Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zniżki komunikacyjne i inne uprawnienia dla dziecka z orzeczeniem o niepelnosprawnosci.

Wiem, że są tu praktycy, a ja właśnie odebrałem legitymację M. Dodatkowo on w poniedziałek kończy 4 lata. Jak to jest w PKP?

Komentarz

  • PKP , PKS 78 procent zniżki dla dziecka i opiekuna - ja tak mam TYLKO gdy jadę do lekarza szkoły rehabilitacja itp i z dzieckiem , po stolicy bezpłatne przejazdy wszystka komunikacja w busach mają swoje zniżki trzeba pytać , jest refundacja na np pieluchy itp na podstawie zaświadczenia lekarskiego 
  • W PKP tylko gdy jedziemy do lekarza , rehabilitację,do szkoły, nie można korzystać ze zniżek gdy jedziemy na wycieczkę do kościoła czy na zakupy itd
  • Tak samo w PKS 
  • U dzieci do 16 roku życia nie ma , u starszych nie wiem, jak na orzeczeniu o niepełnosprawności jest zaznaczone dwa punkty , nie pamiętam dokładnie które to jest dodatek 1400 zł
     , czyli orzeczenie to daje zasiłek pielęgnacyjny 153 zł ,100 zł dodatku z tytułu kształcenia i rehabilitacji dziecka niepełnosprawnego,78 procent ulgi w biletach PKP PKS ,busach różnie- na dojazdy do lekarza szkoły itp, można wystąpić o kartę parkingową, teoretycznie są wyższe kryteria dochodowe do pomocy z ops ,i jeśli zaznaczone te 2 punkty to te świadczenie 1400 zł 
  • Mi w PKP i kasjerka i konduktor wypisują bilety ze zniżką 78 procent dla nas obu ,tak samo PKS , w busach ty o różnie od 50-78 procent i dla obu
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.