Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy jest na sali lekarz?

1256257259261262370

Komentarz

  • fenistil w żelu?
    Podziękowali 1blaekie
  • Też o tym myślałam. Nic to, zobaczymy co w aptece mi zaproponują. 
  • Fenistil, tylko trzeba go dobrze wsmarować - wtedy lepiej działa. Można jeszcze Fenistil w kroplach podać i wapno.
    Podziękowali 1blaekie
  • Może piankę na ospe :-) 
    Podziękowali 1blaekie
  • Czy zlamanie na prosto nogi dłużej się goi i bardziej nogę oslabia? Podobno to duzo rzadsze bo zwykle na ukos się kość łamie.
  • edytowano czerwiec 2018
    Czy te wyniki 16 latki są ok?
    Endokrynologia
    ParametrWartośćFlagowanieJednostkaZakres prawidłowy
    [L69] TSH1,74µIU/ml0,510 — 4,300
    [O69] Tyroksyna wolna FT413,7pmol/l12,60 — 21,00
    [O55] Trijodotyronina wolna FT3      5,3pmol/l3,93 — 7,70
  • Help

    Mój 5 latek zgłasza bóle nóg, czasem brzucha i nóg, takie dziwne. 
    W ostatnich kilku dniach bardzo ścierał sobie kolana, łokcie do krwi. 

    Do tej pory jeździł, biegał, skakał i nigdy nie bolały go nogi. Boję się tężca- nie jest zaszczepiony a ja nie każdą ranę mu ostatnio przemywałam- nie zawsze przybiegał, widziałam po czasie. 
    Czy można jakimś badaniem sprawdzić czy go nie złapał?

    zestresowałam się mocno. aż mi się gorąco zrobiło.
  • @Agnicha tak, takie złamanie dwóch kości tuż pod kolanem. Na razie na 4 tygodnie dali gips. Potem może ortezę czy jak to się nazywa. Za to zwolnienie ze szkoły tylko 2 dni. Kul nie dali bo za mała tylko wózek a w szkole nie ma podjazdu a schodów troche jest....
  • na przewlekłe zatoki to steryd donosowy, minimum przez miesiąc (po ostrym czasie).

    Summamed czy augumentin to nie są antybiotyki pierwszego rzutu... sczególnie w anginie... tak w razie czego.
    Podziękowali 1madzikg
  • A moglabys jakos szerzej uzasadnic ta kwestie? Tak w razie czego - napisz moze o jaki antybiotyk sie dopominac u lekarza, w przypadku anginy. 
  • Hm, sporo osob jest wlasnie na penicyline uczulonych.
    Podziękowali 1Klaudia
  • Corce i mezowi summamed przy anginie pomogl bardzo. Dostali ten na 3 dawki. Z kolei pamietam, ze przy Duomoxie przy ktoryms dziecku trzeba bylo zmienic antybiotyk. To widze kwestia indywidualna.
  • No ba! :) Twoje 70 B bedzie niedlugo startowało do lotu B)
  •  A jakie mogą być przyczyny krwawień z nosa? Moja 11-latka jest bardzo szczuplutka i apetytu wielkiego nie ma;muszę raczej przypominać o jedzeniu, ale zjada, co jej dam. 
    Ostatnio się skarży na zmęczenie; sądziłam, że to przez upały. 

