Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki film warto obejrzeć?

19091939596106

Komentarz

  • Mi się milczenie bardzo podobało ...

  • Nie odebrałam tego filmu jako wrogiego. Raczej pokazuje inna strategię walki o swoje ideały . To według mnie. Przecież na końcu zona wkłada głównemu bohaterowi do dłoni krzyżyk. To było dla mnie pozytywne zakończenie ! Bo myślę , że tą żonę również nawrócił .
  • Ale on się wyparł publicznie wiary.  To wszystko jedno, czy katolik umiera w cierpieniach za wiarę, czy przechodzi na buddyzm? To jest zaprzeczenie chrześcijaństwa. Relatywizm po prostu. 
  • Nie jest wcale wprost powiedziane, że on tę żonę nawrócił. Wiara prywatna...Przesłanie tego filmu jest takie: katolicy nie wychylajcie się ze swoją wiarą, bo i tak wszystko jedno, czy wierzycie w sercu, czy publicznie..."
    Setki tysięcy chrześcijan na świecie dzisiaj ginie jako męczennicy. Przekaz w tym filmie jest taki, że ich śmierć jest bez sensu, skoro mogą wiarę pielęgnować w sercu, a na zewnątrz napluć na wizerunek Zbawiciela. Niech mowa wasza będzie tak- tak, nie-nie. 
    Po drugie: św. Piotr wyparł się też Pana Jezusa. Ale żałował! A tutaj po wyparciu jest dalsze życie jakby Pana Boga nie było. 
  • Ulf Ekman nam protestantom wydaje sie ze znamy pismo sw , ale my nie znamy pisma sw my znamy fragmenty kture czytamy i podkreslamy bo zarąbiscie brzmia i mogą dac nie samowite dary i obietnice potem je sobie wypisujemy ogłaszmy budujemy konferecje na ten temat i myslimy ze to jest całe pismo sw .ale to są konteksty z pisma sw to co już trudniejsze w pismie sw tego już nie zakreslamy a to co jest o cierpieniu przewalamy na następna strone. doswiadczenie pawła ewangelizatora pawła jakie cierpienie przechodzi dla ewangelizacji , jak bierze cierpienie koscioła dla którego głosi ewangelie aby ci mieli pełno moc ducha sw a paweł mówi a ja umieram w cierpieniach za was , wy się cieszycie radujecie i ogłaszacie Boza chwałe a ja się czuje jak ostatni śmieć , raduje się w cierpieniach za was bo kiedy przyjmujesz cierpienie za kogoś zeby ktos otrzymał , wielka łaske i pocieszenie ducha sw wtedy duch sw stepuje najgłebiej i tam zaczyna rozradywac się w tobie
  • Ten Casey Afflek zrobil na mnie wrażenie w Manchester by the Sea. Lecz wydaje mi sie ze zamieszal sie w wykorzystywanie seksualne.
    Od brata lepszy aktor to na pewno.
    Film z mezem ogladalam, niebanalny. A my generalnie wolimy filmy proste: akcji, sf lub klasyki.
  • Ostatno polecony tutaj dramat Mr Church - tez bardzo Ok. Dla starszych nastolatków moze być. I jest tam bonus dla fanów Gifted! Który też polecamy oboje.
  • Familijny "Przygoda na Jutlandii" 
  • edytowano marzec 2018
    Joanna d'Arc 1999        Gloria.tv
    Polina powiedział(a):
    Widziałam też ostatnio 'Milczenie" M. Scorsese. Niestety, bo ten wrogi film jest jak sztylet w serce. (...)
  • edytowano marzec 2018
    @Polina ;
    Coś nie mogę zmęczyć tego Scorsese:-1:.
    Tarantino niecierpię >:) , błłee.
  • War room. Siła modlitwy.
    Wspaniały chrześcijański film!
  • Szklana pułapka, Wielka draka w chińskiej dzielnicy

  • Ale weź poprawkę na to, że u mnie same chłopaki... B)
  • Gdzie obejrzę za darmo War room? 
  • edytowano kwiecień 2018
    Plan ucieczki 2013 Escape Plan

