Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Turystyczna baza wypadowa (Polska)

Proponuję stworzyć wątek, w którym będziemy się dzielić różnymi namiarami na różne miejsca w Polsce (w których byliśmy osobiście) - kwatery prywatne, agroturystyka, pałacyki, apartamenty itp. Polecamy lub odradzamy.

Na początek - województwo podlaskie, Białowieża.
Polecam kwatere prywatna w Białowiezy - http://www.gmina.bialowieza.pl/pl/bazaturystyczna/agroturystyka/gospodarstwo-agroturystyczne-nocleg-u-kolodzieja.html
Trafilismy przypadkiem, wlasciwie nigdzie indziej nie bylo miejsc. Bylismy ujeci goscinnoscia gospodarzy i pysznymi domowymi posiłkami. Cenowo wychodzilo wtedy (kilka lat temu) stosunkowo tanio. Nieraz zdarzalo nam sie isc do gospodarzy z jakims prostym pytaniem, a konczylo sie na wielogodzinnej rozmowie przy herbacie. Piekne miejsce, ciekawa okolica - Puszcza Bialowieska ze sciezka edukacyjna "Zebra Zubra", rezerwat pokazowy ze zwierzetami, kolejka waskotorowa, skansen w sasiedniej wsi Sioło Budy.
W samej Bialowiezy - kosciol katolicki z najbardziej oryginalnym konfesjonałem, jaki kiedykolwiek widzialam, cerkiew z ceramicznym ikonostasem (rzadkosc), skansen architektury drewnianej ludnosci ruskiej Podlasia, Restauracja Carska w zabytkowym budynku dworca kolejowego, bardzo nowoczesne muzeum przyrodniczo-lesne. Pamietam, ze duza atrakcja byla dla nas wyprawa z gosopodarzem  o swicie na zeremia bobrow w sercu puszczy. 

Dwa lata temu byliśmy też w Małopolsce w gospodarstwie agroturystycznym w Porębie Wielkiej 
http://www.agroturystyka.malopolska.pl/
Super miejsce dla rodzin z dziećmi, jest kącik zabaw i podwórko z placem zabaw, basenem, różnymi jeździkami itp., przyjechaliśmy zwiedzać, a moi chłopcy mogliby się w ogóle z tego podwórka nie ruszać. Wybraliśmy to miejsce ze względu na możliwość wykupienia posiłków bezglutenowych (synek był wówczas na diecie), posiłki były takie prawdziwie domowe, dla reszty rodziny "normalne", dla syna bezglutenowe. Dobra baza wypadowa dla zmotoryzowanych, zwiedzaliśmy wtedy dość intensywnie wszystko, co się dało w granicach 100km - zamki w Niedzicy i Czorsztynie, płynęliśmy Dunajcem, byliśmy w Rabkolandzie, w kopalniach w Bochni i w Wieliczce, nawet na Słowacji w Czerwonym Klasztorze. 
Podziękowali 1NC500
«13456

