Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

MENU na przyjęcie po I Komunii Św.

1171820222326

Komentarz

  • Pozwolę sobie zapytać w tym wątku aby nie tworzyć nowego. Jak wygląda sprawa z alkoholem na komuniach? Byliśmy ostatnio na dwóch i na jednej było podane wino lub piwo dla chętnych a na drugiej zero alkoholu. 
  • Na żadnej Komunii , na ktorej byłam i na naszej żadnej nie było alkoholu. 
  • U nas też nie było jak byliśmy dziećmi ale wtedy panowie na imprezach chlali po prostu i pamiętam że mama się bała że wujki kupia i gdzieś i tak wypija..  My a także ewentualnie goscie pijemy bardzo mało z kulturą więc ja wogole tego nie czuję czemu by miało nie być wina np. Po kieliszku dla chętnych.  Bo to taka czysta impreza? A jak jest po kieliszku wina to zła i nieczysta? Nie czuję tego. 
  • No można. Ja i tak nie czuję. :-) nie oceniam jak nie dają i rozumiem ale nie rozumiem zgorszenia jak jest.. Ten argument ojejuju też średni wobec tego że co chwila w menu rozdzielamy że dla dzieci jest to to i to a dla dorosłych coś innego.. Z tą argumentacja to w menu tylko rosół frytki  nugetsy i ciasteczka i zelki możnaby podac ;-) nie jest to rzecz za która chce umierać tu ale wydaje mi się nieuzasadnione.. Chyba że jak mówię rodzina chlajaca albo jakiś alkoholik w gronie i wiadomo że może się zrobić nie fajnie. 
    Podziękowali 4Skatarzyna OlaN. Ona64 kika0
  • Na jednej komunii było piwo i wino do obiadu, ale ze pogoda była to panowie dużo tego piwa pili / nikt się nie upił. Z kolei na ostaniej nie było żadnego alkoholu i pokątnie goście narzekali na taka decyzje gospodarzy. 
  • My sobie przyjęliśmy za zasadę, że jak jest przyjęcie dzieci (Chrzest, urodziny, I Komunii Św. jeszcze nie mieliśmy) to nie podajemy alkoholu. U mnie w domu na I Komunii Sw. żadnego z dzieci alkoholu nie było - rodzice uznali, że nie wypada alkoholem takiego wydarzenia świętować.
  • Kilka razy spotkałam się, że ksiądz z ambony prosił, by przyjęcie komunijne było bezalkoholowe.
  • @aga---p robiłam 4 opcję z tego:

    tylko moim zdaniem w przepisie jest za dużo żelatyny i za bardzo galaretowate się zrobiło. Tortu nie mroziłam, tylko kilka godzin postał w lodówce wygładzony bitą śmietaną.

    Jeśli chodzi o alkohol, to teoretycznie na komunii nie było, mąż z racji tego, że przy okazji zrobiłam też tort dla niego zaproponował po lampce wina (jakby z okazji urodzin), ale chciały tylko 3 osoby. Osobiście nie mam nic do alkoholu na komunii w delikatnej wersji ale jakoś wódka czy whisky mi przy tej okazji nie pasuje.

  • Znajomy ksiądz mówił, że to nic złego podać do obiadu wino. Wiadomo bez pijaństwa. U nas było wino.
    Podziękowali 1Ona64
  • U nas księża od lat zawsze proszą o to by nie było alkoholu na przyjęciu pierwszokomunijnym.
    Ja jestem w KWC i rodzina wie od zawsze,że u nas alkoholu na imprezach nie ma. Wesele też mieliśmy bezalkoholowe. I tylko przed weselem mieliśmy prawie wojnę z gośćmi niektórymi bo nie rozumieli naszej decyzji. Ze trzy osoby po prostu wychodziły z imprezy i pili w aucie swoim. Nie umieli się pobawić inaczej...
    Reszta swietnie bawiła się bez i do dzisiaj wspomina na rodzinnych zlotach tą imprezę jako pozytywne doswiadczenie :wink: 
    Ludzie są zdziwieni w sumie,że tak naprawdę alkohol do niczego potrzebny nie jest.
    Na innych imprezach nie ma problemu,nie ma tematu. 
    Dla mnie wręcz to w ogóle dziwne,że ktoś się obyć bez wina nie może chociaż na tym jednym przyjęciu dziecka w jego życiu.
    Podziękowali 3kasha apolonia Katia
  • Ja nie rozumiem czemu miałby się ktoś obyć. Jest świętowanie, dużo okazji nie ma więc nie rozumiem tego oburzenia właśnie ze "nie wypada" albo że ksiądz prosi... 
    Podziękowali 2OlaN. Ona64
  • edytowano maj 2018
    W Polsce nie ma jeszcze kultury picia- lampki do obiadu. Oczywiście coraz częściej ale jednak alkohol w Polsce kojarzy się inaczej...nie to co we Włoszech czy Hiszpanii.

    w mojej bliskiej rodzinie , jak bracia cioteczni robią dzieciom urodziny to wódka na stole... bleee
    Podziękowali 1Agnieszka82
  • To jest takie sensowne ze jak jest swieto dziecka i jeszcze zwiazane z przyjeciem sakramentu sw. jak chrzest,  czy komunia to nie stawiamy alkoholu (dziecko nie moze sie napic). A na naszych doroslych imprezach to co innego.
    Podziękowali 1Katia
  • Jakie sałatki na komunie polecacie, takie nie do obiadu, ale później na podwieczorek i bez mięsa ?
  • Cezar z jajkiem i grzankami ? 

