Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Ballada o próżności, czyli...kremy przeciwzmarszczkowe

Trochę refleksyjnie:




A teraz trochę przyziemnie. Poszukuję sensownego kremu przeciwzmarszckowego 30+, najlepiej, żeby był w miarę tani, nawilżający (mam bardzo suchą skóre), a do tego przeznaczony do cery naczynkowej. Istnieje w ogóle takie cudo? A jeśli nie, to co robić? Stosować zarówno krem przeciwzmarszkowy, jak i do cery naczynkowej? Hmm... Nie znam się. Chętnie poczytam opinię o kremach przeciwzmarszczkowych w ogóle, chcę się dowiedzieć na co zwracać uwagę :)

«13

Komentarz

  • A to w ogóle działa? Znaczy te kremy?

  • Też się zastanawiam. Moja mama ma doprawdy ładną cerę, a stosuje kremy przeciwzmarszkowe i maseczki za 10-20zł. Są też kremy pod oczy i inne cuda. Czuję się zagubiona w tym nowym świecie ;) No i właśnie. Czy to w ogóle działa.
  • Ziaja apteczna ma chyba coś czego szukasz, @PonuraKura . Coś dla cery naczyniowej miałam od nich. I nie uczula. B)
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Gdyby kremy przeciwzmarszczkowe działały to gabinety medycyny estetycznej byłby rzadkością ;) 
    bardzo ważne jest nawilżanie..
    ja osobiście lubie kremy z wysokosteżoną witC, ładnie rozświetlają, usuwają lekkie przebarwienia i rozjaśniają twarz ;) 

    aktualnie stosuje mezoterapie igłowa mezorollerem, i stosuje preparat kolagenowy ( w domu) naprzemiennie z witC 
    Podziękowali 3PonuraKura Rejczel beabea
  • Filtr dobry to podstawa, ja używam kremu Pharmaceris W na przebarwienia z filtrem 50, okulary słoneczne są potrzebne żeby nie mrużyć oczu. Można stosować rozluźnianie mięśni twarzy masażem , bo same się nie rozluźnią. Kolagen Argan Sorayi mam krem, jest dobry do masażu przed snem. Mało cukru jeść i dużo wody pić jeszcze warto.
    Podziękowali 3PonuraKura Maciejka kiwi
  • @kiwi, dziękuję za polecenie kremu, poszukam o nim informacji :)
    @hipolit, a możesz polecić jakiś konkretny krem?
    @Joanna36, ja okropnie mruże oczy na słońcu, może to jest trop ;) Ale życie bez cukru? No wiem, że cukier jest niezdrowy, ale trudno się mu oprzeć. Miałabym chyba zmarszczki ze zgryzoty.
    Podziękowali 4kiwi hipolit aqq Joannna
  • @PonuraKura ;
    jak będę w domu to wrzucę 
    Podziękowali 1PonuraKura
  • @PonuraKura potwierdzam, ze filtr to podstawa. Stosuje caly rok krem z filtrem, w zimie ok. 20, teraz przeszlam na 50-tke. Na noc zwykly nawilzajacy i jest ok.
    Podziękowali 1PonuraKura
  • No bez cukru całkiem to nie łatwo :) Uważa się, że powoduje starzenie się skóry i utratę jej elastyczności, więc tak oszczędnie warto. Kawałek ciasta po niedzielnym obiedzie może być, a  pudełko wafli familijnych do serialu już niekoniecznie :) 
    Podziękowali 1PonuraKura

  • Polecam jej porady.

    Podziękowali 1PonuraKura
  • Nie wiedziałam, że filtry są takie ważne. Ale to również może być dobry trop, bo mam bardzo jasną skórę, taką z piegami i skłonnością do poparzeń słonecznych. Nie lubię się opalać, ale całkiem uniknąć działania promieni słonecznych nie sposób.
  • Polecam krem Bergamo z śluzem ślimaka - do cery wrażliwej i naczynkowej. Bardzo wydajny a cena ponad 50 zł w Hebe. U mnie świetnie się sprawdza i jako baza pod podkład a makijaż nakładam codziennie. 
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Ze sluzem slimaka powiadasz....
    Dzię- ku-je-my! Doo- wii- dzee-nia :p
    PS. Juluś, love.
  • Kurde a u mnie tyle slimaków na działce się panoszy.
    Może to pomysł na biznes???

