Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uwaga na serial dla dzieci! Ania z Zielonego wzgórza.

2456710

Komentarz

  • No my np. Nie mamy tv wogole a nie uważamy tego za jedyne słuszne wyjscie, ale żeby nikomu nie "nabijac kabzy" trzaby żyć jak amisze. 
    Podziękowali 1Joannna
  • No widzisz Elunia, ja mam Netflixa. I na przykład świetną animację Peg plus kot - z zadaniami matematycznymi moje dziewczyny oglądały. I kilka innych wartosciowych rzeczy dla dzieci, chocby Jozef, wladca snow. Oraz, zachęcona pierwszym odcinkiem, chciałam puścić córkom właśnie Anne. A nie siedzialabym z nimi przed kompem wcale. 
    Podziękowali 1monia3
  • Mi Netflix wiele razy pozwolił na chwilę odpocząć. Tam jest oddzielny profil z bajkami bez teklam. 
  •  Czyli co  do wyboru albo zero tv, zero filmów i bajek i wtedy ok albo jak już mam Netflix lub cokolwiek innego to już nie mam prawa do niezadowolenia z treści konkretnej bajki bo kupiłam abonament?

    Dziwne? To co piszesz.
  • Elunia, widzisz wszystko z tak innej perspektywy, że nie wiesz jak to jest TERAZ z małymi dziećmi. Bo świat dzieciństwa Twoich dzieci to inna epoka.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • Kategoria wiekowa 7+
  • Zobaczcie lepiej Anie z Megan Follows.  Też na motywach, ale to mój ukochany film. 
  • mader powiedział(a):
    A czy znamy coś jeszcze?
    Hmm. Chyba taka nachalna propaganda zaczęła się od Tajemnicy Brokeback Mountain.
    To była jaskółka.
    A nie. Wcześniej byla Filadelfia.
    Ale spoko.
    To po prostu normalne historie które nie miały zmieniać myślenia społecznego, tylko wreszcie można obejrzeć coś innego niż dotąd byliśmy przyzwyczajeni.
    Niech będzie.
    Nachalna propaganda? No szok, Oskara zgarnal film opowiadajacy o homoseksualistach. Po jakichs 70 lat istnienia tej nagrody. Skandal :) I tak, Filadelfia rzeczywiscie zmienila myslenie spoleczne, pamietasz jakie pojecie na temat HIV mieli bohaterowie w tym filmie? I w jakich latach zostala nakrecony? No. I jeszcze zagadka dla Ciebie, ile jest Oskarowych filmow (czy chocby nominowanych) z homoseksualnymi glownymi bohaterami, historiami? Doslownie kilka, w tym te ktore wymienilas i filmy biograficzne, takie jak Gra tajemnic. Taka ta Twoja nachalna i wszechobecna propaganda :) 
  • edytowano lipiec 2018
    na netflixie sa fajne filmy przyrodnicze o oceanie -piekne :) sa po angielsku ale wystarczy sam widok by sie zachwycic  :) dzieci tez chetnie ogladaja choc przy tym maja sporo pytan
    natomiast nasz 5latek byl zachwycony filmem na netflixie gdzie rajdowiec zdecydowal sie budowac spitfire - choc tu po angielsku wiec trzeba bylo tlumaczyc :wink: lubi magiczny autobus znow rusza w droge (czy jakos tak ten tytul)
    my z mezem lubilismy serial o zamkach w Wielkiej Brytanii

    Podziękowali 1E.milia
  • Monira powiedział(a):
    Zobaczcie lepiej Anie z Megan Follows.  Też na motywach, ale to mój ukochany film. 
    Uwielbiam ten film.
    Podziękowali 1Monira
  • maliwiju powiedział(a):


    Ktokolwiek obcuje cieleśnie z mężczyzną, tak jak się obcuje z kobietą, popełnia obrzydliwość. Obaj będą ukarani śmiercią, sami tę śmierć na siebie ściągnęli.

    20.13 Kapł



    w ciągu dalszym jest o obcowaniu z kobietą mającą miesięczne krwawienie i odróżnianiu zwierząt czystych od nieczystych, też bardzo jednoznacznie.
  • edytowano lipiec 2018
    @Ania D. dzieci @Eluni to licealistki, to wprawdzie wielka różnica między nimi a np.siedmiolatkami, ale czas ich dzieciństwa to bardzo niedawna przeszłość i jeśli chodzi o wychowywanie dzieci, to nic się specjalnie nie zmieniło przez ok. 10 lat.
    W innych czasach to nasi dziadkowie wychowywali naszych rodziców.
  • Elunia powiedział(a):
    Ale dlaczego mi tłumaczycie jaki świetny jest netflix?Tak wybrałyście! No niech i będzie super, ale nie odpowiadającą wam "Anię" wyprodukował? Może spróbujcie napisać protest albo petycję żeby takiego syfu nie kręcił. Aaaa czekaj, nie! Przecież to prywata i może robić co chce dopóki ma wpływy z abonamentu. :D


    No i ? watek jest o tym ze pewnych filmow nie warto ogladac
  • edytowano lipiec 2018
    @Paprotka
    A czyli okej przedawniło się.
    Jeszcze z listu do Koryntian mi wyjaśnij proszę.

