Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sposoby na dłonie

Pilna sprawa ,w sobotę  mamy wesele, a moje dłonie wyglądają fatalnie. Popękane  krwawiące palce praktycznie  na każdym zgięciu. Wysuszona skóra ,mam uczucie jakby jej było za mało na dłoniach.  Wiem ze dwa dni to trochę  mało na całkowite  wyleczenie ,ale może znacie sposoby domowe, jakieś kremy które przynajmniej złagodzą sprawę.  Ja stosuje od poniedziałku bez efektu "neutrogenę" i "evree instant help".
«1

Komentarz

  • edytowano kwiecień 2018
    W aptece jest krem do rąk z mocznikiem.
    Neutrogena  nie ma nic poza dużą ceną.
    Podziękowali 2Kika39 madzikg
  • Na łokcie szorstkie - robią mi się takie jak z mącznymi przesadzam w diecie, pomaga..... cytryna.
    szczypie toto na początek baaardzo, ale potem ok..
    mam do twarzy wit C -olejek- smarowałam jeszcze potem po cytrynie tym olejkiem. 

    Teraz kupiłam maść z 30% mocznikiem i jest świetna 
    Rombalsam -tak się nazywa 
    Podziękowali 2Kika39 madzikg
  • Myślicie że mogę to wszystko po kolei stosować i czy lepiej na noc czy wszystko jedno?Przez te dwa dni muszę  niestety jakoś myć naczynia i prać , rękawiczki wszelkiego typu odpadają  bo na większość mam uczulenie ,można jakoś inaczej zabezpieczyć  dłonie. Słyszałam od kogoś  o krochmalu ale ani niewiem  jak zrobić ani jak stosować.
  • Bezpośrednio na suche dłonie, jak już nic nie robisz.
    Podziękowali 1Kika39
  • W Lidlu krem do rąk za 3 zł. SOS . 
    Da radę. 


    Nie cierpię Lidla.
    Podziękowali 3kiwi Kika39 mamababcia
  • Warto się przejść do kosmetyczki na zabieg z ciepłej parafiny. Działa cuda i efekt się utrzymuje. Ja nic lepszego nie znalazlam na takie już mocno Zniszczone dłonie 
    Podziękowali 2Kika39 mamaw
  • edytowano kwiecień 2018
    Bardzo dobry jest krem z apteczne serii ZiajaMed z mocznikiem 10%
    Rękawiczki są  nie tylko lateksowe 
    Edit:krochmal robisz jak kisiel -dwie szklanki wody zagotowac, 2 łyżeczki czubate mąki ziemniaczanej
    Podziękowali 1Kika39
  • Jedyny na świecie - olej z czarnuszki.
    Podziękowali 2Kika39 hipolit
  • Ja się już dawno przekonałam, że popularne kosmetyki dobrze działają przy niewielkich problemach skórnych i są super dla osób bez większych problemów.  Przy problemach jednak najbardziej ufam tym aptecznym lub właśnie cennym olejkom -pod warunkiem braku uczuleń oczywiście. 
    Podziękowali 1E.milia
  • Kika do roboty dzieci zagoń
    Podziękowali 2Kika39 ewaklara
  • @kika39 mnie uratowala w tamtym roku masc ochronna z witamina A Retimax 1500. Jest tlusta i przynosi ukojenie popekanej skorze. Na to rekawiczki. Zadna cytryna, bron Cie Panie Boze, no chyba, ze jestes masochistką ;) Przeciez to tak boli jak cholera i jeszcze sokiem z cytryny sie polewac, please.... Mialam tak suche i popekane dlonie, ze na tych kosteczkach na wierzchu palcow z pekniec krew az mi kapala. A tak sie sprawilam wychodzac w pospiechu na mroz bez rekawiczek i myjac podloge Ajaxem( maczalam rece w wodzie z tym detergentem). Po Retimaxie przeszlo niemalze od razu. Ta masc jest niedroga - 4.99 zl. 
    Podziękowali 1Kika39
  • Rzadko mi się to zdarza, ale jeśli pamiętam, to smaruję grubo kremem i zakładam na noc bawełniane rękawiczki.