    Tylko...czy to aby etyczne? ;)
  • Z kremów z witaminą C ja polecam Mincer, moje odkrycie. Kupuję go wielu osobom na "prezncik" i sobie chwalą. 
  • Trafiłam na ten krem przypadkiem i strzeliłam niezła gafę bo pani ekspedientka mi go poleca a ja mówię, „ tak śluz ślimaka? Na pewno! Może jeszcze z jadem węża ?”
    ona na to „ tak proszę pani ten w srebrnym opakowaniu” ;)
    Podziękowali 2Małgorzata32 wielorybek
  • edytowano maj 2018
    A może jakiś kurs umiejętności starzenia się z godnością? Wychodzi taniej niż wieloletnie wcieranie kremów ;)
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • No nie wiem, smaruj jedną stopę kremem a drugą nie, przy suchej skórze ta "rozleniwiona" będzie estetyczna  a druga a'la krogulec. Zresztą co to ma znaczenie czy jest rozleniwiona czy nie, jak wygląda lepiej. 
    Podziękowali 2Rejczel antonina
  • Ja dodatkowo polecam duży kapelusz na słońce - tez pomaga oslonic twarz Widzę ze coraz wiecej kobiet zaczyna nosić kapelusze na słońcu 
    Podziękowali 1PonuraKura
  • Jak o kremach i tyle specjalistek, to i ja sie spytam.
    Czym smarowac twarz, jesli po nalozeniu kremu leje mi sie z twarzy pot? Wyglada to tragicznie, wiec nie smaruje sie. Czasem jak po kapieli mnie piecze skora, ale wtedy musze "wypocic" swoje.
  • @mamuma jest dużo lekkich kremów z filtrami, najmniej zatykają typowo nawilżające.
  • @Joanna36 a cos blizej? Jakie firmy, jak je znalezc? Ja zielona jestem w temacie niestety. Moze cos zaproponujesz np z oferty rossmana, bo mam go najblizej  :)
  • Elunia powiedział(a):
    Kolagen jest ze skóry i kości świni, to ja już wolę śluz ślimaka :D
    Dla nas najlepszy kolagen rybi ;) i do kremów i do spożycia ;) 
    jest najbliżej zbliżony do tego, który my sami wytwarzany ( do 30-35 rż ) a jeśli chodzi o spożycie to najbardziej przyswajalny, byleby był to hydrolizat.. jeśli chodzi o skore. 

    Nie mam do końca pewności ale kolagen typu II -na stawy (tez najlepsza forma to hydrolizat) jest właśnie pozyskiwany z chrząstek (nie z kości) ze ścięgien min świńskich. 
  • @mamuma ja używam  Pharmaceris W bo mam plamy, ale większość tych w aptece sprzedawanych filtrów jest dość wodnistych i nie zatykają porów, La Roche Posay, SVR.
    Podziękowali 1mamuma
  • edytowano maj 2018
    PonuraKura powiedział(a):
    @kiwi, dziękuję za polecenie kremu, poszukam o nim informacji :)
    @hipolit, a możesz polecić jakiś konkretny krem?
    @Joanna36, ja okropnie mruże oczy na słońcu, może to jest trop ;) Ale życie bez cukru? No wiem, że cukier jest niezdrowy, ale trudno się mu oprzeć. Miałabym chyba zmarszczki ze zgryzoty.
    Preparat z witC to http://www.ekobieca.pl/product-pol-12408-Ava-Aktywator-Mlodosci-Witamina-C-z-Acerola-30-ml.html
    wspomiany już tutaj Mincer http://www.ekobieca.pl/product-pol-12408-Ava-Aktywator-Mlodosci-Witamina-C-z-Acerola-30-ml.html
     z mincera fajny jest jeszcze https://www.gandalf.mobi/l/vitamins-philosophy-1002/

    ampulki z kolagene kupiłam w egipskiej aptece ;) 

    i tak jak już dziewczyny wspomniały, baaardzo ważny jest krem z filtrem. Każdego dnia. 
    Ja stosuje 50 praktycznie cały rok, zima czasem zarzucę 30
    http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,45134,avene-reflexe-solaire-tres-haute-protection-spf50-.html
    Albo 
    https://www.cefarm24.pl/avene-mleczko-dla-dzieci-z-bardzo-wysoka-ochrona-przeciwsloneczna-spf-50-250-ml.html



    jeszcze mam z Mincera http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt,102723,mincer-pharma-vita-c-infusion-70-mg-ml-przeciwstarzeniowe-serum-olejkowe-nr-606.html

    Jak trafie w dobrej cenie Flavo to będę „testować” ;) 
    http://www.auriga.net.pl/gamy/flavo-c/
    Podziękowali 1PonuraKura
  • W temacie kolagenu rybiego...
    brazyliska klinika oparzeń ( jakaś tam) w fazie testów wprowadziła leczenie oparzeń specjalnie spreparowanymi skórami z tołpygi. 
    Na oparzenie nakładano ów skore ryby, taki ... bandaż ze skory ... efekty leczenia extra...
    Znalazłam taki link, choć gdzieś w sieci jest inne video, na którym wypowiadają się lekarze z Brazylii 
    http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2017-05-28/rybia-skora-na-oparzenia-brazylijscy-lekarze-promuja-nowatorska-metode/
  • Tołpy pod oczy mam krem. Nie wiem czy pomaga bo mam od niedawna, ale wydaję się ok. 
  • a ja tam stosuje zasadę pewnej wspanialej, pięknej francuskiej aktorki. Brzmi ona "ze w pewnym wieku można mieć albo dobra dupe albo dobra twarz" . Wybierm twarz, pupe można łatwiej zamaskować :D
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Ha ha ha...
    A jaki to ten "pewny wiek"???
  • Pewny dla nas, niepewny dla otoczenia ;) 
    Podziękowali 1Małgorzata32
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.