Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

moja strona - (nie) warto?

edytowano sierpień 2010 w Polecamy
Witam

Już się przedstawiłem, a teraz do rzeczy.
Mam pewien dylemat związany z moją wizją poprawienia tego świata. Dzieło, które mam na myśli zmaterializowało się w postaci:
http://rodzina.netrar.pl/

Strona ma za zadanie umotywować człowieka tak, aby był lepszym rodzicem i małżonkiem. Obecnie jest już lekko przestarzała, ale wiele stwierdzeń myślę że nadal jest aktualna. Obecnie chciałbym wykorzystać autorespondera, aby w sposób bardziej przyjazny umotywować (także siebie) do tak szlachetnych celów.

Czy warto drążyć coś takiego?

ps. wybaczcie jeżeli nie będę odpisywał za szybko, jestem w pracy, a tu różnie bywa :wink:
«134

Komentarz

  • Zerknęłam na stronkę z pozorów:

    Fundament "zmysły i fizjologia" na poz 3, a "dom" na strychu?
    Że mniej ważny?

    A Bóg, gdzie jego miejsce? Jesteś niewierzący?
  • On jest New Age dżowy. W końcu to Biznes a tu jest po to aby Info.

    I wszystko jasne :bigsmile:
  • @zbyszek: masz rację,spojrzałem na stronkę i widzę wychwalanie technik NLP. Bleee
  • Kto jest zbaszek ? :bigsmile:
  • [cite] zbyszek:[/cite]Kto jest zbaszek ? :bigsmile:
    Przepraszam :shamed: Już poprawiłem
  • [cite] zbyszek:[/cite]On jest New Age dżowy. W końcu to Biznes a tu jest po to aby Info.

    I wszystko jasne :bigsmile:

    Raczej bym powiedział, że ściemniasz:wink:
    Pierwsze zdanie to nieprawdziwe skojarzenie mnie z czymś mi obcym,
    drugie jest dopiero prawdą.

    NLP - temat rzeka: różni ludzie do różnych manipulacji je wykorzystują.
    Ja trochę wgryzłem się w te techniki i wykorzystałem je dla dobra swojego i swojej rodziny. Ja chciałem tylko powiedzieć, że techniki NLP (lub to co ja za nie uważam) przyniosły mi dużo dobra :shamed:

    O Bogu jest napisane tak jak ja w swojej ograniczoności potrafię Go zrozumieć.
  • NLP - temat rzeka: różni ludzie do różnych manipulacji je wykorzystują.
    Ja trochę wgryzłem się w te techniki i wykorzystałem je dla dobra swojego i swojej rodziny. Ja chciałem tylko powiedzieć, że techniki NLP (lub to co ja za nie uważam) przyniosły mi dużo dobra
    ---
    Yeah! Wykorzystywać "techniki" na bliskich.

    :an:
  • O ile nie są to techniki manipulacji, a ustawienie pewnych zasad postępowania w określonych sytuacjach to OK.
  • Rzuciłem okiem na stronkę i za bardzo nie wiem kto jest sprite, a kto pragnienie?
  • Cóż za dużo treści nawaliłem naraz.

    Przekroczyłem ten 1% to jest tyle ile można przekonać człowieka od jego poglądów. Dlatego też książki o nlp i innych niezbyt powszechnych poglądach to prawdziwe cegły.
    Wtedy proces przekonywania do swoich racji jest bardziej łagodny.

    times is up
    papa
    (do następnego tygodnia)
  • a skąd niby możesz wiedziec, że będziesz jeszcze żył
  • Tu czy tam...

    Gdzieś się spotkamy, bo skad możesz wiedzieć że nie :wink:
  • To jakiś bełkot.
  • "Bezpośrednim bodźcem do jej ukończenia był niedawny szum wokół beatyfikacji Jana Pawła II."

    http://www.ekoenergia.pl/uploaded/Media/muzyka.relaksacyjna.mp3.do.sciagniecia.potok/muzyka.relaksacyjna.mp3.do.sciagniecia.potok.1.mp3
  • Małżeństwo tym się różni od życia na kocią łapę, że jest ono pomyślane przez Boga i sam Bóg je chroni.


    Richard Wayne Bandler-Ukończył studia z filozofii i psychologii na University of California, Santa Cruz a nie był żadnym informatykiem jak pisze na tej stronie

    Jako ojciec rodziny wielodzietnej mam 100% pewność, że bez konkretnej i namacalnej Pomocy Bożej moja rodzina nie wytrzymałaby próby czasu.

    Tę moją "radosną twórczość" polecam św Antoniemu. Mocno wierzę w jego wstawiennictwo w sprawach rodzinnych.
    słaba ta strona
    lepiej sobie przypomnieć przysłowia nie na darmo powstały
    np pokorne ciele 2 matki ssie sam sie przekonałem ze jeszcze dzisiaj sa użyteczne
    Bóg nie lubi pychy i szybko sprowadza do pionu
    http://kuzniasukcesu.net/
  • [cite] krzysztof12:[/cite]
    lepiej sobie przypomnieć przysłowia nie na darmo powstały
    np pokorne ciele 2 matki ssie

    Nie przystaje do dzisiejszej rzeczywistości.
    Dziś, jeśli nie będziesz się promował, np. przy szukaniu pracy, zostaniesz bezrobotnym.
    Zycie stało się bardziej brutalne, niż było jeszcze kilkadziesiąt lat temu.
    Teraz, idąc na rozmowę kwalifikacyjną - musisz przekonać ewentualnego pracodawcę, że znalazł skarb ( w Twojej osobie), i że zatrudnienie Cię będzie zbawienne dla firmy.
    I - praktycznie tak jest we wszystkich dziedzinach, już od przedszkola.:sad:
  • [cite] DamianGS:[/cite]To jakiś bełkot.
    Całe przesłanie strony jest tym dla ciebie?

