Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jaki film warto obejrzeć?

19293959798106

Komentarz

  • Oparty na prawdziwej historii film o dziennikarce niezłomnie walczącej z występkiem i przestępczością:
    http://kulturadobra.pl/veronica-guerin/
  • asiao powiedział(a):
    katarzynamarta powiedział(a):
    Życie bywa obleśne ;)
    Scena z pozbywaniem się mleka z piersi w kiblu w knajpie była serio obleśna 
    Od razu mi sie @Anawim przypomina i jego górskie opowiesci hahaah
    Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano maj 2018
    Dziś szczególnie polecam film "JA JESTEM"
    https://gloria.tv/video/GaNT8kQETDsy4rDETcNwMueij

  • Czy Han Solo nadaje się dla chłopców 9 i 7 lat? Niekoniecznie w kinie. Nie trawię gwiezdnych wojen, w przeciwieństwie do moich synów. Znają tylko te trzy stare części sprzed 40 lat, widzieli już sto razy i męczą o cos nowego. Han solo jakoś wygląda w miarę niewinnie.

    A Łotr?
  • Na Łotrze byli wszyscy nasi chłopcy, najmłodszy nie wszystko kumał, ale i tak wyszedł zachwycony.
    O Hanie Solo na szczęście jeszcze nie wiedzą :D
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • edytowano czerwiec 2018
    Powiedziałam dzieciarni, że mogą wieczorem obejrzeć tego nieszczęsnego łotra. Ryk radości. A ja tak liczyłam, że raczej będą należeć do grupy miłośników władcy pierścieni  ;)

  • @Rogalikowa, to bywa nieuleczalne.... ;) Syn już od tygodnia ojca swego urabia względem wyjazdu na ten film..... Także, tego.....
    Podziękowali 1Rogalikowa
  • Rogalikowa powiedział(a):
    Powiedziałam dzieciarni, że mogą wieczorem obejrzeć tego nieszczęsnego łotra. Ryk radości. A ja tak liczyłam, że raczej będą należeć do grupy miłośników władcy pierścieni  ;)

    Ale jedno drugiemu nie przeszkadza, naprawdę.

    U mnie mąż z dziećmi kocha zarówno Władcę..., jak i Gwiezdne..,.
    Podziękowali 2Rogalikowa Milagro
  • Akcja, o rabowaniu banków:
    Den of Thieves (2018).
    dość udany, zarwaliśmy nockę... mają podobno sequel robić.

    O adolescencji:
    LadyBird
    Dziewczyna ogromnym finansowym wysiłkiem rodziców, uczy się w katolickiej szkole, trochę broi jak to nastolatka. Chce się wyrwać w inny świat - wbrew matce.
    Są sceny aktów seksualnych, ale bardzo rozczarowujące dla głównej bohaterki (hehe), dla starszej młodzieży i jej rodziców myślę OK.

    Dramat, Sci-Fi o Androidzie:
    Uncanny (2015)
    Film o bardzo inteligentnym robocie, szachy , programowanie ale brak hamulców etycznych. Trochę przewidywalny. Ja się rozczarowałam.
  • edytowano czerwiec 2018
    Oglądam właśnie miniserial Alias Grace, jestem po 4 odcinku i myślę, że ciekawy całkiem.
    Nie mówię, że jakiś ambitny niesamowicie, ale da się obejrzeć :)
    http://www.filmweb.pl/serial/Grace+i+Grace-2017-783174
    Podziękowali 1wiesia
  • Ooo jeszcze o Denzelu W. zapomniałam:
    The Taking of Pelham 123
    Akcja w NY metrze. Krew trochę się leje. Raczej dobrze się ogląda.

    a ten poniżej, to taki bardziej wybitny, jak na akcję 5+
    Man on Fire (2005)
    Denzel po przejściach, nie potrafiący znaleźć sobie miejsca wśród ludzi.
    Świetny wątek sportowy. Wątek religijny też daje do myślenia. Także zarwaliśmy nockę.
  • edytowano czerwiec 2018
  • edytowano czerwiec 2018
    Przygody Blekitnego Rycerzyka 1983
    https://www.youtube.com/watch?v=eZhOfQEWCGg

