzi. Zróbcie szafkę z kantówki i złączek do belek i przyfastrygujcie na kotwy do ściany lub sufitu. (Kantówka to deska o przekroju prostokątnym, taki gruby kij). Pralka niech będzie zablokowana jak w drewnianej klatce.
  • edytowano marzec 2018
    Jak pralka dobrze wypoziomowana, to nawet jak pranie się źle rozłoźy to pralka nie skacze. A do tego suszarka ją dociska.
    @OlaOdPawla nasza suszarka u podstawy ma wymiary 60x44 cm ( choć wyźej jest głębsza , po prostu dół jest trochę ścięty). Zaraz poszukam jaki mamy model.

    e: mamy elektrolux edp12074 pdw 
  • Ona tyle ma w najszerszym miejscu, zobacz zdjęcie z boku zrobione
    http://allegro.pl/suszarka-kondensacyjna-electrolux-edp12074pdw-7kg-i7226313753.html#thumb/5
    na dole jest węższa
    Sprawdze jeszcze raz wymiary centymetrem, tylko jak młodzi pójda pać.

  • @Barbasia zadowoleni jesteście z tej suszarki? Ma program suche do szafy? Takie, że można od razu na półkę składać? :) 

  • @Hope suszarka, zaraz po pralce to mój ulubiony sprzęt
    Nasza ma opcję "suche do szafy" , ale żeby było naprawdę suche to wybieram o 15 min dłuższy program "ekstra suche". choć to może wina tego że susze za dużo na raz - tak się teraz zastanawiam?
    Podziękowali 1Hope
  • A ile Barbasia trwa taki program? Prawie mnie namówiłaś ;-)
  • Ola, najdłuższy program :bawełna ekstra suche to 1h50min, bardzo suche 1h 40min, suche do szafy 1h35min, suche do prasowania 1,20min. Programy na syntetyki są krótsze.
    Ola sprawdziłam - u podstawy głębokość to 44cm, głębokość u góry 52 +ok2cm wypukłość drzwiczek  -to by się zgadzało, że 54cm.
    Wrzucę potem zdjęcie jak wygląda u nas suszarka na pralce.
    Podziękowali 1Hope
  • Barbasia powiedział(a):
    Ola, najdłuższy program :bawełna ekstra suche to 1h50min, bardzo suche 1h 40min, suche do szafy 1h35min, suche do prasowania 1,20min. Programy na syntetyki są krótsze.
    Ola sprawdziłam - u podstawy głębokość to 44cm, głębokość u góry 52 +ok2cm wypukłość drzwiczek  -to by się zgadzało, że 54cm.
    Wrzucę potem zdjęcie jak wygląda u nas suszarka na pralce.
    Kurczę, to się teraz zastanawiam, czy ta suszarka będzie pasowała na łącznik o 54 cm. A Ty masz @Barbasia suszarkę na pralce może? 
  • edytowano marzec 2018
    Bea powiedział(a):
    (...)
    Dużą. Pojemną, wolnostojącą lodówkę niekoniecznie z zamrażalnikiem. Polecicie? I taką cobym z drabiny nie musiała sięgać. Mam niecałe 170 cm
    Nasz Siemens ma równo 2 metry ale górna półka jest wysuwana, przez szkło wszystko widać, możesz skopiować stołek/schodek z Ikei (albo kupić) ale i tak z podłogi byś sięgnęła. Zamrażalnik mamy duży.
    Bea powiedział(a):
    Ja polecam pralki Candy. Miałam dwie. Jedna działała jakieś 7 lat i odkupiona była z serwisu. Druga nowa chechłała prawie 10 lat.
    Candy - zapamiętam :+1: :
  • @Hope tak, na pralce ale bez łącznika. Ale stabilnie stoi, potem napisze.
    Podziękowali 1Hope
  • edytowano marzec 2018
    Bea powiedział(a):
       :dizzy: 
    Choc w sumie na gorze mogę zapasy trzymać. Mąż i Najstarszy spokojnie suęgną.
    Albo napoje.
    Model może być niedostępny, ale to Siemens, dość głośny, b. wysoka klasa energooszczędności, sam się rozmraża, wolnostojący. Cenowo atrakcyjny. Pękła szuflada na dole (ta na warzywa :'( ) ale to ktoś mądry zdrowo szarpnął.
    W środku krata na alkohole, ja kładę soki o:) .
    Lampka LED w środku :).
  • Song_Hongbing powiedział(a):
    OlaOdPawla powiedział(a):
    Czy ktoś z Was ma lodówkę dwudrzwiową? Warto?
    Nie.
    Potwornie drogie i prądożerne.
    Kup pojedyńczą; najwyższą i z duużym zamrażalnikiem, klasa A+++++++++++++++++++ :D   Żadne tam zabudowy, z tyłu jest chłodnica, ma być przewiew i już. Ma być ładna? To może z nierdzewnym frontem? Dzieci wgniotą stołkami >:) .

    No cena właśnie dokładnie taka sama jak lodówki pojedynczej, którą chcemy... (Samsung najwyższa z dużym zamrażalnikiem A+++++++)
    Zwizualizowałam sobie jedzenie posegregowane na półeczkach zamrażalnika, oddzielnie mięso, pieczywo, owoce, lody itd... i mi się zamarzyło ;)
  • Bea powiedział(a):
    (...)
    Taka?
    Nie, Twoja lepsza. Mamy mniejszy zamrażalnik :'( i większą chłodziarkę), druty na napoje przez całą szerokość.
    OlaOdPawla powiedział(a):
    Song_Hongbing powiedział(a):
    OlaOdPawla powiedział(a):
    Czy ktoś z Was ma lodówkę dwudrzwiową? Warto?
    Nie.
    Potwornie drogie i prądożerne.
    Kup pojedyńczą; najwyższą i z duużym zamrażalnikiem, klasa A+++++++++++++++++++ :D   Żadne tam zabudowy, z tyłu jest chłodnica, ma być przewiew i już. Ma być ładna? To może z nierdzewnym frontem? Dzieci wgniotą stołkami >:) .