    Tarantino  emota:<rzyga>
  • War room na Netflix
  • A mój wczoraj włączył Jurasic Park i stwierdził, że to jeden z niewielu filmów, które widział dawno i nadal stwierdza że pod względem technicznym daje radę.
    Ja zasnęłam zanim pokazali pierwszego dinusia. :D 
  • Project Florida - o dziewczynce dorastajacej przy nieodpowiedzialnej matce, akcja dzieje się w motelowcu. Przyjaznie dzieci, podworkowe zabawy & pyskowki. Nie polecamy. Samo życie. Dolujacy. Jedynie końcówka jakas głębsza. Nie wiem za co ponad 7pkt na imdb.
  • Morderstwo w orient express. Tutaj odwrotnie. Fajna akcja przez caly film a końcówka dla mnie osobiscie niekosher.
    W jednej z drugoplanowych ról, Rey ze Star Wars. Duzo innych gwiazd.
  • wiesia powiedział(a):
    Project Florida - o dziewczynce dorastajacej przy nieodpowiedzialnej matce, akcja dzieje się w motelowcu. Przyjaznie dzieci, podworkowe zabawy & pyskowki. Nie polecamy. Samo życie. Dolujacy. Jedynie końcówka jakas głębsza. Nie wiem za co ponad 7pkt na imdb.
    Moim zdaniem ciekawie ukazany wycinek życia. A ze kolorowy tylko pozornie to inna rzecz. Pokazuje tez problem zabierania dzieci od niewydolnych wychowawczo rodziców, trudno zaprzeczyć ze matka małej bohaterki właśnie taka była, z drugiej strony na swój sposób kochała dziecko i nie krzywdziła jej celowo...
  • wiesia powiedział(a):
    Morderstwo w orient express. Tutaj odwrotnie. Fajna akcja przez caly film a końcówka dla mnie osobiscie niekosher.
    W jednej z drugoplanowych ról, Rey ze Star Wars. Duzo innych gwiazd.
    Filmu nie oglądałam, nie wiem, czy czegoś nie zmienili, ale w książce końcówka jest faktycznie wątpliwa.

    A z innej beczki: gdzie oglądacie filmy w necie? Myślałam np. o tym darmowym miesiącu w Netflixie, ale nie mam pojęcia, co tam jest, czy tylko ichnie produkcje?
  • Tam jest dużo filmów w Netflixie. Noe tylko ich filmy ale dużo innych nawet dużo seriali
  • edytowano kwiecień 2018
    Elunia powiedział(a):
    Gran Torino dziękuję za polecenie.Bardzo dobry.
    Polecam cały dorobek Eastwood'a, nie tylko jako aktora.
    Ja jednak wolę Kurosawę, Gibsona (nie tylko aktor) i Toshiro Mifune.
    Oczywiście także Studio Ghibli: Hayao Miyazaki / Księżniczka Mononoke - i... Disney ma pozamiatane >:) .
  • @Elunia , @wiesia , gdzie ogladalyscie Gran Torino i Morderstwo w Orient express?
  • Katanna powiedział(a):
    @Elunia , @wiesia , gdzie ogladalyscie Gran Torino i Morderstwo w Orient express?
    Nie morderstwo tylko zabójstwo i w żadnym tam express tylko w Warsie cda.pl.
    Podziękowali 1Katanna
  • Cda - Zabójstwo w Warsie ;)
    Podziękowali 1Katanna
  • Oo tak, te reżyserii Clinta Eastwooda wszystkie są świetne! 

    Myśmy ostatnio z dziećmi oglądali przedwiekowe Jumanji. Bardzo mi się podobał i dzieciom tez! Nie wiem jak ja się uchowałam nie oglądając tego filmu w dzieciństwie!
  • @Katanna niestety nie umiem pomóc. Mąż sie tym zajmuje.
    Podziękowali 1Katanna
  • Na netflixie trzeba podać numer karty, żeby mieć ten miesiąc bezpłatny czy da się to obejść? 
  • Nie da się obejść @Hope, niestety :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.