Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Edukacja Domowa

edytowano maj 2018 w Edukacja domowa
od przyszłego roku planuje zacząć edukacje domowa dla co najmniej jednego mojego syna. Czy jest coś na co powinnam zwrócić szczególna uwagę? Jakieś trudności w załatwieniu itp? Pomocne linki? Dziękuje 
«13456710

Komentarz

  • Dobrą, wspierającą szkołę wybrać. Od tego roku musi być w województwie, gdzie dziecko zamieszkuje.
    Podziękowali 1Wiga
  • Czy ma ktoś w ramach ED zapisane dziecko do Fundacji Maximilianum? Jak wyglądają tam egzaminy i współpraca z nauczycielami? Z powodu rejonizacji musimy dwoje młodszych dzieci zapisać do jakiejś szkoły w mazowieckim. Stoimy przed wyborem do której. Dwie starsze córki są u Sawickich. Żałujemy , że tam się nie da zapisać reszty dziatwy :-( Ale może nie ma co włosów z głowy rwać z tego powodu. :-)
  • Jak mazowieckie to bardzo polecam Moracza!
    Podziękowali 2Gosia5 gielki
  • Gielki, Sawiccy beda otwierac na 90 % stacjonarna szkole w Wawie. Czyli bedzie mozna zapisac do ED mlodziez z Mazowsza. Jak tylko bedzie rzecz pewna, beda sie oglaszac. 
  • Tymczasem, nasza szkoła (Montessori w Ursusie) też jest OK i w mazowieckim. Może bez fajerwerków, ale współpraca układa nam się w miłej atmosferze.
    Podziękowali 1gielki
  • edytowano kwiecień 2018
    O, a w jakiej perspektywie czasowej ta szkoła Sawickich miałaby szansę zaistnieć? Gdyby posłać tam dzieci stacjonarnie a nie w homeschoolingu to pewnie można zbankrutować?
  • Krakow planuja, ale nie znam stopnia zaawansowania sprawy. Co do stacjonarnej warszawskiej, to nie mam pojecia, na jakich zasadach bedzie dzialala. Dotychczas wszystkie sa bezplatne, ale mozliwe, ze tu beda chcieli cos dla fundacji zarobic.
  • Poproszę o wskazówki. Z. w marcu skończyła 6 lat (r. 2012). Musimy coś postanowić:
    - jeśli chcemy zacząć w ED pierwszą klasę od września, to gdzie skierować pierwsze kroki ? mieszkamy w pomorskim.
    - jeśli pierwsza klasa od przyszłego (2019) roku, to czy dotyczy nas obowiązek przedszkolny? czy musimy go realizować w placówce??? czy możemy realizować obowiązek przedszkolny w domu i też pytanie jak to zrobić ewentualnie od str. formalnej.
    Bardzo dziękuję.
  • Pierwsze kroki do szkoly przyjaznej ED. Dołącz do grupy na fejsie "Edukacja domowa", tam w plikach grupy znajdziesz listę szkół przyjaznych z Twojego województwa. Odradzam platformy typu "Centrum Nauczania Domowego". 

    1klasę powinno poprzedzać roczne przygotowanie, tzw.zerówka. Zerówka może być realizowana w ED, musicie się zapisać do szkoły i tyle. Macie mało czasu na badania w poradni pp - musi być rejonowa dla miejsca zamieszkania (bo Z nie chodzi do przedszkola?) 
    Podziękowali 1wiesia
  • Możecie ed zerówkę w domu. Ma obowiązek od zerówki. Trzeba opinie z poradni.

    Gdybyście chcieli dawać ja jako 6 łatkę do 1 kl (nie polecam) to też można tylko poradnia musi dać zgodę na 1 kl bez zerówki i zbadać gotowość.

    Tak czy siak.juz zgłaszacie się do poradni bo bywają takie gdzie czeka się ileś miesięcy na wizytę, a musicie załatwić wszystko łącznie ze zgodą dyr do 31.08
    Podziękowali 2E.milia wiesia
  • O, to pisałam. Odradzam przyspieszenie. W ED  i tak robicie swój program, możesz ją uczyć całkowania jak sobie chcesz. A w razie konieczności wejścia w system nie puszczasz do grupy dziecka emocjonalnie mniej rozwiniętego. 
    Podziękowali 2wiesia Aneczka08
  • Dzieki Emilia! Mam problem, na fejsie mnie już nie ma :(
    Meldunek w Gdyni może coś ułatwi z ta poradnia albo utrudni ;)
  • Poradnia rejonowa jest tylko jedna. Mozesz załatwiać w innej publicznej, ale to zależy od ich dobrej woli. Nie może.byc niepubliczna. 
    Podziękowali 1Aneczka08
  • Dzięki to tez jest nasza wątpliwość duża z tym startem. W takim razie szukam szkoły. Emilio czy Ty mogłabyś mi z tej grupy podesłać pliki odnośnie pomorskiego na mejla?
  • Koleżanka ma w Gdańsku w jakiejś montessori szkole córkę w ed
  • edytowano kwiecień 2018
    W Gdansku i w Pruszczu są Montessori, ech musze przesiąść ostro.
    Piszę na razie do Gdańska, mają przynajmniej info na stronie, że wspierają. Dziękuję.
  • Oprócz tej Chrześcijańskiej Montessori znalazłam tylko info o jakiejś międzynarodowej 
  • O, a w jakim sensie kłopoty?
  • opinie od lekarza potrzebne poradni?
  • @wiesia my mamy też małą z 2012. Kombinujemy z katolicka szkołą św Wojciecha, tylko czasu brak. Mąż był raz pogadać i byli pozytywnie nastawieni, nawet mieli już uczennice w ED. Zobaczymy co z tego wyjdzie, dam znać. Rób opinię póki co.
    Rozważamy też Pruszcz. 

    Rejonizacja, psia mać. 
    Podziękowali 1wiesia
  • Mać, macią, a nawet macierzą,  

    a św. Wojciecha już  23.04 - to przecież Wam załatwi, jak do szkoły "Jego" chcecie iść.
    +++

    k.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Marcelina powiedział(a):
    Gielki, Sawiccy beda otwierac na 90 % stacjonarna szkole w Wawie. Czyli bedzie mozna zapisac do ED mlodziez z Mazowsza. Jak tylko bedzie rzecz pewna, beda sie oglaszac. 
    Mamy informację z pierwszej ręki ;-) Od maja ruszają zapisy w Grodzisku Mazowieckim
    Podziękowali 4Gosia5 MonikaN Marcelina jan_u
  • Znaczy się, w Grodzisku, gdzie będzie filia Sawickich?
  • Wezmą nas za 3 mce lub troche szybciej do poradni w Pruszczu, Nie mam tego na papierze.
    Jakby nie wyszlo ED to dzieki za kolejne namiary @Namorowa.
    Fregata tez sie wydaje kameralna i wartościowa. Znamy koordynatorke ze Szk Dziewcząt.
  • Konieczne bierzcie szkole z doświadczeniem w ed oraz dobrymi opiniami rodziców. Inaczej to pole minowe żeby nie wiem jak sensownie się wydawali.
  • edytowano kwiecień 2018
    Fregata na ED się nie zgodzi. Próbowaliśmy lata temu. 
    Ale stacjonarnie jak najbardziej.

    Nie każdy mieszka w mazowieckim, że może sobie wybierać szkoły przyjazne ED. Czasem trzeba zaryzykować z tym co jest, niestety. 
    Podziękowali 1wiesia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.