    Dla mnie najlepsze są takie z kurczakiem czy boczkiem  ;)
    Podziękowali 1MAFJa
  • Jeszcze prosta i smaczna jest kalafior jajko koperek majonez 
  • Jesli przyjecie na swiezym powietrzu to fajnie sie sprawdzaja swieze owoce. U nas na przyjeciu komunijnym podalismy na paterach truskawki z szypułkami, czerwone winogrona i arbuzy - pokrojone w trójkąciki, takie na dwa hapsnięcia do buzi i powiem Ci, ze te arbuzy to byl hicior. Z ciast tak jak przypuszczalismy najszybciej znikala szarlotka i tort z truskawkami. Bardzo ladnie szly janeczki i bezy:),  ktorych nie pieklam( ani nie suszylam, bo bym chyba osiwiala w tym ferworze przygotowan) tylko kupilam w dobrej cukierni na wagę. Swietnie sie nam sprawdzily lody. Kupilismy takie specjalne waflowe jakby miseczki i po zjedzeniu deseru, kazdy schrupał też swoje naczynie ;) Mielismy lody w 3-ch smakach, do tego szla lycha ubitej trzydziestki, mus truskawkowy, z boku rureczki waflowe wbite w to, platki migdalowe i mielona kawa( odrobinka) na wierzch. Ochy i achy były z tymi lodami a nieduzo wysiłku przy szykowaniu :)


  • sałatka z kuskusem dobrze się trzyma i podaje się ją schłodzoną więc jest orzeźwiająca

    kuskus, świeży ogórek, papryka, pomidor w kostkę, szalotki posikane razem ze szczypiorem, do tego oliwki i papryczki w oliwie (posiekać)- całe pudełko razem z tą oliwą z przyprawami, sól pieprz i gotowe, schłodzić dobrze

  • @ewap
    Jadłam kiedyś u sąsiadki fajną sałatkę z makaronem ryżowym. Była lekka i odświeżająca.

    Makaron ryżowy, kukurydza, do tego pokrojone w kostkę: ogórek długi, seler naciowy, szynka (wedlina). Wszystko wymieszane z odrobiną jogurtu i majonezu. Sól i pieprz do smaku. Schłodzona była naprawdę smaczna. To był mój pierwszy raz z selerem naciowym i miałam obawy.

    Możesz też zrobić sałatkę owocową, koreczki z owoców albo fondue czekoladowe i obok owoce do maczania. 

    Szarlotka na ciepło z lodami waniliowymi. Tą polecam:
    https://www.przepisownia.pl/slodkie-wypieki-przepisy/szarlotka-krolewskie-gory/s21ei6qu-1c359-984320-cfcd2-zlptl72u
  • z selerem naciowym jest jeszcze taka: seler naciowy, orzechy włoskie, kukurydza, jabłko i to z doprawionym jogurtem, lub pół na pół jogurt z majonezem

    też smaczna, też się ją schładza i też da radę postać

  • @ewap w Carfurze kupilam te wafelko- miseczki, jakby co ale pewnie wszedzie sa. Nie pamietam nazwy firmy ale opakowanie bylo ciemnoniebieskie. Takie porzadne byly! Zadna nie rozmokla. 
  • ta miseczka to jest super patent!

    ładne, smaczne i zero sprzątania ;)


    ewap - zrób takie, żeby się bardzo różniły i kolorem i składem i sosami i smakiem, czyli np. czerwoną (buraki) , zieloną (seler naciowy) i jasną (kolorową)

  • agatak powiedział(a):

    sałatka z kuskusem dobrze się trzyma i podaje się ją schłodzoną więc jest orzeźwiająca

    kuskus, świeży ogórek, papryka, pomidor w kostkę, szalotki posikane razem ze szczypiorem, do tego oliwki i papryczki w oliwie (posiekać)- całe pudełko razem z tą oliwą z przyprawami, sól pieprz i gotowe, schłodzić dobrze

    To taki szybszy tabouleh ;) bo z kuskusem
    warto dodać soku z cytryny i mięty 
  • Ze sałatek to gyros ciągle na topie i zwyczajna jarzynowa.

    Mówię o tych co mało ze stołu schodzi.
    Surówki pekinka i jednak buraczki.
  • Ja jestem wiernym zjadaczem tradycyjnej salatki jarzynowej z majonezem, groszkiem i wszystkim co tam idzie, to jest krolowa salatek u mnie :) Mody sie zmieniaja ale jarzynowa z Kieleckim rządzi!
    Podziękowali 2Bridget kasha
  • edytowano czerwiec 2018
    Właśnie ugotowałam ciemny ryz. Rano musze jakąś sałatke Weronice wyczarowac, bo nie je jutro obiadu w szkole. Pomysł?

    Oczywiscie jak najszybsza w wykonaniu.

  • Ale fajne te wasze sałatki! W sobotę mam gości  to zaszaleję.
  • Zrobiłam sałatkę "śmieciową" :)
    Ryż... A do ryżu pokrojone w kosteczke, pół zielonego ogórka, czerwona papryka, szynka, ser żółty, mała puszka kukurydzy,  i duuuużo koperku. Z braku majonezu doprawiłam sosem czosnkowym. Bardzo dobra.
    Podziękowali 1MAFJa
  • A nie lepiej liczać ile stołów?
  • Pólmisek klusek i miska ziemniaków.
    I miska frytek bo pewnie dzieci będą.
    Wystarczy.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.