Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uwaga na serial dla dzieci! Ania z Zielonego wzgórza.

 
Od zawsze byłam i jestem fanką Ani z Zielonego wzgórza. Ostatnio netflix udostępnił drugi sezon serialu na motywach powieści pt "Ania nie Anna". Pierwszy sezon był przyjemny dlatego obiecałam dzieciom że razem oglądniemy drugi  wiek o 7rż. Na szczęście oglądnełam wcześniej kilka odcinków, nie spotkałam się do teraz z tak natrętná promocją homoseksualizmu w filmie przeznaczonym dla dzieci.

Ciotka Diany jest żałobie po miłości swojego życia Gertrudzie, Diana nie rozumie jak to możliwe ale Ania i kolega tłumaczą że liczy się miłość. Kolega rozpoznaje że on też jest inny. Diana chce wyjść za mąż ale ciotka i jej przyjaciele artyści przekonują ją że powinna się realizować w życiu, inna dziewczynka  szykuje się do ślubu a matka płacze nad jej losem bo małżeństwo ją ograniczy. Ania po tym jak jej Maryla obcięła włosy , po ufarbowaniu na zielono, przebiera się za chłopca bo lepiej się czuje w tej roli, a na bożonarodzeniowym przedstawieniu pastor jest przebrany za wróżkę z wielkimi cyckami i ustami jak siostry Godlewskie razem, a Ania znowu w roli chłopca. Ostatnią sceną którą oglądnęłam zanim doszłam do wniosku że nie powinnam im nabijać oglądalności było jak homo przyjaciel Ani stwierdza że ich szkolny nauczyciel też jest homo a planowany ślub to tylko przykrywka dla jego upodobań.  

Przestrzegam przed tym serialem, szczególnie dla dzieci, jest zrobiony, pięknie , zabawnie, bez przemocy , aż chce się oglądać całą rodziną albo pozwolić dzieciom.
«13456710

Komentarz

  • seriale z Netflixa to jedna wielka promocja homo niestety :(
  • Tola powiedział(a):
    He he, czyli mocno odbiegli od książki... a jak niby ta Diana miałaby się "realizować" w tamtych czasach?
    Grać na fortepianie, jeździć po świecie i koncerty dawać.
    Podziękowali 1E.milia
  • Nie oglądam,  bo calkowicie odbiega of książki,  choć pierwsze odcinki 1 sezonu bardzo mnie wzruszyly. 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Bo to nie jest ekranizacja powieści tylko na motywach.

    A aporopo Diany oni ją przekonują ale Diana jest dziwna i nie rozumie za bardzo o co im chodzi. 
    -" Ona będzie kiedyś koncertować jeśli mąż się zgodzi"
    Podziękowali 1MAFJa
  • edytowano lipiec 2018
    nooooo to dali czadu
    dziekuje za informacje
    nie rozumiem dlaczego wszystko trzeba "odpowiednio dopasowywac" by bylo poprawne politycznie - co bylo nie tak z ta prawdziwa Ania z Zielonego Wzgorza by to zmieniac ?
  • To nie chodzi o poprawność, to chodzi o homo edukację.
    Podziękowali 2E.milia Gosia5
  • Wczoraj dali jakąś wariatkę wychwalającą aborcję:

  • maliwiju powiedział(a):
    Bo to nie jest ekranizacja powieści tylko na motywach.

    A aporopo Diany oni ją przekonują ale Diana jest dziwna i nie rozumie za bardzo o co im chodzi. 
    -" Ona będzie kiedyś koncertować jeśli mąż się zgodzi"




    Tylko w tej ekranizacji tych motywów na lekarstwo.
  • O jaaaaa
    A ja 5 minut temu proponowałam córce...
    Ale nie chciała.  
  • beatak powiedział(a):
    maliwiju powiedział(a):
    Bo to nie jest ekranizacja powieści tylko na motywach.
    A aporopo Diany oni ją przekonują ale Diana jest dziwna i nie rozumie za bardzo o co im chodzi. 
    -" Ona będzie kiedyś koncertować jeśli mąż się zgodzi"