    Do Krzysztofa: Czym jest w/g ciebie ten szum?
    Proszę wytłumacz jak krowie na granicy, bardzo chcę dobrze ciebie zrozumieć.
    [cite] krzysztof12:[/cite]
    słaba ta strona
    http://kuzniasukcesu.net/
    Chodzi ci o to kim był Bandler?

    Bodźcem do stworzenia tej strony był fakt, że nie było w internecie nawet tekstu o promowaniu rodziny przez NLP. Nawet gdy nie byłem zbyt pokorny, to tworzenie takiej strony dobrze na mnie wływa :wink:
    [cite] Klarcia:[/cite]
    Nie przystaje do dzisiejszej rzeczywistości.

    Tak

    W dzisiejszej rzeczywistości w trudnych życiowych sytuacjach polecana jest pomoc psychoanalityka. On może zaoferować leczenie farmakologiczne lub co najwyżej okazać zrozumienie. Powrót do "normalności" trwa długo i jest czaso(-kaso-)chłonne.

    Jedynym sensownym rozwiązaniem pozostaje zawierzenie Bogu.
    Mimo że jest to najlepsza metoda, też nie przystaje do dzisiejszej rzeczywistości.

    Osiągnięcia z zakresu współczesnej wiedzy o człowieku o jego myśleniu, uczuciach, motywach działania są często podciągane pod temat magii (jak w średniowieczu), lub uznawane za głupotę. Równocześnie są one stosowane od dość dawna np. w marketingu z dość dużym powodzeniem.

    Moim celem jest wykorzystanie tej współczesnej wiedzy dla rodziny i opisanie tego.
    Nadal pozostaje to moim celem, mimo że pokornie muszę stwierdzić: dość odległym i trudnym dla mnie do zrealizowania.
  • @Maciek chce mi się siusiu :bigsmile:
  • Co o jest NLP?
  • Neurolingwistyczne programowanie - techniki manipulacji czyli nic dobrego. Cel nie uświęca środków.
  • Te techniki są manipulacją jeżeli wykorzystuje się je bez wiedzy tego na kim są stosowane
    Jest to wiedza o funkcjonowaniu umysłu człowieka.

    Coraz mniej dziwi mnie postawa psucia opinii całej nlp, jako wiedzy.
    Dlatego mniej że widzę ich praktyczne zastosowanie i skuteczność.
  • Trudno mi sobie wyobrazić inny cel wykorzystania NLP niż tylko utrzymanie się przy władzy, jakiejkolwiek w domu w pracy czy w państwie.

    Psychologia to przynajmniej bardzo dobrze diagnozuje pewne zjawiska.
    Z ich leczeniem to już znacznie gorzej sobie radzi.

    A jakie są zalety NLP ?

    Że uda się zmanipulować kogoś tak aby zrobić to co chcesz lub inaczej, to co manipulator uważa za dobre. Tylko dobre dla kogo ? DLa manipulatora czy osoby zainteresowanej ?
  • [cite] zbyszek:[/cite]
    A jakie są zalety NLP ?

    Jakieś udało mi się znaleźć.
    Jakbym nie znalazł to bym się trzymał od niej z daleka.
  • a więc ja się trzymam od niej z daleka
  • Z racji byłego zawodu - obecnie jestem pełnoetatową mamą, a byłam przez 6 lat trenerką szkoleń z zakresu rozwoju osobistego oraz specjalistycznych dla pracowników socjalnych i nauczycieli - znam podstawy NLP, znam "teoretyczną"podbudowę i mogę z całą odpowiedzialnością stwierdzić, że nic dobrego z tej metody nie wynika. Cel nie uświęca środków. Manipulacja pozostaje manipulacją, nawet jeśli jest stosowana w dobrej wierze. Natomiast mamienie ludzi, że te techniki można wykorzystać "w służbie rodziny", cóż... śmierdzi siarką.
  • To może ja sie czegoś dowiem?

    Coś się działo z ludźmi?
    Co konkretnie cię zaniepokoiło?

    Szczerze nie wiem.
  • zaleta to wiedzieć żeby nie dać się zmanipulować było o tym w Częstochowie

    http://www.youtube.com/watch?v=orQVXsdpve4&feature=related
  • Nie, Biznes Info. Dyskusje z NPLowcami są do złudzenia podobne do dyskusji ze Świadkami Jehowy. Dla mnie strata czasu, mam dziecko na cycku. Jeśli choć raz widziałeś "dobrze" (zgodnie z zasadami "sztuki") przeprowadzone szkolenie z/na bazie NPL i jesteś choć odrobinę krytyczny wobec tej metody - wiesz co co chodzi. Jeśli krytyczny nie jesteś - nie będę wdawać się w dyskusję. Krótko - to kwestia etyki. Manipulacja pozostaje manipulacją, nawet jeśli jest użyta w dobrej wierze.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.