Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Harcerze tęczowieją

«1

Komentarz

  • Z tego tekstu wynika ze osoba homoseksualna może zostać harcerzem i nie spotka jej pogarda tylko dlatego ze jest homoseksualna. Zle? 
    Podziękowali 1persa
  • Na szczęście nie wszyscy.
  • Paprotka powiedział(a):
    Z tego tekstu wynika ze osoba homoseksualna może zostać harcerzem i nie spotka jej pogarda tylko dlatego ze jest homoseksualna. Zle? 
    Za tym tekstem idzie udział harcerzy ZHP (w mundurach) w paradach rownosci. Zle.
  • Kiedy ja byłam w harcerstwie, to już wtedy mi zaczynało co nieco zgrzytac, ale teraz to dopiero pojechali.
  • jan_u powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):
    Z tego tekstu wynika ze osoba homoseksualna może zostać harcerzem i nie spotka jej pogarda tylko dlatego ze jest homoseksualna. Zle? 
    Za tym tekstem idzie udział harcerzy ZHP (w mundurach) w paradach rownosci. Zle.
    :(szok :(
  • jan_u powiedział(a):
    Paprotka powiedział(a):
    Z tego tekstu wynika ze osoba homoseksualna może zostać harcerzem i nie spotka jej pogarda tylko dlatego ze jest homoseksualna. Zle? 
    Za tym tekstem idzie udział harcerzy ZHP (w mundurach) w paradach rownosci. Zle.
    skoro chcą...niespecjalnie się interesuję harcerstwem. 
    ciekawy wywiad
    https://www.vogue.pl/a/zmiana-warty
  • edytowano lipiec 2018
    taaa
    swiadczy o tym ze juz w kazdej organizacji musi byc mowa o orientacji seksualnej ....
    a komentarz pod artykulem ze zhp musi sie osjawac z tym tematem i ksztaltowac odpowiednio mlodziez - noo bardzo ciekawy i wymowny
    Podziękowali 2Małgorzata32 Rogalikowa
  • Ponoć też nie całe zhp
  • monia3 powiedział(a):
    taaa
    swiadczy o tym ze juz w kazdej organizacji musi byc mowa o orientacji seksualnej ....
    a komentarz pod artykulem ze zhp musi sie osjawac z tym tematem i ksztaltowac odpowiednio mlodziez - noo bardzo ciekawy i wymowny
    trudno by w licznych organizacjach nie było takich osób.
  • Paprotka powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    taaa
    swiadczy o tym ze juz w kazdej organizacji musi byc mowa o orientacji seksualnej ....
    a komentarz pod artykulem ze zhp musi sie osjawac z tym tematem i ksztaltowac odpowiednio mlodziez - noo bardzo ciekawy i wymowny
    trudno by w licznych organizacjach nie było takich osób.

    Zgoda - tylko czy w kazdej organizacji musi byc temat zwiazany z orientacja seksulana?
    Podziękowali 1maliwiju
  • @Katarzyna powiedział(a):
    Nie wszyscy.
    Oczywiście, że nie. Ale to wydawnictwo opublikował Wydział Wychowania Duchowego i Religijnego Głównej Kwatery ZHP. Tak, duchowego i religijnego. Czyli naczelne władze ZHP uważają problematykę LGBT za kwestię wiary. To się robi niefajne.
  • Organizacja, która ma 105.000 członków.
  • edytowano lipiec 2018
    Tola o to to ;) a no wlasnie braterstwo a "siostrzanstwo " to co ? ;) dyskryminacja :D dziwne ze nikt jeszcze nie zwrocil na to uwagi :smiley: 
  • natropie.zhp.pl/index.php/harcerz-w-kazdym-widzi-blizniego/




  • lukeblog.blox.pl/2018/07/ZHP-oburzeni-na-tekst-harcerki-ktora-mowi-o-swej.html

    ten drugi link - pokazuje ze nie wszyscy w zhp maja takie podejscie ze zhp powinno byc teczowe