    Jakie badania radzicie zrobić; czy zwykła morfologia wystarczy?
  • Stach na angine ma ospen na 10 dni. To chyba penicylina właśnie. Do tego dostał probiotyk w kroplach. @tymka, czy dawać mu 5 kropelek raz dziennie jak w ulotce, czy zwiększyć dawkę  np.2 razy dziennie .
  • @chabrowa u mnie pomagała głodówka, grzanie i ibuprofen... Ale wraca 3ci raz w ciągu pół roku. Może to grzybiczne? Osobiscie grzeszę cukrem.
    Dziś testuje smarowanie czoła i przynosi jodyną.
  • Na zatoki pomogło mi płukanie zatok taką pompką specjalną, ale nie solą fizjologiczną, tylko nebbudem. A co do zwolnienia @Hanq ze szkoły, to po prostu zostaw córkę w domu. Mój syn przez tydzień płakał z bólu, a miał wtedy sześć lat. Po założeniu gipsu leżał dwa dni w szpitalu. Kule miał,  ale pozwolono nam na kule dopiero po kilku tygodniach. Gips miał prawie dwa miesiące. Po zdjęciu wcale nie było od razu lepiej. Na szczęście dziś już o tym nie pamiętamy. 
    Podziękowali 1Hanq
  • @Gosia5 tutaj bardzo pilnują obowiązku szkolnego. Dyrektorka zgodziła się do piątku że może zostać. Już rozmawiałam z wychowawczynią i odpuści dzien w którym jest gimnastyka. W dniu rytmiki dopiero po zajęciach mam przyprowadzić., Bo bez sensu też a i tak jeżdżą do innej wioski. Kul nam nie dali bo nie mają dla takich małych dzieci- córka dopiero skończyła 6 lat ale jest malutka 109 cm i 15,5 kg. Choć z  pewnością dałaby sobie rade bo silna jest. Na razie daje jej za zakładkę paracetamol i ibuprofen z wielkim bólem. Nie da się tknac z wózka. Nawet do toalety nie pozwoli tylko podkładam pampersa żeby się załatwiła. W piątek mają inny gips założyć to może lepiej będzie.
    Podziękowali 1Gosia5
  • A za 4 tyg.do Polski jedziemy i nie wiem czy przezsuwac wakacje. Dali nadzieję że tylko 4 tyg.ponosi. a czy robiłaś jakas fizjoterapie potem synowi. Bo tu raczej nie praktykują. Dziecko ma się po prostu ruszać dużo i tyle.
  • W ćwiczył jeszcze w gipsie. Od któregoś tygodnia zgodnie z zaleceniem lekarza (w międzyczasie miał dwie kontrole) ćwiczył podnosząc nogę w pozycji leżącej. Potem bał się stanąć na nodze bez gipsu. On w ogóle jest bardzo ostrożny. Mieliśmy skierowanie na rehabilitację, ale szpital, w którym był leczony jest dość daleko i zdecydowaliśmy się na płatne wizyty w sąsiedniej miejscowości w Centrum Rehabilitacyjnym. Tam mieliśmy około 10 spotkań. Dostał zalecenie zwyczajnego ruchu i basenu. Cały rok chodził na basen, rolki, łyżwy, grał w piłkę i jeździł na rowerze. Nie ma śladu po kontuzji, a była raptem rok temu. Dla porównania moja skręcona przed laty kostka do dziś daje znać o sobie.
    Podziękowali 1Hanq
  • @Hanq nasz syn wówczas 8-latek, po zdjęciu gipsu z nogi tez nie miał zaleconej rehabilitacji, miał chodzić i biegać bez obaw, podobno tak wyglada rehabilitacja u dzieci 
    Podziękowali 1Hanq
  • annabe powiedział(a):
    Help

    Mój 5 latek zgłasza bóle nóg, czasem brzucha i nóg, takie dziwne. 
    W ostatnich kilku dniach bardzo ścierał sobie kolana, łokcie do krwi. 

    Do tej pory jeździł, biegał, skakał i nigdy nie bolały go nogi. Boję się tężca- nie jest zaszczepiony a ja nie każdą ranę mu ostatnio przemywałam- nie zawsze przybiegał, widziałam po czasie. 
    Czy można jakimś badaniem sprawdzić czy go nie złapał?

    zestresowałam się mocno. aż mi się gorąco zrobiło.
    Jak sytuacja? 
  • codziennie pytam czy coś boli ale mówi że nie.. ufff
    Podziękowali 1September
  • annabe powiedział(a):
    codziennie pytam czy coś boli ale mówi że nie.. ufff
    Może to bóle wzrostowe? Nam się takie zdarzały 
  • @Bea dzięki. Jutro mąż ma wolne bo jedziemy na zmianę gipsu i podjedziemy jeszcze do sklepu medycznego popytac. Jakby co to się odezwę. Na razie dziś pierwszy dzień bez płaczu. Uff
  • Stosowaliscie sudokrem przy ospie? 
  • @MAFJa nam pediatra zalecala octaniseptem oskarżać, ewentualnie taka lekka pianką, niczym ciężkim, nieoddychajacym. 
    Chłopaki złapali?
  • Na piankę  tak S się drze jakbym że skóry obdzierala. Ona jest i tak średnia w aplikacji a jeszcze przy takiej wściekli nie to wogole. Nie mają moje dzieci dużo tych krost ale mam wrażenie że słabo schna one..nawet u tosi która grzecznie się podawała. faktem jest że na spokojnie do wyschnięcia trzy razy dziennie nie ma szans... Raz przy wielkim wyciu. Na netach wszędzie piszą że do 5-7 dni przy nierewelacyjnym przebiegu to już przyschnieta większość.  Na sudokrem też wyje ale nie tak i tak od razu się go nie pozbywa. Wczoraj wykąpalam chwilę w nadmanganianie..octeniseptem dziś takie najgorsze we włosach psikalam ale mówią że toksyczny on. 
  • U nas wyschniete juz po niedzielnym rzucie. Tylko z kolei E. Kilka na twarzy okrutnie rozdrapala i trochę ropa podeszły :/
    Ale pianka jak smaruje to mówi,  że nic nie boli.
    Teraz czekamy, aż młodsza złapie  :/
  • @MAFJa fioletem raz na dzień smarowałam super zasusza i odkaża też. Nic lepszego nie znam a testowałam chyba wszystko.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.