    I może to jeszcze:

    Rz 1:25-28.32

    25. Prawdę Bożą przemienili oni w kłamstwo i stworzeniu oddawali cześć, i służyli jemu, zamiast służyć Stwórcy, który jest błogosławiony na wieki. Amen.

    26. Dlatego to wydał ich Bóg na pastwę bezecnych namiętności: mianowicie kobiety ich przemieniły pożycie zgodne z naturą na przeciwne naturze.

    27. Podobnie też i mężczyźni, porzuciwszy normalne współżycie z kobietą, zapałali nawzajem żądzą ku sobie, mężczyźni z mężczyznami uprawiając bezwstyd i na samych sobie ponosząc zapłatę należną za zboczenie.

    28. A ponieważ nie uznali za słuszne zachować prawdziwe poznanie Boga, wydał ich Bóg na pastwę na nic niezdatnego rozumu, tak że czynili to, co się nie godzi.

    32. Oni to, mimo że dobrze znają wyrok Boży, iż ci, którzy się takich czynów dopuszczają, winni są śmierci, nie tylko je popełniają, ale nadto chwalą tych, którzy to czynią

    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano lipiec 2018
    Elunia powiedział(a):
    monia3 powiedział(a):
    Elunia powiedział(a):
    Ale dlaczego mi tłumaczycie jaki świetny jest netflix?Tak wybrałyście! No niech i będzie super, ale nie odpowiadającą wam "Anię" wyprodukował? Może spróbujcie napisać protest albo petycję żeby takiego syfu nie kręcił. Aaaa czekaj, nie! Przecież to prywata i może robić co chce dopóki ma wpływy z abonamentu. :D


    No i ? watek jest o tym ze pewnych filmow nie warto ogladac
    Ja na przykład wolałabym żeby takich filmów nie produkować.

     Tez bym wolala  :)Jesli bedzie kiepska ogladalnosc, to nie bedzie sie oplacac produkowac ;) ;)
  • Ale co wciskasz tutaj że nie ma propagandy jak jest. 20 lat temu nie wstawiali do kazdego filmu i serialu wątków homo. Się nie mówiło o tym, nie traktowano tego jako cos normalnego, jako wybór, dostępna opcję tylko jako cos wstydliwego o czym sie nie mówi. A teraz pełna wolnosc, akceptacja, nie dokuczajcie im bo oni tak samo kochają. Coraz częściej w serialach i filmach jest to wstawiane. I nie pokazywane jako grzech wstyd wystepek tylko różnorodność, wybór tolerancja.
  • maliwiju powiedział(a):
    @Paprotka
    A czyli okej przedawniło się.
    Jeszcze z listu do Koryntian mi wyjaśnij proszę.
    a dlaczego nie przestrzega się tamtych zakazów i nakazów z księgi kapłańskiej?
    list do Koryntian mówi za to jednoznacznie o mężczyznach, tak że bohaterki Ani Netflixa i inne lesbijki możecie zostawić w spokoju i zostać przy pisaniu o gejach ;)
  • Paprotka powiedział(a):
    maliwiju powiedział(a):
    @Paprotka
    A czyli okej przedawniło się.
    Jeszcze z listu do Koryntian mi wyjaśnij proszę.
    a dlaczego nie przestrzega się tamtych zakazów i nakazów z księgi kapłańskiej?
    list do Koryntian mówi za to jednoznacznie o mężczyznach, tak że bohaterki Ani Netflixa i inne lesbijki możecie zostawić w spokoju i zostać przy pisaniu o gejach ;)