    Podziękowali 1Kika39
  • Dzięki wielkie za rady,narazie kupiłam olej z czarnuszki i zastanawiam się którą maść z polecanych przez Was kupić  na noc . Nie ma u nas nigdzie bawełnianych rękawiczek i niewiem co w zamian.
    @aga---p dzieci niechętne do robót piorąco-myjących :/ , chyba mamą się będę ratować , bo krew mi cieknie z palców  :'(
    Podziękowali 1aga---p
  • @Kika39 ; jak nie masz bawelnianych to takie jedne zimowe poswiec na zmarnowanie i w nich spij albo sobie na dobry poczatek film/serial obejrzyj w nich, z tym kremem pod spodem :)
    Mnie Neutrogena tak szczypala w te rany na dloniach, ze musialam zmyc, bo to bylo jak tortura. Kup ten krem za piątkę Retimax 1500, zobaczysz, grosze kosztuje a pomoze.
    Podziękowali 1Kika39
  • Retimax jest natłuszczaczem, 
    ja bym poszła w mocznik w pierwszej kolejności, a potem retimax... 
    mru trzeba na szybko zaradzić. 

    Jutro będę wiedziała czy pewnien specyfik pomógł mojej fryzjerce - z opisu, macie podobne problemy x dłońmi, jej tez aż ranki krwawią, siedzi za pulpitem i odbiera tel bo ból nie pozwala jej pracować.
    specyfik ( ponoć lotion na oparzenia słoneczne) który ludzie kupują przy problemach z AZS i na takie właśnie skórne problemy. 
    Podziękowali 1Kika39
  • Ten olej z czarnuszki to gdzie kupujecie?
  • @OlaN. Ja kupiłam w zielarskim 100ml -18zł
    Podziękowali 1OlaN.
  • Bawelniane rekawiczki sa do kupienia w rossmanie.
  • Wielkie dzięki za wszystkie porady! Kupię tez ten olej z czarnuszki. Od zawsze mam problem z dlonmi. Maz ma stopy delikatniejsze niż moje dłonie...  :(
  • @annabe, to chyba problem większości kobiet, jednak częste trzymanie dloni w wodzie nie sprzyja ich regeneracji. Ja mam najlepsze dlonie jak mąż jest w domu, przejmuje czesc tzw mokrej roboty i bardzo szybko mi się dłonie regenerują. 

    Kosmetyczka polecalam mi emolium, nie pamiętam ktore, bo jakos 170 zl ma dwa kremy, to wydaje mi się dużo. A z przesuszona skóra bujam się od ponad roku... 
  • Chętnie skorzystam z niektórych porad. Z wiekiem zaczyna mi się przesuszać skóra. Nie lubię tego uczucia suchych rąk. Kremy są za słabe. 
    Na szczęście nie mam ran ani tendecji do nich.
  • edytowano kwiecień 2018
    Tola powiedział(a):
    Bepanthen maść. 
    Rękawiczki bawełniane, może mają w aptece.
  • Ja przez długi czas miałam bardzo poważne problemy z suchą skóra na prawie całym ciele. Oprócz działań zewnętrznych działałam też wewnętrznie. Olej z wiesiołka 3 razy dziennie kapsułka przez 3 miesiące.

    Podziękowali 1Quintana
  • Sucha skora na calym ciele moze wynikac z klopotow z tarczyca a konkretnie z niedoczynnoscia tarczycy. Ale oczywiscie nie musi, tak mi sie nasunelo.
  • w moim przypadku to była alergia nabyta na stare lata, prawdopodobnie z powodu wahań hormonalnych.
  • Aaaa, to tez nie za fajnie ale zawsze to lepsze niz przeboje z tarczyca.
  • na miejscowe suche i podrażnione miejsca ( dłonie, usta, popękane brodawki piersi itd) stosuję wit A=E w kapsułkach przeźroczystych

    na suchą skórę ogólnie stosuję krem nivea w dużej blaszanej puszce, wyciągam 1/4 kremu i w to miejsce nalewam oliwę z oliwek, kilka kropel olejku arganowego i jeśli mam ochotę dodatkowo ładnie pachnieć kilka kropli olejku do ciast ( wanilia, migdał).Mieszam dokładnie. Krem taki trzymam w lodówce - tani , super dobry kosmetyk. Raz w tygodniu piling z fusów kawy z ulubionym żelem pod prysznic ( dłonie często kawą przemywam, tzn fusami)
    Podziękowali 2Kika39 blaekie
  • Bepanten. Jest na lanolinie i nie tak schemizowany jak Sudocrem.
  • Bardzo dobry krem dostałam CEKOBAZA się nazywa bez konserwantów, bez zapachu 
    Emolient do suchej skóry 
  • Wiesiołek polecam. Jak tylko przestaje brać codziennie to od razu widzę na dłoniach.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.