Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

wyciskaczka do zelmera - da się sok z czarnej porzeczki zrobić ?

edytowano lipiec 2018 w Kuchnia
jak wyżej,
na razie dwie nieudane próby (na gęstym sitku):
1. na mocno skręconej śrubie idzie wolno i w końcu się zapycha
2. na prawie całkiem odkręconej idzie szybko i szybko się zapycha

bez sruby się nie zapycha ale mało soku, trzeba przerabiać wytłoki

Komentarz

  • Z zelmerem nie pomoge, ale powymadrzam się- dla mnie sokownik to super rzecz do soków. Mało roboty a soki super.
  • ale z wyciskaczki sok duużo smaczniejszy :)

    działa - na grubszym sitku i śrubie odkręconej na trzy zwoje
  • O widzisz. Czyli udało się. Miłej pracy zatem.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • nakładka
  • edytowano lipiec 2018
    Pokażesz jaka @Pioszo54? Dobrze rozumiem, że przystawka jest do maszynki do mielenia mięsa Zelmera? Czy da radę wycisnąć sok z ziół?
  • edytowano lipiec 2018
    Chyba znalazłam. Taka? https://m.ceneo.pl/25102839 To tylko do miękkich owoców niestety. Szukam dalej niedrogiej a mocnej wyciskarki wolnoobrotowej.

  • taka, gdzieś w komentarzach widziałem, że dobrze wyciska sok z pokrzywy, sam nie próbowałem
    Podziękowali 1Bambidu
  • Przez chwilę może i powyciska, ale pewnie długo nie pociągnie przy takim obciążeniu i trudno ja za to winić.
  • PotwierdZam tylko do miękkich. Moja zmieniła się razem z aronia. Normalnie plastik wyszedł razem z owocami. Ale.... jeżeli macie moLiwosc zakupu znacznie starszej przystawki całej z metalu to bardzo polecam. Albo w szufladzie u mamy lub teściowej szukać.
  • edytowano sierpień 2018
    jabłka

    1. umyć i pokroić na ćwiartki 
    2. zmielić w maszynce do mięsa
    3. przepuścić przez wyciskaczkę z grubym sitkiem i śrubą skręconą prawie do końca - został jeden zwój gwintu.

    Sok wychodzi dość gęsty.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.