    Tylko w tej ekranizacji tych motywów na lekarstwo.
    Nie rozumiem?
  • Może w tym sensie, że tyle tam prawdziwej "Ani", co leku w kroplach homeopatycznych
    Podziękowali 3maliwiju beatak Gosia5
  • To książka dla dzieci. W dodatku przebój. Nie wiem po co w serialu dla dzieci seks wogole. Szczególnie że w książce nie ma nic. Nie wiem czemu ktoś nie może zrobić wiernej ekranizacji.. Akurat czytam z dziewczynami. Mamy też ten stary film 3cz.. Jest ok ale dziewczynki podstarzale i tylko początek jak zwykle trzyma się oryginału. Byl kiedyś w niedzielę rano taki serial droga do avonlea. Nie możnaby tak samo ani zrobić.? 
    Podziękowali 1Gosia5
  • Próbowałam oglądać pierwszy sezon i zraził mnie strasznie takim ze tak to ujmę feministycznym kolorytem. Ja rozumiem luźną adaptację książki, ale to się wcale realiów XIX- wiecznego świata nijak nie trzyma. Świat współczesnego gimnazjum w strojach z XIX w. 
    Podziękowali 1Barbasia
  • No widać nie jestem tak wyczulona bo pierwszy sezon mnie jakoś nie zraził.
    Ale po drugim nie mogę.
  • Widzielismy pierwszy odcinek. Stwierdzilam ze to dla dorosłych i na tym sie skończyło. Bardzo profesjonalnie zrobione:)  u nas jak cos zrobia to wyglada jak sprzed 30 lat.
    Podziękowali 1E.milia
  • O, nie wiedziałam, że jest już drugi sezon, obejrzę sobie.

    Fakt, serial dość daleko odchodzi od pierwowzoru, to zupełnie inna opowieść, ale też piękna.
  • Nie dotarłam do wątków które opisujecie, przerwałam oglądanie jakos w drugim odcinku. Z początku byłam zachwycona odtwórczynią głównej roli i ogólnym klimatem serialu, później zaczęły się odstępstwa od książki i się zniechęciłam. 
    Podziękowali 2Aga85 Gosia5
  • Netflix to jedna wielka promocja homo. W świetnym hause of cards w pierwszych dwu sezonach dwa odcinki z d*, tylko po to by promować.
  • PawelK powiedział(a):
    Netflix to jedna wielka promocja homo. W świetnym hause of cards w pierwszych dwu sezonach dwa odcinki z d*, tylko po to by promować.
    Z d*?

    Troche offtopowo, ale podobne głosy pojawiają się w kwestii zatrudnienia czarnych aktorów - ze wsadzają ich wątki do filmów na sile, ze polityczna poprawność, ze reżyserzy obsadzają ich tylko dlatego by nie być posądzeni o rasizm, itd. tak było np w przypadku nowych gwiezdnych wojen albo komentarzy na temat Idrisa Elby jako nowego Bonda, ze czego to Hollywood nie wymyśli - czarny Bond (osobiście uważam, ze aktor świetnie by pasował do tej roli). A mimo tego hałasu o promowaniu czarnych aktorów w ramach politycznej poprawności itd filmów z nimi w rolach głównych nie ma aż tak duzo, a są chyba liczniejsza grupa niż homoseksualiści. A Ile przeciętny człowiek zna filmów z watkami homoseksualnymi w roli głównej? Klasyka filmowa, romanse i nie tylko, to jednak historie miłosne w wersji hetero. Może zamiast doszukiwania się "promocji" warto pomyśleć, ze takie postrzeganie więcej mówi jednak o nas samych i do czego jesteśmy przyzwyczajeni. 
  • Myśle ze to jednak nie chodzi o wartości ani nic wzniosłego, zwłaszcza w kontekście sąsiedniego wątku o harcerzach gdzie, znamienne, pisze się o paradach GEJÓW...
    A co do "wciskania gowna"...niektórzy w takich Stanach Zkrdnoczonych do dziś boleją, ze prawo nie tylko zabrania im pobicia czarnego i wygonienia do osobnego przedziału dla "takich jak on", ale tez uważa go za pełnoprawnego człowieka, także ten
  • Paprotka ciemnoskory Bond mi nie przeszkadza ale jesli do seriali mlodziezowych o czasach np sredniowiecznych zatrudnia sie ciemnoskorych aktorow to jest to, sorry za slowo, zenujace (mowa o serialach gdzie rzecz dzieje sie w np Anglii a wszyscy taka postac traktuja jak kompana) - nie mam nic do tego czy tamtego aktora ale to nie te realia - poprostu no nie tak to wtedy wygladalo a serial chocby mlodziezowy na luzie powinien tamtejsze realia oddawac