  • Chyba za duzo filmów hamerykańskich się naoglądałas  :D
  • Wychodki  i polowe warunki sa ale dla zhr i malych organizacji skautowych. Zhp ma wygodna baze jak na koloniach.
    Podziękowali 2E.milia sylwia1974
  • @Małgorzata zaskocze Cię ,ale byłam na takim, jak piszesz, wyjeździe. W Bieszczadach, pod namiotem,  ciągle lało. z kolega, który był zupełnie normalny. Dopiero długo później, od jego brata, dowiedziałam się,  że jest homo...
    Podziękowali 1beatak
  • Małgorzata, a czemu nie wierzysz? Skąd wzięłaś taki stereotyp geja? Bo chyba o stereotyp i jakiś własne dziwne wyobrażenia chodzi. Serio co ma bycie homo do tego czy ktoś będzie znosił niewygody, lubi kontakt z natura czy sporty ekstremalne? Albo nie lubi???
    Podziękowali 1beatak
  • I tak słabi są homosie bo z kobietą nie dają rady dogadać się.
    Piszę zupełnie niepoważnie. Kiedyś robiłam reaserch na fb ile % znajomych mam homo. Żyje wśród elektoratu PO i dosłownie 3 promile naliczylam.
    Ten artykuł i propaganda to jest systemowe wylewanie bagna w środowisko wychowawcze. By wywlec nienormalność i przyzwyczajać do niej dzieci.
    Podziękowali 2Tusia draconessa
  • Proces gotowania żaby zachodzi stopniowo, a tu akurat wybilo. 
    Z homoseksualistami gdziekolwiek wiadomo, ze chodzi o deprawacje mlodych chlopcow i o dostep pedofilow do chlopcow, bo jak wiemy, stale sie redefiniuje wiek, od ktorego można konsumowac.
    Jest realizowany scenariusz dawno temu nakreślony na Zachodzie przez odpowiednie jednostki postepowe.
    Dla mnie jednak szok, ze w harcerstwie tak szybko poszło.
    Ale to jest zaplanowana akcja, szczegolnie w Choragwiach odcietych od Boga, ze tak pojade duzymi słowami. Czyli tam, gdzie generalnie baardzo zeswiecczony teren. 

    Nie chodzi o dzieci, co to orientację niby odkryja, tylko swobodny dostep doroslych do dzieci w perspektywie.

    Jest to absolutnie obrzydliwe i piekielne.
    Siarką czuć bardzo, ktos w tych władzach sie niezle zadomowil.

    ZHP ma piekne korzenie, mnóstwo dobrych rzeczy na koncie, świetnych instruktorow - i bardzo wielu sie nie zgadza na taki zwrot- na forach (i w realu też) zawrzalo ostro.

    (Na marginesie: Obozy w lesie i w dziczy, to te ZHP, nie tylko ZHR czy skauci. Nie spędziłam ani jednego dnia na bazie z 10 lat jezdzania na obozy).



  • Aż mi się słabo zrobiło, gdy to przeczytałam :( Dosłownie kilka dni temu z mężem rozmawialiśmy, że fajnie by było naszego najstarszego do gromady zuchowej w SP zapisać, bo harcerstwo to taka fajna sprawa dla chłopaka szczególnie. Tylko w pobliżu mamy same ZHP-owskie drużyny...
    Podziękowali 1OlaZ
  • Związek Harcerstwa Polskiego.. Od dawna czerwony chiba
  • W 2001-2 roku robiłem badania do pracy magisterskiej poświęconej różnemu odczytywaniu tradycji harcerskiej. Badałem instruktorów na etapie prób podharcmistrzowskich. Badanie jakościowe, nie ilościowe, ale ogólną orientację też miałem dobrą. Roboczo oceniałem, że instruktorów robiących autentyczną dobrą robotę w ZHP i ZHR jest podobna liczba, tylko w ZHP (którego wtedy byłem członkiem) są jakby "rozcieńczeni" w większej grupie. 
    Od tamtego czasu mam wrażenie, że polaryzacja postępuje. Ostatni zjazd ZHP zrezygnował z abstynencji instruktorów... Ciekawy list na ten temat do instruktorów ZHP i wszystkich harcerzy napisał mój przyjaciel Marek Gajdziński "Szwejk". Można znaleźć w sieci.
  • Rezygnacja z abstynencji?? Toż to przeczy idei harcerskiej.. koszmar. Że o gejach nie wspomnę.. tu bym zwalila na pójście z "postępem"..

    Ale dlaczego rezygnować z abstynencji?? 
    Chodzi o starzejących się instruktorów, żeby nie odchodzili.. albo nie pili pod stołem..

    Atsd co słychać w ZHR? 
    Bo chciałam dzieci do zuchów zapisać;) tylko jeszcze modlę się o dom żebyśmy mieli bliżej do ZHRu ;) 
  • edytowano lipiec 2018
    Skauci Europy. Bardzo fajne harcerstwo. Szukałam ZHRu,  a okazało się, że FSE mamy bliżej. To był bardzo dobry wybór. 
    Podziękowali 4Wela ewaklara Joannna annabe
  • @ori ,czego nie rozumiesz?  Już zostało powiedziane, co to jest ZHP. 
  • Chodzi Ci o ideę? 
  • Chodzi o grę słówek i żeby potem zrobić z tego kropki. Sory, ori, masz kawa na ławę co i jak. Masz jakieś pomysły albo refleksje, to się podziel, bo komunikacja ujemna Ci wychodzi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.