Komentarz

  • Ale po co mnożyć wątki ? Są już takie ...  Mogę np podbić mój "wypoczynek dla wielodzietnych w Polce".
  • Są też wątki dotyczące agroturystyki , czy podróży zagranicznych.
  • Podbiłam,
  • Chyba warto odświerzyć - wakacje się zaczęły
  • Znacie jakieś fajne miejsca we Wrocławiu lub w okolicy na nocleg najlepiej jakby jeszcze dało się wykorzystać bon turystyczny, ale niekoniecznie?
  • Co polecilibyście dla rodziny wielodzietnej nad morzem? 
  • Jak chcesz odpocząć od gotowania i masz środki na to - Ibis Mierzeja Wiślana. Chyba z Twoim składem byście weszli do pokoju 4-os. Dzieci do lat 3 z hakiem za darmo.
    Podziękowali 1M_Monia
  • Ja nad morzem polecam domki w ośrodku "Słoneczko" w Rowach - bardzo blisko plaży, teren ogrodzony, świetlica z fajnymi zabawkami, plac zabaw, dobre jedzenie. 
    Podziękowali 1M_Monia
  • @Kacha jakie ceny mniej więcej?
  • Chata leśna Polana na pojezierzu brodnickim. Jesteśmy właśnie. Rewelacja. Prowadzą ludzie z 5 dzieci w tym jedno trzytygodniowe. Warto wspierać pozę tym super warunki. Mają wolne terminy w lecie.
    Podziękowali 1M_Monia
  • malagala powiedział(a):
    @Kacha jakie ceny mniej więcej?
    Niestety sporo. Ok 1000 zł za tydzień za dorosłego, dzieci ok 800. W cenie wyżywienie - obiad z deserem i śniadanie podawane do stolika - można zabrać wędlinę i pieczywo, starcza na kolację. 
  • To w polecanym przeze mnie Ibisie podobnie, a nawet chyba kapkę drożej. Tylko tam jest jeszcze basen z podgrzewana woda i jakieś animacje dla dzieci (mecze, sporty itd.), a nawet tzw przedszkole… jakieś 2h/dziennie
  • Tu basenu brak ale są teatrzyki dla dzieci, jakieś animacje też. Jest bardzo rodzinnie i spokojnie, to dla mnie ogromny atut.
  • edytowano czerwiec 2022
    Kacha powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    @Kacha jakie ceny mniej więcej?
    Niestety sporo. Ok 1000 zł za tydzień za dorosłego, dzieci ok 800. W cenie wyżywienie - obiad z deserem i śniadanie podawane do stolika - można zabrać wędlinę i pieczywo, starcza na kolację. 
    W wysokim sezonie dorosły 1260, dzieci koło 1000 zł.
    Strasznie poszły ceny do góry w tym roku :o
  • a, no to już bliżej tych ibisowych...
    Tam też jest spokojnie, ale sprawdzimy może te Rowy kiedyś... Chociaż Stegna ma ogromny atut, że naprawdę krótko się jedzie z Warszawy.
  • To jest atut, taktycznie. Rowy to daleka podróż i dlatego w tym roku jedziemy do Krynicy morskiej do zaprzyjaźnionych sióstr zakonnych. Bobas chyba by nie zniósł 8 h w samochodzie.
  • Aga85 powiedział(a):
    Kacha powiedział(a):
    malagala powiedział(a):
    @Kacha jakie ceny mniej więcej?
    Niestety sporo. Ok 1000 zł za tydzień za dorosłego, dzieci ok 800. W cenie wyżywienie - obiad z deserem i śniadanie podawane do stolika - można zabrać wędlinę i pieczywo, starcza na kolację. 
    W wysokim sezonie dorosły 1260, dzieci koło 1000 zł.
    Strasznie poszły ceny do góry w tym roku <span>:confused:</span>
    Podziękowali 1Elf77
  • TMy będziemy testować nową miejscówkę w tym roku, w górach stołowych:) szukaliśmy głównie pod kątem budżetowych znajomych, z 5 dziec B) i nie było łatwo. Wiec jak się sprawdzi ,to na pewno wrzucę.
     Wygląda obiecująco, ale trzeba gotować i to z mojej strony jest największe minus i poświęcenie :'(
    Dlatego troche zazdroszczę tych domków z wyżywieniem :p
  • edytowano czerwiec 2022
    Kacha powiedział(a):
    Ja nad morzem polecam domki w ośrodku "Słoneczko" w Rowach - bardzo blisko plaży, teren ogrodzony, świetlica z fajnymi zabawkami, plac zabaw, dobre jedzenie. 
    Nie wiem jak można polecać cos takiego dla wielodzietnych. Profil typowo wielodzietnego to osoba która liczy sie z kosztami , nie chce grubo przepłacać i zwykle woli gotować sama i nie chce jeszcze dopłacać za to że ktos za nią gotuje.
    A w tym ośrodku mamy tragicznie drogo, np. największy możliwy domek jest tylko do 5 osób, i dla rodziny 2+3 cena pobytu przy 1 tygodniu za dobę wyniesie ok 800 zł, a wyżywienie jest niepełne - w ogóle codziennie bez kolacji i dodatkowo bez obiadu w niedziele. Więc do jakiego klienta taka oferta może byc skierowana ? Ani dla wielodzietnych ani do takich co nie chcą przygotowywac posiłków. Chyba tylko do takiego co planuje wakacje na ostatnią chwilę.
    Według opinii jest to syfiasty ośrodek z czasów PRL. Cennik jest nie za domek tylko za osobę to już pachnie niedostosowaniem do klienta. I drogo tam jest nie dlatego że ceny poszły do góry, bo przed chwilą spojrzałem na booking i w tych samych Rowach domek lub wygodny apartament dla 5 osób kosztuje ok 500 zł za dobę bez wyżywienia. A jak sie zadzwoni poza bookingiem to ok 15% taniej. Jedyna zaleta to blisko do morza.
    Naprawdę wybieracie takie drogie oferty ?
  • Hamal, kto u Ciebie gotuje?

  • U nas ja z reguły gotuję i nigdy nie wybrałabym oferty z wyżywieniem. Głównie dlatego, że nie lubię marnować ani pieniędzy, ani jedzenia. 
    Mam swoje myki, by było smacznie, budżetowo i szybko.  
    Podziękowali 1Elf77
  • No widzisz, a ja nie mam myków... I uważam, że też zasługuję na wakacje, też od kuchni, podawania, sprzątania wokół tego, zakupów itd.
    A najtaniej to z domu nie wyjeżdżać...

    Podziękowali 4Aga85 Sunday OlaW hipolit
  • edytowano czerwiec 2022
    Ośrodek Ibis w Stegnie to organizator turystyki, to znaczy w niektórych przypadkach można dostać z pracy dofinansowanie na wyjazd tam, a do apartamentu z własnym wyżywieniem już nie. 
  • malagala powiedział(a):
    No widzisz, a ja nie mam myków... I uważam, że też zasługuję na wakacje, też od kuchni, podawania, sprzątania wokół tego, zakupów itd.
    A najtaniej to z domu nie wyjeżdżać...

