Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

«1345678

Komentarz

  • I słusznie.
    Podziękowali 3Coralgol Polly Katia
  • Brak mi slow. W takich chwilach pewne slowa az cisna sie na usta ale nie wypada :# Bardzo mi zal o. Pelanowskiego, ze spotkala go taka niesprawiedliwosc a z drugiej strony jestem z niego dumna, ze ma odwage mowic prawde w tym zamęcie, w tych zaklamanych czasach.

    Ojciec Pelanowski w swoim kazaniu na uroczystość Świętego Szczepana, 26 grudnia 2017 roku przewidział swoją przyszłość mówiąc:

    – Jak mi zamkną usta i będę głodny, i spragniony, i wyrzucą mnie może z zakonu. Może będę przybyszem, będę chory i nagi, w zamknięciu bez pozwolenia odzywania się, to mnie może ktoś z was odwiedzi […], bo moi bracia w wierze mi mogą uczynić to, co Szczepanowi. I patrzcie, kto na mnie pierwszy rzuci kamieniem. Jak dostanę kamieniem w głowę, to może przed śmiercią zdążę wam powiedzieć, kto pierwszy rzucił i tez powiem: „Panie nie poczytaj mu tego za grzech”. I za pewne nie będzie to muzułmanin, tylko ktoś bliski, jak bliscy byli Szczepanowi ci, którzy go ukamienowali. Amen. – tak kończył swoje kazanie w Święto Świętego Szczepana.


  • Miałam o tym pisać,  jestem zdruzgotana! 
    Podziękowali 1Rejczel
  • Czy jest gdzies dostępny jego adres mailowy lub zwykły aby mu wysłać słowa uznania. 
  • Z jednej strony jestem przeciwna wszelkiemu ograniczaniu wolności słowa, z drugiej: trudno, by Kościół firmował osoby, które swoimi wypowiedziami przynoszą mu wstyd czy też głoszą rzeczy sprzeczne z doktryną.

    Nie ma obowiązku bycia księdzem katolickim, decydując się na tę rolę trzeba być świadomym panujących zasad.
  • Nie zdziwie sie, jak za jakis czas przymkna ksiedza Pawlukiewicza...
    Podziękowali 3maliwiju Barbasia Agmar
  • Oby nie....  
    Dziwne że jakos nikt nie zamyka ust ojcu Kramerowi ktory pubilcznie deklaruje że szanuje Nergala i wszystko w co on wierzy przez co można rozumiec że sznuje szatana. 
    Podziękowali 2Rejczel Rogalikowa
  • Nie rozumiem, co Was martwi. Jeśli niesłusznie, powinien się cieszyć, że może cierpieć dla imienia Jezusa. Jeśli słusznie, niech nie gada. Wstępując do zakonu, człowiek składa ślub posłuszeństwa.

  • PaniWiosna powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Z jednej strony jestem przeciwna wszelkiemu ograniczaniu wolności słowa, z drugiej: trudno, by Kościół firmował osoby, które swoimi wypowiedziami przynoszą mu wstyd czy też głoszą rzeczy sprzeczne z doktryną.

    Nie ma obowiązku bycia księdzem katolickim, decydując się na tę rolę trzeba być świadomym panujących zasad.
    Chyba jestem nie w temacie - jakiej doktrynie się sprzeciwił ten ksiądz? 
    Jak dla mnie to po prostu zwykłej miłości bliźniego. Ja osobiście poczułam się zgorszona słuchając go.
    Podziękowali 2Coralgol Laf2011
  • @Berenika, nie martwiłyby mnie skrupulatność Kościoła gdyby była konsekwentna. Jednak wrażenie odnoszę, że istnieje istotny brak równowagi, wyraźny przechyl w lewo - brak najdrobniejszej krytyki jawnego przeciwstawiania się Ewangelii i przykazaniom, tłumaczenie na tysiąc sposobów jak rozumieć sprzeczne z ewangelią wypowiedzi i poczynania, a zarazem obuchem po łbie jesli ktoś wystawi nos poza sznurek politycznej poprawności...
  • @Bambidu ;

    Aż takiej polaryzacji, jaką opisujesz niedostrzegam.

    Równolegle martwią mnie księża celebryci, którzy - można odnieść wrażenie - funkcjonują raczej w internecie niż w duszpasterstwie.