    No cena właśnie dokładnie taka sama jak lodówki pojedynczej, którą chcemy... (Samsung najwyższa z dużym zamrażalnikiem A+++++++)
    Zwizualizowałam sobie jedzenie posegregowane na półeczkach zamrażalnika, oddzielnie mięso, pieczywo, owoce, lody itd... i mi się zamarzyło ;)
    Mówią że bieda w kraju >:) :D .
  • edytowano marzec 2018
    Bea powiedział(a):
    (...)
    Taka?
    Nie, Twoja lepsza. Mamy mniejszy zamrażalnik :'( i większą chłodziarkę), druty na napoje przez całą szerokość.

    edit: W sumie trudno powiedzieć, może to taka sama, podrasowana.
    OlaOdPawla powiedział(a):
    Song_Hongbing powiedział(a):
    OlaOdPawla powiedział(a):
    Czy ktoś z Was ma lodówkę dwudrzwiową? Warto?
    Nie.
    Potwornie drogie i prądożerne.
    Kup pojedyńczą; najwyższą i z duużym zamrażalnikiem, klasa A+++++++++++++++++++ :D   Żadne tam zabudowy, z tyłu jest chłodnica, ma być przewiew i już. Ma być ładna? To może z nierdzewnym frontem? Dzieci wgniotą stołkami >:) .

    No cena właśnie dokładnie taka sama jak lodówki pojedynczej, którą chcemy... (Samsung najwyższa z dużym zamrażalnikiem A+++++++)
    Zwizualizowałam sobie jedzenie posegregowane na półeczkach zamrażalnika, oddzielnie mięso, pieczywo, owoce, lody itd... i mi się zamarzyło ;)
    Mówią że bieda w kraju >:) :D .
  • edytowano marzec 2018
    Bea powiedział(a):
    (...)
    Taka?
    Szukaj A+++.:+1:
    Bea powiedział(a):
    (...)
    Jak polecasz to dawaj model
    Po niedzieli pińcetki. Może wystarczy
    Jak nie chcesz zamrażalnika to są i takie:

  • Ola, na górnym zdjęciu widać, że pralka jest głębsza niż te 44cm podstawy - to szare, to wystające z tyłu części suszarki. Tak Ci poglądowo wrzucam. W rogu suszarki widać małą czarną wypukłość - to nóżka. A na dolnym zdjęciu widać łączenie. Mamy małą łazienkę. Pralka z suszarką stoją w rogu, więc tył i jeden bok jest zabezpieczony ścianą. Z drugiego boku do suszarki przylega wisząca szafka. Całość jest spięta taśmą transportową (bałam się, że komuś przyjdzie do głowy np. wieszać się na drzwiach od suszarki..), bo kiedy kupowaliśmy sprzęt, to łączniki nie były dostępne. A że prowizorka jest najtrwalsza, to jest jak jest  (ale nie rzuca się to w oczy, ze względu na ustawienie całości ;) ). W każdym razie całość jest bardzo stabilna, sprawdzaliśmy.
    Podziękowali 1Hope
  • edytowano marzec 2018
    Tu jest bez zamrażalnika, ale to prądożerna opcja jak zamrażarka jest osobno.
    https://johnlewis.scene7.com/is/image/JohnLewis/234423717?$prod_main$

    Modelu na naszej nie odczytam, naklejka jest chyba z tyłu.

  • edytowano marzec 2018
    Bea powiedział(a):
    W tej reklama Twoja i cena przemawia
    Znalazłaś A+
    https://www.euro.com.pl/lodowki/siemens-kg39nxx20e.bhtml
     zobacz ile kosztuje A+++ :'( .
    Może z DE wysyłają, jak nie ma w PL >:) .
  • @Barbasia ;
    Zamiast taśmy:

  • edytowano marzec 2018
    Bea powiedział(a):
    W tej reklama Twoja (...)
    Mamy Siemensa bo tak wyszło z posortowania wg. ceny, po paru latach i to jeszcze w Polsce inna firma może mieć coś fajnego w dobrej cenie, może Bosh, jak ominiesz blachę inox to będzie taniej.
  • No ta A+ linkowana powyżej zżera (niby) 170 zł / rok, a moja umyślona:
    https://www.euro.com.pl/lodowki/samsung-rs7527thcsr.bhtml
    220 zł / rok.
    Niby różnica, ale w sumie to 4,50 miesięcznie
    Podziękowali 1NC500
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    (...) w sumie to 4,50 miesięcznie
    U nas już niektórym prąd podnieśli o 16% bo chcieli mieć darmowe ładowanie samochodu na autostradzie :'(.
  • edytowano marzec 2018
    Malgorzata powiedział(a):

    Mam dwudrzwiową 
    Ale za jednymi drzwiami lodówka 
    Za drugimi zamrażarka 
    Bo jeśli chodzi Tobie stricte o lodówkę to nie mam 


    Ale ze swojej jestem bardzo zadowolona :) :) 
    :+1: 
  • Ooo a przed chwilą czytałam opinie że wydaje dziwne dźwięki, strzela czy coś... Prawda?
  • edytowano marzec 2018
    OlaOdPawla powiedział(a):
    Ooo a przed chwilą czytałam opinie że wydaje dziwne dźwięki, strzela czy coś... Prawda?
    Może to były "Strzały z nikąd"?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.