    Oczywiście. Dwa lata nie byliśmy nigdzie. 
    To nie znaczy, że nie zasługuję na wakacje, tylko że mamy słabszy czas finansowo. W tym roku uda nam się na kilka dni wyjechać pod namiot i zrobię wszystko, by był to udany wyjazd. Gotowanie na polu namiotowym różni się od tego we własnej kuchni.

  • Drugi najfajniejszy wyjazd po tych wczasach z wyżywieniem to był właśnie miesiąc pod namiotem z gotowaniem na świeżym powietrzu. Super wspominam.

    Skoro teraz macie gorszy czas, to nigdy nie mów nigdy...
  • @Hamal, pytała Monia, dla jej rodziny taki domek może być wystarczający, nie ma co się zaperzac. 
    Chociaż zgadzam się, że tanio to to nie jest. Mysmy szukali opcji dla rodziny 2+3 i rodziny 2+5 i wcale nie było łatwo znaleźć czegoś fajnego i mie za miliony. No i niestety musiałam zrezygnować z opcji z wyżywieniem, ceny dla nas były jeszcze ok, ale ceny dla tej większej rodziny były dość kosmiczne. Już nie mowiac o jakiś hotelach z basenem...

  • malagala powiedział(a):
    No widzisz, a ja nie mam myków... I uważam, że też zasługuję na wakacje, też od kuchni, podawania, sprzątania wokół tego, zakupów itd.
    A najtaniej to z domu nie wyjeżdżać...


    Bardzzo podzielam Twoje zdanie:)) tylko dla niektórych jest opcja albo jadę ekonomicznie, albo wcale...

  • malagala powiedział(a):
    uważam, że też zasługuję na wakacje, też od kuchni, podawania, sprzątania wokół tego, zakupów itd.
    A najtaniej to z domu nie wyjeżdżać...

    Przeciętny wielodzietny nie będzie płacił 800 zł za dobę bo to jest takie marnowanie pieniędzy że głowa boli, to jakby się wrzucało pieniądze setkami do ognia. 
    800 zł za dobę to nie tylko "nie jest tanio" tylko koszmarnie drogo. Jeśli ta cena Ci nie przeszkadza to po prostu nie jesteś przeciętną wielodzietną.
  • Hamal powiedział(a):
    Kacha powiedział(a):
    Ja nad morzem polecam domki w ośrodku "Słoneczko" w Rowach - bardzo blisko plaży, teren ogrodzony, świetlica z fajnymi zabawkami, plac zabaw, dobre jedzenie. 
    Nie wiem jak można polecać cos takiego dla wielodzietnych. Profil typowo wielodzietnego to osoba która liczy sie z kosztami , nie chce grubo przepłacać i zwykle woli gotować sama i nie chce jeszcze dopłacać za to że ktos za nią gotuje.
    A w tym ośrodku mamy tragicznie drogo, np. największy możliwy domek jest tylko do 5 osób, i dla rodziny 2+3 cena pobytu przy 1 tygodniu za dobę wyniesie ok 800 zł, a wyżywienie jest niepełne - w ogóle codziennie bez kolacji i dodatkowo bez obiadu w niedziele. Więc do jakiego klienta taka oferta może byc skierowana ? Ani dla wielodzietnych ani do takich co nie chcą przygotowywac posiłków. Chyba tylko do takiego co planuje wakacje na ostatnią chwilę.
    Według opinii jest to syfiasty ośrodek z czasów PRL. Cennik jest nie za domek tylko za osobę to już pachnie niedostosowaniem do klienta. I drogo tam jest nie dlatego że ceny poszły do góry, bo przed chwilą spojrzałem na booking i w tych samych Rowach domek lub wygodny apartament dla 5 osób kosztuje ok 500 zł za dobę bez wyżywienia. A jak sie zadzwoni poza bookingiem to ok 15% taniej. Jedyna zaleta to blisko do morza.
    Naprawdę wybieracie takie drogie oferty ?
    Tak, ja wybieram Rowy często. Domki są pojemne, zdarzało nam się spać w takim domku w 4 dorosłych i 4 dzieci - dodatkowo jest wersalka na dolnym piętrze, która nie jest liczona jako miejsce do spania. Jak więcej ludzi to już nie liczą pełnej stawki. A co do tego, że jak można polecać coś takiego na forum - nie było pytania o to co polecamy w "kwocie do" tylko co polecamy. W Słoneczku byłam chyba z 10 razy i naprawdę polecam to miejsce. 

  • edytowano czerwiec 2022
    Kacha powiedział(a):
    A co do tego, że jak można polecać coś takiego na forum - nie było pytania o to co polecamy w "kwocie do" tylko co polecamy. W Słoneczku byłam chyba z 10 razy i naprawdę polecam to miejsce. 

    Jest to forum głównie wielodzietnych, kwestia budżetowości jest zawarta w słowie "wielodzietni"

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.