    I więcej czasu poświęcają na głoszenie poglądów własnych, a nie Ewangelii.
  • Patrz ksiadz Boniecki.
    Podziękowali 1MartynaN
  • Rejczel powiedział(a):
    Nie zdziwie sie, jak za jakis czas przymkna ksiedza Pawlukiewicza...
    Pawlukiewicz nie tyka spraw politycxnych oraz dot głowy Kościoła... 

    Zakazem dla Pelanowskiego jestem b zaskoczona, mówił mocno ale moim zdaniem żadnych granic nie przekroczył. Chyba że o czymś nie wiemy...
    Podziękowali 3MAFJa maliwiju Barbasia
  • Aneczka08 powiedział(a):
    Rejczel powiedział(a):
    Nie zdziwie sie, jak za jakis czas przymkna ksiedza Pawlukiewicza...
    Pawlukiewicz nie tyka spraw politycxnych oraz dot głowy Kościoła... 
    Czekaj, czekaj....Za jakis czas moze sie okazac, ze mowi cos co sie nie podoba kochajacym inaczej i ze nie jest postepowy. Gdy ktos chce uderzyc psa - kij sie znajdzie.
    Niestety....bez porzadnych, czytelnych w swoim przekazie pasterzy bedziemy jak dzieci we mgle.
    Podziękowali 1Isako
  • Rejczel powiedział(a):

    Niestety....bez porzadnych, czytelnych w swoim przekazie pasterzy bedziemy jak dzieci we mgle.
    A który jest porządny mamy rozpoznawać na podstawie tego, co Rejczel powiedziała? ;)

    Podziękowali 1MartynaN
  • Na razie widze, ze jest Ci wesolo Coralgolu a mi szczerze powiedziawszy mina zrzedla po przeczytaniu tej notki prasowej.
  • Rejczel powiedział(a):
    Patrz ksiadz Boniecki.
    Który też taki zakaz swego czasu otrzymał.
  • jednak chodzi wyłącznie o urlop zdrowotny.
    Podziękowali 2maliwiju Rien
  • nie mogę nic więcej napisać ale żaden zakaz  tylko przeniesienie dla odpoczynku i zdrowia.
  • Ale odpoczynek na własną prośbę czy przymusowy? I jak z Mszami Św? Może sprawować publicznie czy tylko prywatnie @Aneczka08?
  • o Msze św nie dopytałam, zasadniczo ma odpocząć i zadbać o siebie. Żadnej sensacji w tym nie ma.
  • Ja bym poczekała na potwierdzone wiadomości. Nie wierzę notkom prasowym opatrzonym znakami zapytania.
    A wierzę Kościołowi. Nawet, jeśli się - po ludzku rzecz pojmując - myli, nie myli się ten, kto się Go słucha... 
    O. Pio też miał zakaz, któraś założycielka zgromadzenia zakonnego była ekskomunikowana(!) - obydwoje są świętymi m.in. za heroiczne posłuszeństwo Kościołowi wyrażone posłuszeństwem wobec swoich bezpośrednich przełożonych.  
  • O i proszę. Oficjany komunikat Sekretarza Zakonu. O. Augustyn nie ma zakazu wypowiedzi. 

    W odniesieniu do pojawiających się ostatnio w mediach informacji odnośnie do o. Augustyna Pelanowskiego, Kuria Generalna Zakonu Świętego Pawła Pierwszego Pustelnika informuje, że o. Augustyn nie został objęty zakazem wypowiedzi, zaś przechodzenie zakonników pomiędzy klasztorami jest zwyczajną praktyką w ramach działalności Zakonu. Prosimy o uszanowanie prywatności o. Augustyna oraz praw rządzących życiem wspólnoty zakonnej.

    o. Paweł Przygodzki 
    Sekretarz Generalny Zakonu Paulinów


    Częstochowa - Jasna Góra, 2018-06-09 
  • no dokłądnie tak jak pisałam
  • edytowano grudzień 2020
    Tutaj z serii Proroctwo rozmowa z o. Pelanowskim: https://twojawalkaduchowa.pl/?p=87
  • a co się stało? czy wiadomo?

  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Ale w tym dokumencie padają daty z początku 2020 roku. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.