  • edytowano lipiec 2018
    Nie jestesmy biedne
    przykre jest to ze wmawiaja  ze np obejrze cos na motywach powiesci ktora lubilam a scenarzysta to nawet chyba tej powiesci nie przeczytal ....
    i nie podoba mi sie ze wszedzie musi byc poprawnie politycznie - czy w Ani z Zielonego Wzgorza byly jakiekolwiek watki o orientacji seksualnej ?
  • Tak tak. Wogole możemy sobie żyć jak chcemy i przekazywać dzieciom wartości jakie chcemy i nic w tym nie przeszkadza. Ani filmy, a ni programy, ani różne dziwa wlewajace się do placówek oświatowych i innych.. Ja akurat bardzo wdzięczna jestem za te dyskusje i wpisy. Wolę wiedzieć na co uważać. A uważać trzeba.. 
  • Elunia, nie zmuszają, ale jak ktoś taki jak ja ogląda mniej niż minimum, dzieci czasem bajki, to dlaczego niedobre jest pokazywanie, że są takie filmy? Że czas bezpiecznego Disneya i innych takich, robiących filmy dla dzieci, się definitywnie skończył. Masz starsze dzieci, masz inne patrzenie.
    Podziękowali 4MAFJa Joannna Tusia In Spe
  • A jest to dla mnie ważne, bo bywamy w różnych domach i dzieci czasem coś u kogoś oglądają. To takie straszne, że ktoś ostrzega inne matki? Że bardzo trzeba uważać?
    Podziękowali 3Rogalikowa Barbasia In Spe
  • edytowano lipiec 2018

    @Paprotka znowu jątrzysz. Jak chcesz to sobie oglądaj filmy o miłości homo i zachwycają się nią.

    Ci na których ostrzeżeniu mi zależało zrozumieli. Tak się składa że Biblia jednoznacznie wypowiada się o homoseksualiźmie i jakby się nie silić inaczej nie będzie.




    Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.

    20.13 Kapł


    1kor6, 9. Czyż nie wiecie, że niesprawiedliwi nie posiądą królestwa Bożego? Nie łudźcie się! Ani rozpustnicy, ani bałwochwalcy, ani cudzołożnicy, ani rozwięźli, ani mężczyźni współżyjący z sobą,



  • Elunia, ja Ciebie nie rozumiem i nie wiem o co się miotasz. Dzieci początek podstawówki mają sobie oglądać co się da i potem dokonywać wyborów? Oglądać zboczenia pokazane jako normalne, szlachetne, codzienne? Wychowanie polega na tym, że najpierw idzie normalność i wartości, a nie cały brud współczesnego świata.
    Podziękowali 3MAFJa Barbasia camille
  • E tam, wystarczy pierwsze zdjęcie i po co wchodzić dalej? Nie każdy też opłaca abonamenty, a może ten, co opłaca, nie zawsze wie jakie "wartości" kupuje.
    Podziękowali 2Joannna Barbasia
  • Jeden wie od razu, inny nie od razu...
  • Złego wyboru....ta....
    Ty miałaś małe dzieci w innych czasach. Nie masz pojęcia chyba jak to teraz funkconuje. Nie wychowujesz małych dzieci. I uważam że lepszy Netflix niż tv czy bajki na YouTube..
    Podziękowali 3E.milia maliwiju Odrobinka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.