Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kącik działkowca

1167168170172173193

Komentarz

  • @Elunia ;
    ja cię rozumiem - jestem z tych co "angielski ogród" preferują
    widocznie u nas w Polsce powraca z modą "klasyczny ogród francuski" - geometria itp
    ale do tego to trzeba moim zdaniem pałac mieć ;)

    mni się marzy 

    Podziękowali 3monika5 Rejczel madzikg
  • Elunia powiedział(a):
    Takie cuś

    Znalezione obrazy dla zapytania rabatka z kolorowym tuczniem

    @Elunia, musisz forum zmienić ;) Znasz Ogrodowisko?
  • @Elunia tylko Ogrodowisko
  • monika5 powiedział(a):
    Piwonie przekwitają :'(

     
    monika5 powiedział(a):
    Piwonie przekwitają :'(

     
    Poproszę wszystkie;) adres do wysyłki podam na priv;) moje panny by byly przeszczesliwe!
  • A sadzonką mogę się podzielic. Przesadza sie je w sierpniu ;)
  • Płatkami się podziel! 
    Sadzonka w sumie też możesz, ale płatki potrzebne na już;) e kazdej ilości.
  • Przyjeżdżaj i bierz ile chcesz!!!
  • Dawajcie do sypania
  • A to musi być coś pnącego? Barwinek jest super i jest zimozielony- płoży się i szybko zarasta. Wyglada pięknie.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Tyle zostało z mojej mięty. :(

    Patrz @Rejczel
  • No co za świnie... Trzeba sypac tym ślimakolem, granulkami, bo wszystko zeżrą hieny jedne. Mi obrżarły do łysa bratki, świnie!
  • Mi cukinia ma paczki i będzie kwitła niedługo 
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Elunia powiedział(a):
    Może chociaż sraczki dostały z nadmiaru mięty.
    Jeszcze tego brakowało żeby mi grządkę zasrały! :D
    Podziękowali 4annabe madzikg Agax4 Leli
  • @Ania D. @Hania mogłabyście polecić jakąś wartościową lekturę o ekologicznej uprawie warzyw i owoców?
  • Ja mam jedną ciekawa, ale sprzed kilkunastu lat. Ogród w zgodzie z naturą - Marie Kreuter. Ale jest warta uwagi za naprawdę całościowe spojrzenie na ogród ekologiczny. Tylko raczej niedostępna w sprzedaży.
    Podziękowali 2Małgorzata32 Agax4
  • edytowano czerwiec 2018
    Z książek o ekologicznej uprawie dla działkowców ciekawe są również książki Zbigniewa Przybylaka, jest ich kilka z serii tradycyjny ogród ekologiczny.
    Jeszcze gdzieś mam "Ogród biodynamiczny przy domu. Doroty Metery i tez polecam. Kiedyś jak słowo ekologiczny nie było jeszcze takie popularne, używało się w tym samym znaczeniu słowa biodynamiczny.

    Podziękowali 2Małgorzata32 Agax4
  • Jak Wy to robicie ze Wasze pięknie się tak rozrastaja???? Moje mają co roku 5 gałązek na krzyż :-( W tym roku chociaz trzy paczki na nich były, jeden usechl bo od tygodni nie pada, jeden chłopcy złamali piłka wrrr i jednemu udało się rozkwitnac... ale piwonia już ma kilka lat i wygląda ogólnie jak ogigle a nie krzew... I nic jej nie przybywa w obwodzie. Co powinnam zrobić? W słońcu jest
  • I drugie pytanie: niezapominajki już się wysialy jak sa suche cale? Moge je pousuwac wreszcie a i tak w przyszlym roku wzejda nowe?
  • I ostatnie (przepraszam ze oddzielne posty ale mi enter nie dziala): polecicie jakas ladna roze pnaca nie trudna do opieki? Wiosna ogródek wygląda fajnie, na końcu lata też, a teraz w nim pusto i potrzebowalabym coś co w tym czasie kwitnie, a widzę w innych ogrodach ze róże szaleja
  • Dynię można, ale o krótszym okresie wegetacji, np. Hokkaido. Jak jesień będzie ciepła, to spokojnie można mieć dobry plon.
    Podziękowali 1Basja
  • Skiełkować. Potem do dołka nalać dużo wody, by było błotko i w to włożyć nasionko. Sadzić po południu, by ziemia od razu nie przeschła i dbać o to, by ziemia była wilgotna na początku.
  • Najlepszy preparat na osy w szczelinie? Testował ktoś coś?
  • Ja w tym roku wszystkie posiałam do ziemi, niektóre nie wyrosły, ale większość tak (np. Z hokkaido wyrosło 8/10 tylko jednak regularnie podlewam
  • @Bea Skomplikowana szczelina w klapie dachowej. Jest tam przestrzeń na zasadzie izolacyjnego tropiku i tam się cwane zagnieździły. Muszę coś wpsiknąć bezposrednio do środka, wiec potrzebuję cos niepiankowego i   co natychmiast zadziała. Aplikacja z 6 m sie nie sprawdzi...  :( 

  • edytowano czerwiec 2018
    @balum mieliśmy parę lat temu osy w szczelinie pod dachem szopy sąsiada na granicy działki. Tłumy os wylatywały prosto do naszej szopy, strach bylo wejść. Sąsiad rzadko kiedy bywa. Mąż kupił na szybko jakiś spray (nie pamiętam jaki, pewnie pierwszy jaki wpadł mu w ręce w sklepie) psiknął im wieczorem. Rano już żadna nie wyleciała i nigdy więcej się nie pojawiły.
    Podziękowali 1balum
  • Dwa lata temu mielismy dwie banie os przy drzwiach tarasowych na zewnatrz domu. Maz zadzwonil do strazy zapytac co i jak a strazak na to, ze wystarczy specjalnym sprayem popsykac obficie gniazdo a nastepnie, jak osy zostana "zaczadzone" strącić kijem banię i ją natychmiast zniszczyć. Przy tej calej operacji nalezy miec zalozone rekawice, dlugie rekawy i nogawki, cos na glowie i ewentualnie na twarzy. Ostroznosci nigdy za wiele.
    Maz sam sobie poradzil wtedy z tymi osami wedle powyzszych wskazowek.
  • Do nas przyjachała straz pożarna, ale do gniazda szerszeni (tez mieliśmy w dachu). Osy niszczymy we własnym zakresie. 
  • Mam tylko nadzieję, że te spraje zabijają osy na amen, bo nie mamy gniazda jako takiego, żeby je zniszczyć. Osie trupy tez tam zostaną, ku ostrzeżeniu ;P
    Plan jest, żeby wpsikać, zalepić i tydzień później zmienić cos w konstrukcji klap, bo inaczej cała historia się będzie powtarzać... Dzięki za rady!
  • U nas wylatuje do dziury w ścianie takiej po jakimś gwoździ czy śrubę przy samym wyjściu na taras.. Nie są to zastępy ale zdarza się. Myślicie że wpsikać? 
  • Wreszcie popadało i można wypielić warzywa!
    Podziękowali 4balum madzikg Sylwunia Agax4
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.