    dvdmax.pl
    Nie mam jeszcze pozostałych części ale już zapłaciłem. Przy tym filmie Hobbit, Władca Pierścieni i Kroniki Narnijskie wysiadają (oczywiście ekranizacje(!), nie książki :p ). Nie mówię o Księżniczce Mononoke.
    Oprócz ideałów rycerskich dwukrotnie pojawia się znak krzyża, a to przecież był PRL. 
  • Kiler 1997 cda
  • Z Tarantino to Kill Bill.
  • Zacząłem Kilera ale mnie nie rozśmieszył, cofam wypowiedziane słowa.
  • Byłam na "Zimnej wojnie"...
    Ja jednak nie lubię tej Kulig. Kot ok.
    Wspaniałe zdjęcia i muzyka. Film raczej dla pokolenia 40+ .
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Aśkē Kulig i jej rodzeństwo znam od dzieciństwa. Aktorsko może sprawna, na pewno ambicja u niej polaczona była z chęcią ucieczki od patologicznej rodziny i dziury w jakiej mieszkala, jednakowoż po Sponsoringu przestałam cenić jej kunszt aktorski.
    Podziękowali 1Malena
  • @jukaa niby nic, ale widać że gra... 
  • Bardzo mi się ostatnio spodobał film Contratiempo.
  • edytowano czerwiec 2018
    @Elunia za całe wypłynięcie Aski należą się brawa jej najstarszemu bratu. To on ją uczył śpiewać,  zresztą muzycznie jest fantastyczny. Ma taki talent że cokolwiek weźmie do ręki , jakikolwiek instrument to potrafi na nim zagrać po pół godzinie, jak się obok niego w kosciele stało to mozna było odplynac przy drugich i trzecich wokalach i dodawanych rytmach pieśni kościelnych. Niesamowity talent i niestety zmarnowany, bo nikt o niego nie zadbał. On właściwie Aske wypromowal, jak już ją nauczył emisji glosu itp spraw to wyslal ją na Szansę na Sukces. Kiedy wygrała to się zrobił bum na nią  w Krynicy. A że ona była nieletnia to pokierowal jej karierą. Nie pozwolił jej sprzedać wytworniom muzycznym. Wysłał ją na studia do Krakowa, oplacone przez krynicką gminę i bardzo bardzo jej pilnował żeby jej sodowa do głowy nie uderzyła i nie dała się zmanipulować. I w sumie nadal jest sobą, nie wywyzsza się, aczkolwiek rolą w sponsoringu na pewno się sprzedała bo do tego momentu była aktorką w krakowskim teatrze Starym bodajże i w filmach występowała epizodycznie. Myśmy się razem udzielały z jazzmenami w Krynicy do kotleta, stąd jej historię znam bliżej bo ona trochę mlodsza ode mnie. 
  • A ja bardzo lubię J. Kulig i ten jej pazur, jakąś drapieżność, bunt, trochę "jeżykowatość" (nie podchodz za blisko bo cię pokłuję). Nic o jej przeszłości i rodzinie nie wiedziałam ale po tym co napisałaś @Odrobinka  -to jakos mi pasuje do niej. Ze trochę gra a trochę jest sobą. 

    Contratiempo super. To jeszcze po raz kolejny polecam El Guardian (niewidzialny straznik) i najsłabszy z tej trójki -Sequestro
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Czy ktoś widział film "sala samobójców"?
    Co możecie o nim powiedzieć?
  • Sala samobojcow jest ponurym, przygnebiajacym filmem. W skrocie: nastoletni chlopak, syn wiecznie zapracowanych rodzicow zaczyna zyc wirtualnym zyciem, kryjac sie za swoim awatarem. Warto obejrzec, ku przestrodze ale smutny i ciezki.
  • Zaczęliśmy serial "Trzy dni kondora" remake filmu z 1975 roku. 
    Dobra intryga, trup się ściele gęsto, trzyma w napięciu. 
    Zobaczymy co będzie dalej,bbo dopiero 2 odcinki łyknęlismy.
  • Może dla niektórych mało ambitnie, ale na prosbe dzieci wspólnie obejrzeli$my dziś film "Karol człowiek, który został papieżem"
    Podziękowali 1AgaMaria
  • Ostatnio nie moge ogladać filmów, w których występują znani aktorzy. No nie mogę. Mierzi mnie to jakoś, że mam uwierzyć, że ktoś, kogo widziałam jako prawnika, chirurga i rockmana jest teraz pianistą, a towarzyszy mu tancerka alias prostytutka alias sprzątaczka. To już chyba starość.

    Polećcie coś lekko alternatywnego! Najlepiej nie-amerykańskiego: kino europejskie, afrykańskie, południowoamerykańskie.
  • to może  dokumentalny  o protestantyzmie   https://gloria.tv/video/x9QuhWKoB6Up422TZNroXBu3W

    albo o tym  jak Sapieha  okradł  papieża  błogosławiona wina 
    https://gloria.tv/video/mVz4eydWAbWZ2rrGQCgBXMVfK
    Podziękowali 1NC500
  • "Lion. Droga do domu"- polecam.
    Podziękowali 4Leli Joannna Milagro Gosia5
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.