    Masz list.do Rzymian zatem. 
    A poztym lubisz jątrzyć, ja to nawet rozumiem, tylko mało sprytnie to robisz.
  • edytowano lipiec 2018
    nie jątrzyć, tylko uważam że tłumaczenie swojej niechęci do homoseksualistów wybranymi wersetami z Biblii jest niekonsekwentne co najmniej - powołujesz się na Księgę Kapłańską, a mnóstwo zakazów z niej ignorujesz.
  • Nie trzeba wybranych fragmentów z Biblii wystarczy oficjalne nauczanie Kościoła. Paprotka Twój ot zaburza przebieg dyskusji. Akurat w kwestiach których dotykasz wszyscy są tu zgodni i nie sądzę by ktoś miał ochotę coś Ci udowadniać 
    Podziękowali 3Rogalikowa maliwiju Rien
  • edytowano lipiec 2018
    A ty swoją aprobatę dla homoseksualizmu podpierasz nie respektowaniem jednego nakazów że.starego testamentu, jednocześnie pomijając inne cytaty w tym temacie.
    Stanowisko w Piśmie.Świętym jest jasne a nawet gdyby nie było to mam prawo mieć.swoją opinię na temat homoseksualizmu i się z nią dzielic.

    Co więcej gdyby w takim filmie były sceny przemocy , erotyczne czy jakieś inne które uznałabym za niewłaściwe.dla.dzieci też o tym napisała.
    Podziękowali 2Gosia5 Rien
  • edytowano lipiec 2018
    maliwiju powiedział(a):
    Tola powiedział(a):
    He he, czyli mocno odbiegli od książki... a jak niby ta Diana miałaby się "realizować" w tamtych czasach?
    Grać na fortepianie, jeździć po świecie i koncerty dawać.
    Akurat w poprzedniej adaptacji ten wątek też jest dosyć mocno wyeksponowany. Chociaż nie ma nigdzie bezpośredniej krytyki wyborów Diany, to jednak jest ona dosyć mocno skontrastowana z postawą Ani, która - marząc o romantycznej miłości, najpierw chce zająć się swoją edukacją i pracą zawodową i podkreśla, że nie poświęci jej dla mężczyzny. Chce coś osiągnąć sama i wyraźnie szkoda jej przyjaciółki, która ze względu na presję rodziny wcześnie przerywa edukację i wychodzi za mąż. 

    Co do dalszych odcinków wypowiem się, jak obejrzę drugi sezon, przyznam jednak, że bardzo często tutejsze ostrzeżenia traktuję po prostu jak lokalny folklor ;)
    Pamiętam jak był kiedyś wątek o "Homopropagandzie w Pięknej i bestii" - no w żaden sposób nie mogłam się czegoś  takiego dopatrzeć :D

    Inna sprawa, że ja tak naprawdę dobrze wiem, że "Ania z Zielonego Wzgórza" to nie jest żadna wybitna powieść, ale mam sentyment i uważam, że na pewnym etapie fajnie poznać.
  • @Malena, z tego co ja kojarzę, to 18 latka i studentka. I różnica jest jednak spora, jeśli już chcemy być tacy dokładni.
    Podziękowali 1Malena
  • Bardzo ładnie tłumaczono kwestię aberracji homoseksualizmu na ostatnich rekolekcjach dla rodzin. Relacja męża i żony odzwierciedla relację Chrystusa i Jego Oblubienicy - Kościoła. Fałszując ten obraz i zamazując sens płciowości, która wymaga związku różnych płci, dopuszczamy się tak naprawdę herezji.

    Oczywiście promocja homoseksualizmu służy i innym celom. Chodzi o wyhodowanie populacji ludzi, która nie będzie zdolna do normalnego rozmnażania. Także "tęczowe rodziny" służą przenoszeniu skłonności homoseksualnych na dzieci, które w normalnym domu by ich nie miały. Wynika to jasno z badań naukowych, szczególnie mocny efekt występuje, kiedy dwie lesbijki wychowują dziewczynkę. Co jest na końcu tej drogi? "Nowy wspaniały świat", który opisał Aldous Huxley.
  • @Maciek_bs ; i co dalej jaki jest ostateczny cel, kontrola urodzeń poprzez Invitro, a zatem ograniczenie populacji.
    Kontrola jakościowa zarodków czy ilościowa urodzeń?
    I jaki to by miało cel?
  • Ja nie Maciek, ale dla celem jest odciągnięcie jak największej liczy ludzi od Boga. Każda dusza jest cenna.
    @Elunia, nie chodzi o zmiany w wychowaniu. Zmiany są na innej płaszczyźnie. Wcześniej homoseksualizm był uznawany za zboczenie. Czy przeszłoby w szkole, by nauczyciel jawnie się opowiadał za tym, że lubi panów? Teraz nie tylko, że jawnie wielu opowiada, ale nie można nic na to powiedzieć. Bo jak ktoś tego nie pochwala, to Ciemnogród  i hejt jakiego świat nie widział etc. Ta zmiana jest szokująca. Wciskanie łagodnych i dobrych homo do wielu filmów ( typu marginalne role homo sąsiadów), najpierw coraz częstsze mówieni o tym, potem coraz agresywniejsze mówienie, wreszcie otwarte zachowania homoseksualistów, którzy nie kryją się ze swoimi upodobaniami, doprowadziły do tego, że stawia się na piedestale zboczenia zamiast normalności. Stawia się jako normalny, życiowy wybór - wybór, jaki powinny i mogą podejmować już dzieci.  I mocno się wciska ludziom, że wolność wypowiedzi i zachowań mają LGBT, zaś osoby żyjące w normalnych związkach nie mają nic do gadania. I właśnie te zmiany są tak mocno zauważalne.
  • Chciałabym tylko sprostować, że seriale Netflixa @Elunia są dostępne w internecie - nie trzeba mieć abonamentu.

