Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zabawki dla 5 latków

edytowano październik 2007 w Ogólna
Mam nie mały dylemat, jakie zabawki mogą sprawic radość 5 latkowi i na dodatek jakie są zabawkami mądrymi?

Komentarz

  • proste puzzle i kolejka drewniana.taka z drewnianymi torami(można dokupować coraz nowsze tory,mosty).nie pamiętam firmy bo opakowaniajuż dawno wyrzucone ,bo u nas juz 3 użytkownik się bawi.:bigsmile:
  • [cite] zuska:[/cite]proste puzzle i kolejka drewniana.taka z drewnianymi torami(można dokupować coraz nowsze tory,mosty).nie pamiętam firmy bo opakowaniajuż dawno wyrzucone ,bo u nas juz 3 użytkownik się bawi.:bigsmile:

    Tylko ostrożnie - zaprzyjaźniony trzyletni Franio nie rozstaje się z taką drewnianą kolejką nawet w nocy:)
  • Z obrazkami chociaż?
  • [cite] zuska:[/cite]proste puzzle i kolejka drewniana.taka z drewnianymi torami(można dokupować coraz nowsze tory,mosty).nie pamiętam firmy bo opakowaniajuż dawno wyrzucone ,bo u nas juz 3 użytkownik się bawi.:bigsmile:

    Tylko nie za proste te puzzle. Pięciolatki to sprytne bestie, puzzle im niestraszne. My mamy różne, od 60 do 260 elementów. Te pierwsze są mało już używane przez moje niespełna 5-latki, bo układają je z zamkniętymi oczami. 260 są z kolei trochę za trudne. Najlepsze są takie około 120 - 150.
    A poza tym uwielbiane zawsze książeczki z labiryntami i różnymi zagadkami tego typu.
    Lego to absolutny hit, choć drogi (nam zostały na szczęście 2 kartony z naszego dzieciństwa).
    No i różne gry.
  • Klocki są dobre w każdym wieku. Widzę, jak zarówno 2,5 latek i 11 latekmogą budować całymi godzinami. Ale jakoś dziewczyn nigdy nie ciągnęły. Czyżby różnice płci?:wink:
  • A moja córa uwielbia klocki, może ma to po mnie,
    miałam szczęście miec lego w dzieciństwie i rodzice mieli spokój na długie godziny... :bigsmile:

    młodszy synek tez, razem budują.

    Polecam też drewniane tory ikea, równiez oboje lubią, tylko jedno opakowanie nie wystarcza, trzeba kupic kilka, na fajne długie zawijasy...

    Puzzle tez lubią oboje.

    a z róznic płciowych - mała lubi koniki pony (ma juz cała kolekcje) a mały posługuje się prawdziwa wiertarko wkrętarka bosha odkąd skończył 2 lata, i w ogóle lubi prawdziwe narzędzia, żadnych tam zabawkowych

    Ostatnio tez fascynują sie oboje dinozaurami
  • aha, polecam konstrukcyjne MECCANO, z serii construction 4+

    tylko niestety dzieci do lat chyba 6-7 nie skręcą tego same, potrzebna duuuuża pomoc rodzica, łatwiej z rozkrecaniem
  • Stawiam na lego. To pierwsze klocki, które potrafiły wciągnąć mojego niespełna 3 letniego pierworodnego do zabawy na 2,5 godziny. Wcześniej nudził się każdą zabawką po 5 minutach. Lego zostało mu do dziś a ma 10 lat. Dziewczyny natomiast z lego też korzystają, choć z mniejszą częstotliwością. Ciągną je bardziej kredki, farby. Polecam szczególnie jeszcze niedawno dostępne w rossmanie wykręcane świecowe kredki z croyoli i pastele faber castel ( też tam były). Oprócz tego moja pięciolatka (i nie tylko ona) uwielbia ciastolinę play doh, gadżety do ciastoliny są prawie nie do zdarcia. Szkoda tylko, że ciastoliny tak szybko ubywa:cry:
  • mawilcz,

    do akcesoriów play doh robimy z dziecmi sami ciastolinę ... ta zwykła taka z mąki, wody, soli, można dodac np barwnika spożywczego w proszku lub wode dodac już zabarwiona zwykłą farbą.

    a ze dwa razy robiliśmy ciasteczka prawdziwe, wykorzystując te wszystkie foremki, wyciskacze itd... (uzbierało sie przez 4 lata, bo mała ciastolina bawiła sie odkąd skończyła roczek)
  • Dzięki Hanno. Wiem,że masa solna też się sprawdza, ale jednak łatwiejsza w czyszczeniu i porządkowaniu jest ciastolina.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.