Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

bardziej i mniej banalne problemy kuchenne :)

16061636566148

Komentarz

  • Porażka. Nie wiem co zrobiłam nie tak. Nawet w to awokado zainwestowałam. Gruszka bez smaku za 4zl. Do tego bulgur, tuńczyk i pomidory suszone. Trochę majo... Mdła potrawa obiadowa... Zjadliwa ale nie o tem marzyłam.. Nic czekam na drugą połowę... 
  • Dosolilam i trochę lepiej.. Się przegryzlo troche
  • Na przyszłość: makaron, pomidor suszony, abo nie :smiley: , tuńczyk , rukola i sól, pieprz odrobina majonezu lub oliwy...
    I pychota :love: 
    Podziękowali 1Bridget
  • Jak wygląda oznaczenie termoobiegu w zwykłej Amica? Wmurwia mnie ten internet proste pytanie i nie da się znaleźć odpowiedzi... Zaraz zacznę rzucać czymś. Pomóżcie... Wiatraczek w kółku czy bez kółka taki
  • Ok a ten bez kółka to co :-) bez kółka za to z kreska i poziomym Góra dol
  • No tui nie wiem znowu. Na piekarniku nie ma symbolu instrukcja nie wiadomo gdzie. A ja mam nagrać piekarnik na frytki a Tosia siedzi vc wyje że głodna. Zaraz kogoś uszkodze. W kwadracie to u mnie każde oznaczenie jest
  • Tyle że mam dwa rodzaje wiatraczkow. Jeden to tylko trzy ramiona. A drugi to trzy ramiona w kółeczku. Taki z falowana linia np. Jest tylko te bez kolka
  • Tak robię :-) ale bym chciała z tym obiegiem
  • Dzięki! 
  • @andora - podawalas przepis na sernik na zimno ?
    Mam serek homogenizowany. Galaretki. Owoce . ....
  • Ale z serka homog.?
  • Pomysł na łososia wędzonego? Wazny do dziś. Musze zużyć, a nie przepadam.

  • Ja zamiast serka homogenizowanego daje twaróg , do rozpuszczenia żelatyny mleko albo zamiast żelatyny galaretka , i moja wersja tania bo bez śmietany 
  • Za to z żółtkami 1-2 , cukier cukier/zapach waniliowy , cytrynowy pomarańczowy co tam mam masło, /margaryna 
  • Małgorzata32 powiedział(a):
    Pomysł na łososia wędzonego? Wazny do dziś. Musze zużyć, a nie przepadam.

    Blat ciasta francuskiego posmarowałam jakims serkiem ziołowym typu almette. Na to rozłożyłam kawałki łososia. A na łososia ogórek konserwowy w kosteczkę. Zwinęłam w rulon. Zapiekłam. Dzieci zjadły z sosem czosnkowym.

    Podziękowali 1formatka
  • Dobra tu się ulokuje. Zarcie na wyjazd. Po pierwsze dla chłopaków. Normalnie w domu gotuję zupę zdyni ziemniaków i indyka ok. 10l i z3-4porcje zostawiam świeże a tyle samo mroze. Co radzicie na wyjazd zrobić. To jest zupa z odlana zupełnie woda taka papka.  Czy da się to zaoasteryzowac. Czy pasteryzowac nie mielone? Czy pasteryzowac sama dynie?a na miejscu dogotowac kasze i bez mięsa dawać..  Jestem gotowa porobić trochę w domu byle tam jak najmniej. Ale żeby mi się nie zepsuło... 
  • He he. Bobovite to ja im rok temu chciałam wziąć. Teraz to tak jak mówię 10l to wiesz... Po 3sloiczki każdy by musiał dostac... To już nie za bardzo się kalkuluje. Mi się ładnie kiedyś dynia z jabłkiem zamykałaa... Ale to nie były takie ilości i być albo nie być. 
  • Właśnie ziemniaków gotowania codziennie bym chciała uniknąć ale jak nie ma wyjścia to bede
  • Kasze prosciej codziennie gotowac.
    Do tego jakis słoiczek domieszac.


  • Albo moze papke z miesa zapasteryzowac?
    Podziękowali 1MAFJa
  • Kasze i tak gotuję co drugi dzień pół kilo im na śniadania z jabłkami i owocami innymi i kolacje z resztą obiadu.  A obiad został mi do wymyslenia. Może wezmę parę świeżych i tam zamroże jak się da a w drugiej części tygodnia ugotuje tam z dyni samej i kaszy
  • No nie sądzę żeby się nie rozmrozilo po drodze. Tam jest lodówka więc przypuszczać że z zamrażarka. Ale nie cała dla nas obawiam się. Jednak zamierzam się rozgoscic
  • Papkę z mięsa to dużo bezpieczniej niż z sama dynia? Papka z mięsa potrzyma? Tylko kurcze wyjdzie na to że wszystko osobno a ziemniaki i tak na miejscu. A jeszcze dla rodziny też coś szybkiego trzeba. To będę więcej siedzieć w kuchni niż w domu :-(
  • a kuskus?  też zalewasz wrzątkiem i masz
  • Ojeny długa historia. Jak ktoś śledził to wie. Zupa im się należy jak psu buda. Od niedawba moga dostać ziemniaki ale to mi nie ułatwi sprawy. 
  • A czy pure ziemniaczane gdzieś można kupić jeszcze? 
  • edytowano czerwiec 2018
    @MAFJa pociesz się, ze te ilosci jakie oni teraz jedzą bedą niczym w porównianiu z tym co bedą jedli za lat 15
  • Taa pocieszające 
    Podziękowali 1kluska
  • Zupka z baru mlecznego rzadka. Poza tym brak baru.. Jest obok możliwość jedzenia ale bardzo drogo. Ale i tak rozważam  do słoików ziemniaki im brać i zupę stamtąd i mielic.. Oni z takich dań raczej mielone wszystko. Od nie mielonego kaszy czy ryżu zaczęło się rzyganie. Albo papki albo konkret wyraźny żeby wiedzieli że gryzc
  • Na allegro mnóstwo pure ziemniaczanego, nawet ze niby eko.
    Podziękowali 1MAFJa
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.