Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Suszarka do grzybów/owoców

Macie?
Polecacie?
Czym kierować się przy wyborze?

Komentarz

  • edytowano maj 2015
    @Haku, dużo pięter, piętra prezroczyste ( nie suszy się równomiernie, więc łatwiej zobaczyć kiedy piętra zamienić miejscami), ciepły i zimny nawiew. Mam Niewiadów, innych nie znam, nie mam porównania bo nie szukałam. Taką dostalam i w pelni mnie satysfakcjonuje.
  • My kupiliśmy w zeszłym roku i suszyliśmy jabłka. Fajna sprawa.. no ale właśnie minus taki, że działa na prąd. Nie wiem Haku czy nie ma jakiegoś watka w tym temacie, bo coś mi się kołacze, że gdzieś czytałam.
  • Zdecydowanie przezroczysta. Mamy biedronkowa mocno uzywana dziala bez zarzutu juz 3-4 lata. Wiec moge polecic.
    A co suszycie tak w ogole? My glownie jablka i grzyby. Sliwki czasem. Morele wychodzily kwasne trzeba by bylo moze blanszowac wczesnjej.
  • Bardzo dobre są banany. Nie wyglądają tak ślicznie jak kupne, ale są smaczne.
  • Sprobuje. A moze by je skropic w cytrynie? Nie pomogloby to zapobiec ciemnieniu?
  • Oh lubczyk! Pewnie! Nazrywam troche zanim mi mszyce zjedza :) pory tez mi do glowy nie przyszly i robaki pozarly.
    To jeszcze powiedz w jakiej formie suszysz pokrojone czy w jakis wiekszych czesciach?
    Pomidory ze skorka, w calosci? I potem do zalewy?
  • Ja też polecam suszarkę!
    Jedynym problemem jest fakt, że suszone owoce znikają zbyt szybko. Nieadekwatnie do czasu suszenia.
  • Wrzuciłam do suszarki pierwszą porcję jagód - część z nich sucha już w pień, a cześć jeszcze nawilżona - suszyc dalej?
  • @Haku, ja przemieniać półki. Bo na różnych poziomach różnie dochodzi powietrze i różnie się suszy. Przynajmniejbu mnie.
  • przemieniałam - ale w obrębie półki są różnie wyszuszone jagody - i teraz nie wiem czy to normalne i suszyć dlalej czy się dosuszą potem
  • @Haku, raczej suche tylko chowaj, albo rozłóż gdzieś do dosuszenia, żeby ci nie spleśniały.
  • Oh zdecydowanie. Tylko suche chowaj. Czyli lepiej doszusz wszystko.
  • W taką pogodę chyba nie warto używać suszarki.
  • Jak się ma stado szemranych szpaków w okolicy, to warto - gdzie nie położę na dworze, to mi wszystko obeżrą. Najgorzej, że mi pożarły pestki czereśni!!!
  • Ja mam jakas z tesco kupioną w promocji lata temu i jestem zadowolona.
  • Pomidory tez trudno się suszy.
    Ja głównie uzywam do jabłek, grzybów i ziół

  • @Elunia, dobrze uzyc spwcjalnego gatunku pomidorów, ktore mają wiecej miąższu a mało wody. 
    Ja w zeszłym roku suszyłam zwykłe- tzn. bez srodka jedynie wydrązone polówki. Chyba ze trzy dni z przerwami suszyłam.
    Potem robiłam do słoików w zalewie z oliwy i ziłł. Ale tez nie były idealne. Mysle, ze wlasnie z powodu gatunku pomidorów.
    Sliwki, gruszki na kompot wigilijny tez czasem suszę.

  • Ja miałam w użyciu dwa rodzaje suszarek - jedna miała nawiew od góry, druga od dołu. Lepiej suszyło się w tej, która wiała od dołu, choć z kolei ta miała wyższą temperaturę nawiewu i zdarzyło mi się, że się za bardzo "dopiekło", to, co było najbliżej nawiewu).

    Nie jestem przekonana do jak największej ilości tacek, bo wtedy jednak powietrze nie ma jak cyrkulować, a jeśli nawet, to cyrkuluje mocno wilgotne i tak proces suszenia trwa dłużej. 

    Różnica była też w głośności suszenia - dla nas miało to akurat znaczenie (w małym mieszkaniu).

    I jeszcze warto zwrócić uwagę na wysokość tacek i zachodzenie ich na siebie (grało to rolę przy wielkości wkładanych produktów do suszenia). 

    I w - jak to nazwać?... - fakturze tacek? Im mniejsza powierzchnia, na której układa się produkt do suszenia, tym mniejsze ryzyko, że przywrze i będzie trudne do odklejenia).

    I ja robiłam (z grzybami) tak, że po wysuszeniu odczekiwałam dobę i dosuszałam - już krótko, ale jednak) raz jeszcze. 
  • A! Znajoma suszy latem w starym samochodzie - zakleja okna od wewnątrz, żeby było ciemno i pakuje, co chce i ile się da :smiley: 
  • Ja poprostu co jakis czas przekładam tacki z dołu na górę 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.