Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

15960626465148

Komentarz

  • Moje czereśnie tez pomału dojrzewają, najpiękniejsze są na najwyższych gałęziach :) jakos tam wleze :wink: pewnie kompotu zrobię. Czy czereśnie się mrozi? Może to jest sposób na nadwyżkę? 
  • @jukaa - są, tylko  w stadium niewidocznym ;)
  • Rejczel powiedział(a):
    Nasza czeresnia skonczyla pierwszy rok i w tym roku na drzewie sa pierwsze juhuuuu owoce. Trzy czeresnie! :) Cieszymy sie, jak wariaty :p
    Nasze w tym roku też wreszcie miały mieć pierwsze czereśnie i to nawet z 10 sztuk ;) Niestety, szpaki był szybsze :/ Że też im się chciało dla tych kilku sztuk na drzewku lądować...
  •  :) Precz z robaczkami 
  • Precz ze szpakami! ;)
    Podziękowali 1MAFJa
  • Ze szpakow moze zostac tylko Michal B)
  • A uwieczniłaś te 3 ???  B)
  • Az musialam jechac i kupic czeresnie.
    Szkoda gadac tak się obżarłam.
    Podziękowali 2babka4 Milagro
  • o robaczkach w czereśniach nie należy po prostu myśleć, bo kto w końcu myśli o rodzynkach w cieście ;)
    Podziękowali 1Katia
  • Ja moge jesc czereśnie na wszystkie posiłki .....
    Podziękowali 2MonikaN Małgorzata32
  • Ja tak mam z wisniami ;)
  • Milamama powiedział(a):
    Moje czereśnie tez pomału dojrzewają, najpiękniejsze są na najwyższych gałęziach :) jakos tam wleze :wink: pewnie kompotu zrobię. Czy czereśnie się mrozi? Może to jest sposób na nadwyżkę? 
    Ja mroziłam i były pyszne. 
    Co prawda nie wiem jakie są zupełnie rozmrożoNe,  bo zjadalismy jeszcze lekko zimne ale z tego co pamiętam nie były tak kapciowate jak np wiśnie czy czereśnie
    Ale ja mroziłam z pestkami 
    W listopadzie były resztki do wiosny nie dotrwały
    Podziękowali 1Milamama
  • kociara powiedział(a):
    Milamama powiedział(a):
    Moje czereśnie tez pomału dojrzewają, najpiękniejsze są na najwyższych gałęziach :) jakos tam wleze :wink: pewnie kompotu zrobię. Czy czereśnie się mrozi? Może to jest sposób na nadwyżkę? 
    Ja mroziłam i były pyszne. 
    Co prawda nie wiem jakie są zupełnie rozmrożoNe,  bo zjadalismy jeszcze lekko zimne ale z tego co pamiętam nie były tak kapciowate jak np wiśnie czy czereśnie ;);)

  • To skapcialy czy nie?
  • A jakie moga byc rozmrozone owoce, bez cudow? No kapciowate ale pewnie jeszcze lekko zmrozone i z pestka w srodku trzymaja fason do pewnego momentu ;)
  • uJa powiedział(a):
    To skapcialy czy nie?
    No właśnie nie. 
    Zjadłam cześć wpisu ;)
    No nie są tak jędrne jak świeże ale nie tak miękkie jak np truskawki czy wiśnie. 
    Ale ja mroziłam twarde i jędrne tzw sercowki
    Podziękowali 1Małgorzata32
  • Eeee chodzilo mi o to że napisalas ze mrozilas czereśnie i były pyszne, nie takie skapciale jak wiśnie czy czereśnie;)
    Podziękowali 1Milagro
  • Dajcie tych czereśni trochę... 
    Podziękowali 1nowa
  • uJa powiedział(a):
    Eeee chodzilo mi o to że napisalas ze mrozilas czereśnie i były pyszne, nie takie skapciale jak wiśnie czy czereśnie;)
    :smiley: 

    Dopiero teraz się zorientowałam.  
    Truskawki.  Truskawki skapciałe 
  • Bedziesz miala "krzywe zwierciadlo" ;)
  • Gdzie można kupić dobry ajvar?
  • matka6 powiedział(a):
    Gdzie można kupić dobry ajvar?
    Ja kupuję w Piotrze i Pawle.  Firmy podravka bodajże 
    Są różne wersje
    Rolnik chyba tez robi
    Podziękowali 1matka6
  • Taki problem.
    Pekła mi ta zakretka przy kielichu blendera, ktora trzyma ostrze. Oczywiscie pominę wyglad kuchni po wylaniu ponad 1,5l koktajlu.
    Czy jest szansa na dokupienie samej tej czesci?
    Blender nie stary, z duzym szklanym kielichem, z kilkoma funkcjami... 
    Zelmer.
    No szkoda by było... :(
    Macie jakis pomysł gdzie szukać?
  • Szukaj podstrony zelmera z częściami. Ja dokupywałam, innej firmy chyba, ale zupełnie bez problemu 
  • Dzięki. Juz znalazłam.
    Podziękowali 1tymka
  • Mam ochotę na coś. Mam tuńczyka, makaron drobne kokardki, pomidory suszone. Co dokupić droga redakcji i jak zrobić żeby nie spieszyć. Salatki
  • edytowano czerwiec 2018
    Tunczyk i pomidory suszone maja wyrazisty smak i ida raczej w słoną stronę. Pasowalo by to przelamac troche czyms slodkim lub chociaz neutralnym. Od razu mi przychodzi do glowy kukurydza( wiem, ze oklepana ale tu pasuje), czerwona fasolka, brokuły pasują do suszonych pomidorow ale nie wiem jak z tunczykiem to pojdzie. Do tego makaronu mozna tez domaić np.troche rukoli albo sałaty lodowej, żeby fajnie chrupało :) I jeszcze jajka na twardo fajnie pasują do tuńczyka :)
    Podziękowali 1MAFJa
  • A może to przesada i tuńczyk i pomidory? 
  • No mi też ta kasza jakoś ciągnie... Ale mam jaglane tylko a nie jestem pewna czy dziś dzień gotowania co to ten bulgur? 
  • Bulgur jest przepyszna! B.szybko sie gotuje, jest sypka, nigdy sie z niej glut nie zrobi, zawsze jest al dente. 
    Podziękowali 2MAFJa monika5
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.