Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Matczyna emerytura

Słyszeliście o takim świadczeniu? 
Jak to ma wyglądać? 

Komentarz

  • Za mało na forum MamaMika bywasz.  
  • No, mało bardzo. 
    Nie mam na nic czasu. 
    Jest już taki wątek?
  • Prawie w każdym wątku politycznym o tym mowa.
  • Jest mowa, ale mało tam informacji. Ja jestem ciekawa, czy wiadomo, jakiej wysokości ta emerytura i czy matki, które pracowały też ją dostaną? A jeśli nie, to czy będą miały wybór, gdy okaże się, że ich zapracowana jest niższa niż państwowa?
    Podziękowali 1MAFJa
  • na portalach internetowych np . onet , interia - w artykulach o tej emeryturze podaja, ze to ma byc emerytura minimalna lub emerytura na najnizszym pozomie - takich przynajmniej uzywaja sformulowan dziennikarze
  • Mi na razie wyliczają na jakieś 200-300 zł.  Pracowałam 12 lat ... Jaka zatem jest minimalna? 
  • Gosia5 powiedział(a):
    Mi na razie wyliczają na jakieś 200-300 zł.  Pracowałam 12 lat ... Jaka zatem jest minimalna? 
    Minimalna określana na bieżąco przez GUS?
  • Ile ona wynosi? Ciekawa jestem, o jaką kasę chodzi w tej grze? 
  • jak wpisalam w google to wyszlo, ze ok 900 zl na reke
  • Gosia5 powiedział(a):
    Mi na razie wyliczają na jakieś 200-300 zł.  Pracowałam 12 lat ... Jaka zatem jest minimalna? 
    Gdzie to wyliczałaś, pytałaś w ZUS czy przez pue jakoś?
  • Emerytura minimalna wypłacana jest każdemu pracownikowi, który osiągnął 60/65 lat i miał bodaj 20 lat stażu ogółem niezależnie ile składek odłożył. W tej chwili wynosi 1000 zł z groszami brutto. Mama czworga dzieci otrzymałaby ją nawet jeśli 20 lat nie przepracowała. Jeśli ktoś ma wypracowaną emeryturę,  to w jego sytuacji nic się nie zmieni. W tej chwili zdarza się (nierzadko), że nawet tym co pracowali, ale zarabiali niewiele, emerytura ze składek wychodzi niższa i jest podwyższona do minimalnej. Natomiast jeśli ktoś tych 20 lat nie ma, to dostaje tyle co uskładał (np. 120 zł emerytury). Mamy czworga miałyby podniesione do minimalnej.
    Podziękowali 3asiao Bagata Agax4
  • A te emerytury to dostaniemy jak będziemy mieć 60 lat?
  • Ale co po stażu jak składek mało?
  • Elunia powiedział(a):
    Tola powiedział(a):
    Od któregoś roku okres przebywania na urlopie wychowawczym wlicza się do stażu pracy. 
    Wlicza się cały wychowawczy do stażu tylko bez składek.
    Nie sprawdzę teraz,  ale było tak, że okres wychowawczego, ale nie więcej niż 6 lat.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.