  • maliwiju powiedział(a):
    @Maciek_bs ; i co dalej jaki jest ostateczny cel, kontrola urodzeń poprzez Invitro, a zatem ograniczenie populacji.
    Kontrola jakościowa zarodków czy ilościowa urodzeń?
    I jaki to by miało cel?
    Zbudowanie świata, w którym rozród ludzi kontroluje się jak rozród bydła. Określając limity ludności oparte na planach produkcyjnych, hodując nadludzi przeznaczonych do panowania i podludzi przeznaczonych do służby. W zasadzie Hitler już to próbował, ale mu nie wyszło. Teraz nie będzie ludobójstwa, nie licząc aborcji, tylko zwarunkowanie ludzi, aby sami tego chcieli. Wielka operacja socjotechniczna wykorzystująca najnowsze osiągnięcia nauk społecznych.
    Podziękowali 4maliwiju MAFJa Monira Pioszo54
  • Coralgol powiedział(a):
    Co do dalszych odcinków wypowiem się, jak obejrzę drugi sezon, przyznam jednak, że bardzo często tutejsze ostrzeżenia traktuję po prostu jak lokalny folklor ;)
    Pamiętam jak był kiedyś wątek o "Homopropagandzie w Pięknej i bestii" - no w żaden sposób nie mogłam się czegoś  takiego dopatrzeć :D

    W tym wypadku jednak wątek lesbijski podany jest kawa na ławę i nie ma wątpliwości, że występuje. Skonfundowanej Dianie, która na wieść o tym, że ciotka jest lesbijką, reaguje zniesmaczeniem i niedowierzaniem, Ania ładuje do głowy postępowe hasła - nie ma wątpliwości co dziecko ma o tym myśleć.

    Cały odcinek (odcinek 7 drugiego sezonu) to jedna wielka promocja homo, gdzie to środowisko pokazane jest jako ludzie pozytywni, kulturalni, zdolni, weseli, kolorowi, twórczy, wrażliwi, delikatni, nastawieni pokojowo itd.

    Jeśli dziecko nie miało wcześniej pojęcia, że geje i lesbijki istnieją, to po tym odcinku już wie, prawdopodobnie podoba mu się ten sposób na życie i zastanawia się, czy ono też jest homo.
    Podziękowali 2MAFJa maliwiju
  • Joannna powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Co do dalszych odcinków wypowiem się, jak obejrzę drugi sezon, przyznam jednak, że bardzo często tutejsze ostrzeżenia traktuję po prostu jak lokalny folklor ;)
    Pamiętam jak był kiedyś wątek o "Homopropagandzie w Pięknej i bestii" - no w żaden sposób nie mogłam się czegoś  takiego dopatrzeć :D

    W tym wypadku jednak wątek lesbijski podany jest kawa na ławę i nie ma wątpliwości, że występuje. Skonfundowanej Dianie, która na wieść o tym, że ciotka jest lesbijką, reaguje zniesmaczeniem i niedowierzaniem, Ania ładuje do głowy postępowe hasła - nie ma wątpliwości co dziecko ma o tym myśleć.

    Cały odcinek (odcinek 7 drugiego sezonu) to jedna wielka promocja homo, gdzie to środowisko pokazane jest jako ludzie pozytywni, kulturalni, zdolni, weseli, kolorowi, twórczy, wrażliwi, delikatni, nastawieni pokojowo itd.

    Jeśli dziecko nie miało wcześniej pojęcia, że geje i lesbijki istnieją, to po tym odcinku już wie, prawdopodobnie podoba mu się ten sposób na życie i zastanawia się, czy ono też jest homo.
    A co dokładnie mówi Ania?

    Jesli serial ogląda dziecko tak małe ze nie wie o istnieniu homoseksualistów, to może jednak rodzice powinni z nim więcej rozmawiać.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.